Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniek4365

Silos..Po ilu moge wsypać do niego zboże ?

Polecane posty

maniek4365    0

Witam.Mam zamiar na wiosne kupić silos..Nie miałem z tym nigdy doczynienia wiec pytam..Czy mogę odrazu (spod kombajnu) wsypac do niego zboze czy musze odczekać aby odparowało ? Chodzi mi o to żeby się nie zaparzyło...Pytanie może trochę dziwne ale jestem młodym rolnikiem wiec pytam.Pozdrawiam

daryjusz10    0

Jaki silos zamierzasz postawić?? BIN-a?? Ja 2 lata temu postawilem takiego 28 ton i sypie do niego zboze prosto od kombajnu... ale musi byc jak najsuchsze... no i waznym elementem skladowania sa przewiewy silosu... w pierwszym roku tego nie zrobilem i lekko zaczelo ziarno przy bokach silosu butwiec... w zeszlym roku robilem przewiewy i problemu nie mam...

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek4365    0

Jaki silos zamierzasz postawić?? BIN-a?? Ja 2 lata temu postawilem takiego 28 ton i sypie do niego zboze prosto od kombajnu... ale musi byc jak najsuchsze... no i waznym elementem skladowania sa przewiewy silosu... w pierwszym roku tego nie zrobilem i lekko zaczelo ziarno przy bokach silosu butwiec... w zeszlym roku robilem przewiewy i problemu nie mam...

Tak mysle właśnie to takim co mówisz :P

W jaki sposób robiłeś przewiewy ?

daryjusz10    0

mam oryginalna dmuchawe BIN-owską no i ja sie podlacza do takiego otworu pod podloga w silosie... wlaczasz i masz przedmuch :)

kris14    259

BIN ma wentylację, wystarczy podłączyć do niej dmuchawę i parę godzin dziennie przedmuchiwać.

tomek73    188

Bin nie jest niczym zasilany, dmuchawa jest na siłę. Ja mam dwie 130 i sypię do niego niekiedy zboże z 15-16% ale nie wielkie ilości, po prostu zdarza się, ale dmuchawa chodzi jak bin jeszcze nie jest pełny i tak przez tydzień. Powinno się dmuchać tylko w nocy, kiedy powietrze jest chłodne, bo tu chodzi przede wszystkim o schłodzenie zboża.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez alir
      Witam! Ze zbiornika nie moge wysypac zboza jak rozloze rure. Jesli jest ona zlozona wtedy wysypuje zboze ze zbiornika normalnie, a kiedy ja rozloze smierdzi pasek. Dwa dni temu kombajn cofnal i walnal rura w słup energetyczny. wycielismy i wyprostowalismy wglebienie w rurze ale to nic nie daje. wydaje sie tak jakby nie "ciagnelo". Co zrobic? Co to moze byc?
    • Przez mrc1005
      Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

• Przez BIMAR
      Firma Bimar ze Zwolenia zakupi każde zboża paszowe, konsumpcyjne, rzepak, łubin, groch, grykę min 25t.        Zboże kupujemy na terenie całego kraju oraz odbieramy swoim transportem. Gwarantujemy dobre ceny oraz płatność podczas załadunku towaru. Tel 517-011-781
    • Przez RolnikWM
      Witam mam tu kilka mitów o to kilka z nich azot pogarsza jakość plonów,wysoka dawka azotu spowoduje wyleganie zbóż,siarką nie ma potrzeby nawozić,nawożenie mocznikiem jest tańsze niż saletrą amonową,najlepsze są płynne nawozy azotowe piszcie swoje opinie co o tym myślicie