Gość Profil usunięty

deutz fahr tylko który??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich forumkowiczów.

 

Mam problem i mętlik w głowie od tych wszystkich modeli a jest ich chyba z dziesięć i od przekładni których jest chyba z pięć, albo i więcej. chciałbym aby mi to ktoś wyjaśnił i powiedział co to za różnica czy bym wziął deutz fahra ze skrzynią Mechaniczną, czy może ze skrzynią Power Schift czy może TTV. Czym te skrzynie się różnią i oczywiście która jest bardziej wytrzymała i jak to cenowo wygląda i jeszcze ogólnie która seria deutz fahra jest najwytrzymalsza w przedziale od 70km do 90km. i w przedziale od 130 do 160km. i jak cenowo to wygląda.

 

Najlepiej jeśli wypowiadają się ci którzy posiadają tak owe ciągniki lub ci którzy pracują jako np, serwisanci i wiedza co w trawie piszczy

 

Z góry dziękuje wszystkim za wypowiedz! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Z swojej strony moge ci powiedzieć że ja bym był ostrożny jeśli chodzi o Agrofarma 420. Skrzynia elktrohydrauliczna 4 zakresy po 5 biegów i 2 połbiegi. 2 razy zerwana sprężynka sprzęgła konieczna kalibracja nowej i parę stów w tył za taką kalibarcję (wyrzucało błąd Tcostam). Poza tym przy przebiegu 1000 mth wypadają 3 i 5 bez obciążenia. Nie wiem może nam się taki felerny trafił. Co prawda on 99 km, ale skrzynie chyba podobne w całej serii. Sprytny ciągnik ale trochę za lekki do pług AB100 na glinę, w ciężkich warunkach stawał dęba pod górką. Raczej typowy pomocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo panu dziękuje za wypowiedz na temat tego modelu, ponieważ własnie rozważałem kupno takiego.

Więc chyba się jeszcze za stanowię i poczekam na dalsze opinie użytkowników, bo może być tak jak pan mówi że to po prostu jakiś felerny egzemplarz się panu trafił. Mógłby mi pan powiedzieć jeszcze ile aktualnie ma teraz motogodzin ten deutz fahr i czy to są wszystkie awarie które pan podał czy były jeszcze jakieś inne. A zalety tego ciągnika np; jak ze spalaniem i czy dobrze zapala w zimie??

 

Z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7
Napisano (edytowany)

Zimą jest palony żadko, ale nie było nigdy problemów z odpaleniem. Z tym że przy dużym mrozie kontrolka świecy żarowej pali sie z minutę jak nie dłużej(ogólnie sporo dłużej niż w starym fencie 309c), po odpaleniu w takich warunkach piszczy puki olej się nie rozgrzeje. Poza tym co wymieniłem wcześniej poważniejszych awarii brak jakieś pierdółki typu bezpiecznik. Zdarza mu sie tez czasem odpalić z pamięcia obrotów choć daję głowę że nie była włączana, wtedy trzeba gaz ręczny do przodu i do tył żeby zszedł z obrotów. No i trzezba uważać na 2 wajchę w podnośniku w jakiej jest pozycji trybie bo jest tam taki punkt że może ci z nienacka zacząć podnosić. Raz się z bratem zdziwiliśmy jak po odpieciu hyrauliki kosiarka sru do góry. Spalanie jest ok choc nikt go specjalnie nie mierzył, z tym że wiekszość prac jakie jest nim wykonywana nie jest wymagajacą: kosiarka stoll 280 na 1000 obrotów, belarka stałokomorowa welger z nożami pierwszy pokos z wszystkimi nożami troche mu ciężko zgniot na 6,potem juz na połowie noży bo za belarka poślad zostaje przy kolejnych pokosach, zagrabiadka fella 2 gwiadowa zgrabiająca 8m, woz asenizacyjny pomot 8000l, rozrzutnik 6t. czasem przewracarka 6 gwiazd potingera. Nie pali bo nie ma czym go zmeczyć poza pługiem i belarka z którymi se do końca nie radzi. W ekstremalnych warukach z pługiem szedł 3km na godzine pod gliniaste górki pług rozstawiony nie wiem dokładnie na 140-150cm. I tak dla kupujacych na poczatku ciagnik był słaby pierwsze 50mth meczył sie przy ruszaniu pod obciążeniem potem widac się dotarł bo problem zniknoł. A i nigdy nie udało sie go zalać ON do końca.

 

Wpisz sobie DLG w wyszukiwarce i poszukaj testów deutza, poza tym jest chyba jakaś szwajcarska strona na forum popytaj z testami (pomiary mocy).

Edytowano przez inwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja mam Lambo R3 GS 85. Ma przepracowane 3351 mtg. Mam tą samą skrzynie o której pisał inwi i owszem dwa razy urwała mi się sprężynka tylko tyle że podtrzymująca pedał aby nie opadał i jeśli chodzi o tą to nie jest kalibracja żadna potrzebna. Biegi żadne nie wypadają. Skrzynia pracuje bez zarzutu i ją bym jak najbardziej polecał. Zależy do czego ten ciągnik miał by służyć ale zastanowił bym się nad bezstopniówką do niego, zwłaszcza jeśli miał by pracować przy ładowaczu. Mi pali w zimę bez problemu. Warunkiem jest dobre paliwo. Znam ludzi którzy kupują niby ruskie paliwo i jeździ od wiosny do jesieni, później na zimę zaleje z orlenu i narzeka że kiepskie bo parafina siada i filtry mu zapierdzieliło. Ja jeżdżę już pare lat na orlenowskim i każdy mój ciągnik pali dobrze. Ale co do ciągnika to miałem 4 drobne usterki. Bez problemu je serwis skorygował a ciągnik jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Jak ty wsadzałeś swoja sprężynkę,Bo normalnie to męka przez kolumnę kierownicy ja wsadzać, serwis to zegary ruszał. Za pierwszym razem sprężynka była nie firmowa tylko taka jaką na szybko udało sie znaleźć. I dało radę zrobić kilkanaście motogodzin ale notorycznie wyrzucało po nich błąd sprzęgła i zatrzymywało ciagnik więc za drugim sprężyka odrazu była z kalibracją bo to nie biznes pojeździć trochę i co chwile stać. Może gdyby odrazu poszedł orginał odbyłoby sie bez zabaw w kalibrację. Niepokoją mnie wypadające biegi myślicie że da radę coś z tym zrobić czy tylko czekać aż skrzynia walnie (a tania nie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4
Napisano (edytowany)

Mi raz na rok wypadnie ale to jak troche za szybko po nierównym. Olej w skrzyni wymianiałeś ?

Edytowano przez jarek1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś ile kosztuje deutz fahr agroplus ecoline 310 w standardzie? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Mam agrofarma 430 i specjalnie chciałem skrzynie mechaniczną by nie bawić się w jakieś kalibracje, sprężynki i inne takie tam udziwnienia i tobie też polecam. Wg mnie mają trochę zawyżone konie mechaniczne (katalogowo 109 a wg mnie góra 100 jest). Na początku miałem problemy z regulacją siłową ale serwis się uporał. O ciągniku jak na razie złego słowa nie powiem, odpala nawet bez czekania na świece. W miare zwrotny tylko jak do pługa to muszę go dociążać, spalanie w pługu to 15l/ha u mnie ale gaz w podłoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile jaffa twój deutz fahr ma mtg?

i wie ktoś ile kosztuje ten agroplus 310 w standardzie to bardzo ważne!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

forumkowicz - Agroplus jest mniejszy od Agrofarma. Może powiedz do czego ma być ten ciągnik.

Inwi - Normalnie, tam jest otwór pod zabudową zegarów a drugi jest w samym pedale sprzęgła. Nie opłaca ci się zakładać jakiejś oryginalnej sprężynki bo wystarczy w klepie taką dokupić i założyć. U mnie kalibracja miała być robiona po 3 tyś mtg ale serwisant stwierdził że nie ma żadnej potrzeby tego robić i nie robiliśmy.

Taka sprężynka występuje i w twoim Agrofarmie jaffa. Inaczej by opadł i naduszał na czujnik bo wszystkie Agrofarmy mają mokre sprzęgła chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podcepiony ten ciągnik ma być ogólnie do pierdół jak sianie, wałowanie, pryskanie, rozsiew nawozów, ładowanie i transport balotów, koszenie, roztrząsanie zgrabianie i do kręcenia się po podwórku he he

czasami może do orania 3 skibowym pługiem jak c 4011 nawali. ^^ Chociaż to niemożliwe, bo to nie zniszczalny ciągnik!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

też zastanawiałem się z początku nad agrofarmem ale jak przeczytałem te powyższe posty ze się coś ze biegami dzieje to pomyślałem nad agroplusem. a po za tym agroplus jest chyba tańszy niż agrofarm więc to ma też znaczenie a i ja nigdy nie kupie ciągnika z 3 ma cylindrami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

To że Agrofarm którego użytkuje ma nieudana skrzynię znaczy tyle że trafił sie pechowy 1 osobie (jeśli bedzie wiecej takich opini wtedy bedzie to miarodajne). Gównianie rozwiązany mechanizm podtrzymywania sprzęgła to może być problem całej seri bo z tego co się orientuje jest przynajmniej 4 użytkowników którzy tego doświatczyli. Z czego 2 potwierdziło to na forum.

Ustosunkowująć sie do porzednich postów kalibracja przynajmniej w 1 wypadku była konieczna bo pojawiał sie bład sprzegła i zatrzymywało ciągnik, a co do oleju wymiany plauje wczesna wiosną bo teraz ciągnik stoi bezczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja mam agrofarma 410 ecoline, skrzynia mechaniczna, też urwała się w moim sprężyna przy 700h, nie we wszystkich jest jednakowa!!! do mojego rocznika były dwa rodzaje sprężyny. Założyłem ją sobie sam w 15min, i żadnej kalibracji nie trzeba było robić, bo tak jak koledzy wyżej piszą, ona tylko podtrzymuje pedał. Wystarczy wyjąć infocenter, trzeba uważać na zatrzaski w konsoli, poza tym żadnej filozofii;) Dodam, że dwóch moich znajomych też wymieniali sprężyny i nie robili żadnych kalibracjii. A biegi mi też dwa razy wyskoczyły przy wpadnięciu z dużą prędkością w nierówności. Teraz jest 1100h i żadnych zastrzeżeń, przepaliła się jedna kontrolka na zegarach, przewód od czujnika zapchania filtra i uszczelniacz na wodziku reduktora, który się pocił, to też wada fabryczna farmów, ale wstawienie dwuwargowego załatwia sprawe, poza tymi pierdółkami odpukać....mógłby mieć cięższy tyłek do ładowacza;),To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

też zastanawiałem się z początku nad agrofarmem ale jak przeczytałem te powyższe posty ze się coś ze biegami dzieje to pomyślałem nad agroplusem. a po za tym agroplus jest chyba tańszy niż agrofarm więc to ma też znaczenie a i ja nigdy nie kupie ciągnika z 3 ma cylindrami!!!!

Agrofarmy nie mają trzy cylindrowych silników :) Poza tym Agroplus również ma skrzynię SDF tak samo jak Agrofarm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj