wildagro12

Wyświetlacz Ceres 95X

Polecane posty

wildagro12    6
Napisano (edytowany)

Witam, mam pytanie odnosnie Renault Ceres 95X z 1995r. - czy mozna zmienić (zwiększyć) kontrast/jasność podświetlenia wyświetlacza, który pokazuje prędkość/ mth itd.

Myslałem, że wystarczy np. dłużej przytrzymać guzik, którym zmienia się wyswietlany parametr (po prawej stronie deski rozdzielczej) i wtedy wejdę w jakieś ustwienia - ale nie.

Podświetlenie działa dobrze gdy wyłączę zapłon, ale tylko przez około 1 sekundę. Normalnie podczas pracy pracy, w słoneczny dzień, nie widać praktycznie nic.

Załączam zdjęcie deski rozdzielczej z tym wyświetlaczem. Sorry za jakość, ale tylko takie znalazłem w sieci, a chwilowo nie mam aparatu.

post-17654-0-55862400-1391935099.jpg

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Nie rozbierałem tego na tyle, aby "dobrać się" do podswietlenia - ale chyba będę musiał.

 

Jednak wydaje mi sie, że problem nie polega na mocy żarówek gdyż w trakcie pracy ciągnika podswietlenia nie ma w ogóle. Dopiero gdy, jak pisałem wcześniej, przekręcę kluczyk na pozycję OFF pojawia się podświetlenie - jego moc jest odpowiednia tj. wszystko widać wyraźnie nawet w słońcu.

Może ktoś z Was posiada instrukcję obsługi lub coś w tym stylu takiego ciągnika lub podobnego (z tego co czytałem to John Deere 3400).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinurban    2

może po prostu robi jakieś zwarcie i dlatego masz taką choinkę przy rozłączaniu zapłonu, nie wydaje mi się żeby była to kwestia ustawień podświetlenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Szczerze mówiąc to też mam podejrzenia, że coś z tą całą tablicą rozdzielczą jest nie tak - niektóre kontrolki (mimo że żarówki są dobre) nie swiecą się.

Wydaje mi się, że będę musiał rozebrać tą konsolę - jednak najpierw chciałem zasięgnąć rady od kogoś kto ma taki ciągnik (i taki typ zegarów) i wie czy można w nim przestawiać jasność podświetlenia. Niestety zdążyłem się zorientować, że w tym ciągniku praktycznie wszystkie kable są jednokolorowe :( dlatego chętnie zaopatrzył bym się w jakiś manual.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam ponownie, wyswietlacz i cała tablica rozdzielcza naprawiona - no PRAWIE :)

 

Mam jeszcze jeden problem z kontrolką cisnienia oleju w skrzyni biegów - nie zapala się ona wogóle (oczywiście żarówka dobra), nawet przy zgaszonym ciągniku i przekręconym kluczyku, brak też sygnału dźwiękowego - tak chyba nie powinno być.

Z innych sprzętów wiem, że kontrolka powinna się zapalć przy włączonym zapłonie, a zgasnąć gdy zapalę ciągnik i pompa hydrauliczna nabije odpowiedniego ciśnienia oleju (w obwodzie kontrolki jest czujnik, który przerywa ten obwód gdy jest odpowiednie cisnienie i kontrolka gaśnie).

Teraz gdy włączę zapłon palą się tylko dwie kontrolki: ładowanie aku, ciśnienie oleju w silniku. Oczywiście obie gasną po zapaleniu ciągnika.

 

Gdzie jest ten czujnik od ciśnienia oleju w skrzyni?

 

Mam nadzieję, że to tylko urwany kabelek, ewentualnie niesprawny czujnik, a nie celowo przerwany obwód przez poprzedniego własciciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

WILDAGRO kable są jednakowego koloru ale na kablach chyba masz popisane numery przyjrzyj się im dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Wiem, że kable mają nadrukowany numer, ale z kolorami jest, dla mnie, bardziej przejżyście - szybciej ogarniam całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Już wszystko działa - kolejny urwany kabel.

 

Teraz gdy włączę zapłon palą się trzy kontroli (ciśnienie oleju w silniku i skrzyni, ładowanie aku) - oczywiście wszystkie gasną po zapaleniu ciągnika. Wydaje mi się, że to chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam ponownie, mam jeszcze jedną wątpliwość:

- czy w tym modelu (Ceres 95X, 1995r.) sygnalizowane jest właczenie WOM-u lub przynajmniej zaciągnięcie sprzęgła chwilowego (ta krótka dźwignia z żółtą główką po prawej stronie przy fotelu)?

 

W moim ciagniku nie zapala się żadna kontrolka od tego WOM-u - co wydaje mi się dziwne, a biorąc pod uwagę poprzednie usterki podejrzewam kolejną.

Czujniki przy dźwigni włączania wałka 540/N/1000 są OK - ale blokują one jedynie zapalenie ciągnika gdy włączony jest wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSIK94    1

mam taki lekki problem z renault ceres 340x a dokładnie z licznikiem prędkości podczas jazdy pokazuje 0km/h licznik jest elektroniczny ,całą skrzynie od dołu przeglądnąłem i nic tam nie zobaczyłem co może być przyczyną tego ERORU ;/

też mam taki problem z Wom 


panowie może wiecie jak się podgrzewa świece w ceresie ?

 wgl jakie posiada świecie żarowe czy płomieniowe ?

ktoś pomoże

 

Edytowano przez PSIK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Świeca jest płomieniowa , a podgrzewanie powinno być przez stacyjkę 0-grzanie-rozruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

Witam, naprawiliście moze wyswietlanie predkoscio jazdy w ceresie??

mam równiez inne pytanie, a mianowicie, nie dziala mi zatrzymaywanie walka wom, to sprzegielko yak jakby nei tzrymalo, aby wlaczyc walek musze zgasic ciagnik, ustawic obroty i odpaic ciagnik na tym, dodam ze np mam cos podlaczone do walka i dzwognie ustawiona tak ze powinien byc zatrzymany walek i gdy ma ciezko to przysjate walek ale przeciez nie powinien sie krecic w ogole. Rozmawialem ze znajomym i mowil ze w ceresach jakies tarczki sie sklejaja??

mial ktos podobny problem??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuscyk
      Witam wszystkich .
       
      Na razie bezskutecznie poszukuję informacji 
      Jakim momentem dokręcić śruby głowicy w ciągniku renault ceres 340 oraz informacji o kolejności dokręcania tych śrub oraz jakim momentem dokręcić śruby korbowodu.
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi ewentualnie odnośniki gdzie ta informacje można znaleźć .
       
      Z góry dziękuję
    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Od roku czasu borykam się z problemem w mojej Reni. Dokładnie chodzi o hamulce. Podczas wciskania pedału do końca (bardzo mocno) to ciągnik słabo hamuje i słychać delikatny zgrzyt. Jeśli wcisne 2-3 razy hamulec dopiero robi sie twardy i można go wcisnąć do połowy. Bardzo byłbym wdzięczny o porady z waszej strony. Dodam że ciągnik sprowadzony z Francji
    • Przez kamyxxx
      Witam! 
      Podczas pracy przestał mi działać górny wyświetlacz, świeci się ale nic nie pokazuje. Są to podobne zegary jak w caseach czy new hollandach 
      Teraz nie wiem czyja to może być wina, czy samego wyświetlacza? czy może jakiegoś sterownika? a moze jakis kabel?
      Czy ktoś może spotkał się z czymś takim? 
      Podsyłam zdjęcia jak to wygląda 
      Pozdrawiam


    • Przez shanatho
      Witam. Problem jest taki jak w tytule, bezpieczniki wszystkie są całe, awaryjne działają, nowy przerywacz, nie ma prądu w kablu w przełączniku kierunkowskazów. Jakieś pomysły? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj