Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafi101    0

Witam

a po co ci te dziadostwo?

lepiej kukurydzy zasiej,trwa sudańska to nie ma ani wartości,tylko kłopotu od groma,bo trzeba mieć swoją sieczkarnie i rozdrobnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

jeszcze dwa lata temu,sprowadzali do nas tą trawę ale teraz to nie mam pojęcia gdzie to można kupić,po prostu to był nie wypał.

tak jak sorgo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

Wiem że to mieszaniec ale samej trawy sudańskiej nie znalazłam a podobno mieszaniec sorgo z trawą sudańską jest lepszy. Jak jest naprawdę okaże się na polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

tak zasiałam i bylam bardzo zadowolona, krowy jeszcze bardziej :) na 4-5 klasie ziemi przy dobrym nawożeniu było co kosić i czym karmić, a że jest słodkawe to żarly jak głupie no i dziki się nie panoszą jak w kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

to rosnie bardzo podobne do kukurydzy (nawet ludzie szukali kolb ;) ) i na wysokośc też, mozna kosić i kosą i kosiarką my kosiliśmy przyczepą samozbierającą z kosiarką i dokaszalismy trochę trawy do tego żeby krowy chętniej jadły 2 pokos trawy

kiszonki nie robilismy i nie odrosło tak pięknie jak piszą bo sucho było póżniej ale w tym roku też siejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roman099
      Może znak ktoś odpowiedż czemu dla trawy uschły wierzchy i zrobiła się biała. Czy to może być od mrozu.??
    • Przez bugiursus
      Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .
    • Przez Macias
      witam.Jestem hodowca opasów, mam zamiar zasiać mieszankę traw na siano. Jakie byściemi polecili?
       
    • Przez mateuszsoja1
      Witam chciałem zasiać trawę siewnikiem zbożowym lecz nie wiem jakgo ustawić do takiego wysiewu, w tabali niestety nie ma podanych danych do wysiewu trawy. Z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj