rafi101

Bolusy dla krów mlecznych

Polecane posty

mlodykom1    18

Wrzuciłem kexow bardzo dużo i problemy z ketozami ustały. Niestety cena jest dość spora nawet w zakupie hurtowej ale porównując koszty leczenia to tanio. Średnia cena z wyrzutem to 150zł przy powyżej pięciu sztukach 135zł

 

Podajesz wszystkim krowom czy tylko tym otłuszczonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Głównie dostają jalowki, ale krowy otluszczone jak najbardziej też dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czyli co niektórzy weci widzę że pracują charytatywnie. Wiem ile akurat kextone kosztuje w kilku hurtowniach i nie jest to wiarygodne żeby ktoś to zrobił z zyskiem, dojazdem za 100-120zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Witam. Jesteście zadowoleni z używania kextone ? Weterynarz mnie namawia żeby zacząć używać bo większość krów i jalowek po wycieleniu bardzo ładnie wystartuje 35-45 litrów i ciężko jest unormowac energię :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Maxler wrzuciłem tego naprawdę dużo... w 98% jest to sposób na rozwiązanie problemów energetycznych po wycieleniu. Ogólnie polecam mimo że trochę to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Maxler wrzuciłem tego naprawdę dużo... w 98% jest to sposób na rozwiązanie problemów energetycznych po wycieleniu. Ogólnie polecam mimo że trochę to kosztuje

A co uważasz pod tym względem ze pozostałość zostaje u krowy ? Ile najwięcej podałeś dla krowy ? Może i koszt jednorazowy, ale jak krowa dostanie ketozy to kroplowka i doprowadzenie jej do porządku wyniesie o wiele więcej :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

JA TEŻ OD NIEDAWNA STOSUJE TE BOLUSY PRZECIWKO KETOZIE. I JESTEM MILE SASKOCZONY PO WYCIELENIU ZERO LATANIA Z BUTELKO I GLIKOLEM. NIE MA ZADNEGO ZALEGNIA I APETYT MAJA SUPER . U MNIE CENA Z APLIKACJĄ W TAMTYM ROKU BAŁA 120 ZŁ A W TYM 130 ZŁ BO WET ZWESZYŁ ŻE CORAZ WIECEJ LUDZI TO STOSUJE I DZIAŁA DOBRZE NA KROWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Maxler rekordzistką miała 8 sztuk. W niczym to nie koliduje niekiedy zdazy się że wypluje. Wrzuciłem tego u ludzi no z dobre 200 zero ketoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

No to chyba i ja muszę zacząć to stosować w swoim stadzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0

Czy ten kexton oprócz spokoju z ketozą wpływa jakoś korzystnie na wydajność u krowy? Stosujecie wszystkim czy tylko lepszym sztukom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wpływa korzystnie na apetyt i zapobiega ketozie to rzeczą oczywistą jest że wpływa pozytywnie na stan zdrowia krów i na ich wydajność. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

mówią, że kextone wpływa na wzrost produkcji o ok. 2 l/doba,

u nas wydajność wzrosła, ale trudno ocenić na ile to wprowadzenie kextonów a na ile ogólne zmiany w żywieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stan21    0

Witam, podłącze się do tematu.

 

Znalazłem ostatnio dość ciekawą ofertę na bolusy nie tylko na ketoze (ale te też są) fajne ceny poszukajcie firmy - Błękitna Dolina z Legnicy. Generalnie handlują nasieniem ale mają też relatywnie tanie bolusy z niemiec. Fajny skład, aplikatory też mają. Warto zerknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Witam, podłącze się do tematu.

 

Znalazłem ostatnio dość ciekawą ofertę na bolusy nie tylko na ketoze (ale te też są) fajne ceny poszukajcie firmy - Błękitna Dolina z Legnicy. Generalnie handlują nasieniem ale mają też relatywnie tanie bolusy z niemiec. Fajny skład, aplikatory też mają. Warto zerknąć

Orientowales się jak wygląda cenowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stan21    0

Żona sprawdzała... przesyłkę mają darmową ceny zaczynają się od 120 zł brutto (żelazo dla cielaków) wapniowy - 184 zł za opakowanie, na ketozę 360 zł za opakowanie mają pakowane po 12 sztuk ale te na ketoze to 6 kompletów (trzeba 2 podać na sztukę), fosforowy 230 zł... mają też coś dla zasuszonych i dla cielaków

Edytowano przez Stan21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiekk    7

Stosował ktoś z Was bolus B- karoten z JFarm? Działa trochę czy pieniądze wyrzucone w błoto? Chce dodatkowo krowy wspomóc przy wydajności, tak żeby utrzymać dobrą płodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ja dawałem mineralno-witaminowe z JFarmu i efektów szczerze to nie widać chyba. Dawałem też z TransFeedu na rozród te niebieskie szklane i też póki co słabe efekty (uwalniają się do 7 miesięcy).


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj