Polecane posty

bartek29    0

Siema mam pytanie bo w najbliższym czasie mam zamiar wymienić ursusa c-360 na jakiś nowy ciągnik i po głowie chodzi zetor major 80. Dostałem informacje od okolicznego dealera że te modele schodzą jak ,,ciepłe bułeczki,, i mam pytanie do posiadaczy tych ciągników co myślą na temat tego ciągnika jak z jego awaryjnością i czy go polecacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17
Napisano (edytowany)

Farmtrack będzie raczej troche droższy ale wygodniejszy na pewno. Za to zetorek tańszy. Na forum pisali również, że w porównaniu farmtrack /zetor w ft sprzęgło lżej chodzi, a to co wkurza w Majorku to troche za wysoko podwieszone chamulce. Najlepiej Jak przejrzysz foum i poczytasz. Ewentualnie jedź to dilerów którzy mają takie ciągniki i sam porównaj. Z częściami wydaje mi się że zetor będzie podobny w cenie co do farmtracka ;)

Edytowano przez weasprox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Podałem link do zdjęcia i tam jest moje porównanie Farmtraca i Majora. Jak już pod zdjeciem pisałem, Farmtrac jest droższy, ale lepiej wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Słuchajcie mam pytanie bo Farmtrac 675DT i Zetor Major 80 są jak bliżniaki niemal jak chodzi o moc, jakość wykonania w kabinie itp. Ale jak to jest tak naprawdę z ich wagą?. Bo Zetor w opisie wychodzi o 495kg lżejszy a to kosmiczna różnica. Na forum kolega się wypowiadał, że Zetor jest dynamiczniejszy też. Może to dlatego, że faktycznie mniej waży?. Mi Zetor Major przypomina kontynuacje Zetora 7745 dosłownie. Różnica w cenie w.w. traktorów też spora. I ciekawe jakiej mocy faktycznie jest pompa hydrauliczna w Farmtraku?. Bo 34L/min to tragiczny wynik jak na XXI wiek gdzie maszyny potrzebują hydrauliki i to wydajnej. Zetor ma 50L/min. to już lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Pompa w Farmtracu jest 34 l/min - do prasy, owijarki czy ładowacza w miarę wystarcza. Jakie to maszyny potrzebują takiego wydatku ? Do Farmtraca można założyć oczywiscię i pompę o wydatku 50 l/min.

Zetor jest żwawszy, ale jest to nie wielka różnica, prawie niewyczuwalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adanow    0

Witam

Byłem użytkownikiem 2 Majorów 80 ,dzisiaj jestem szczęśliwy że je oddałem,silniki masakra olej leciał z tłumika .Zetor Polska w Kaliszu niewidzi problemu.składają winę na nabywcę i serwis dealera. Nie piszę tego żeby zaszkodzić Zetorowi jest to fakt autentyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adanow    0

Tak wymienili pierwszego na nowy ,w drugim było to samo zabrali po 10MTG. Dzięki dealerowi z Płońska oddział w Wegrowie sprawa zakończona polubownie . Polecam tego dealera mają profesjonalne podejście do klienta . Do dzisiaj zastanawiam się czy tylko ja miałem takiego pecha z Majorem 80...........................

Więcej nie będę pisać o moim problemie ,dzięki za uwagę pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego adanow i co teraz nabyłeś i jak się spisuje?. Powinni Ci dać za to miesięczne wczasy tam gdzie zechcesz w ramach rehailitacji z tytułu utraty zdrowia albo odszkodowanie. A tu jeszcze chcą człowieka upodlić za to, że zakupił ich produkt a oni się nie wywiązali z umowy kupna-sprzedaży. Najgorsze jest to, że skończyły się czasy kontroli jakości towaru a państwo przyzwala na to :( i mamy czasy bandyckie

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adanow    0

Masz rację Risto powinienem dostać wczasy zdrowotne.walczyłem 4 miesiące ,ale warto było bo my konsumenci mamy też jakieś prawa i powinniśmy walczyć o swoje bo produceńci zażucą nac coraz większym chłamem. Zamówiłem Famtraca 675 DT z Turem prawie to samo co Major ale silnik Perkins o niebo lepszy,dam zarobić Polakom a nie Czechm .Jak odbiorę napiszę jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adanow    0

Po rozstaniu z Zetorem Major .zakupiłem Famtraca DT 675 ,zrobiłem 25 MTG.narazie zero problemów ,silnik pracuje prawidłowo nie dymi brak ubytku oleju .Co do innych podzespołów są podobne jak w Majorze lecz nie te same .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adanow    0

Po rozwodzie z Majorami Famtrack sprawuje się narazie prawidłowo .Zrobiłem 50 MTG. w silniku brak ubytku oleju ,nie kopci oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas435    1

Ja również zastanawiałem sie nad zakupem majora 80 jednak po obejrzeniu ciągnika zdecydowałem się na new holland t4.75 power star. Przemówiła za tym cena taka sama jak w przypadku majora 99 tys.zł. netto, wydajniejsza hydraulika 75l (dwie pompy) oraz o niebo lepszy komfort pracy w kabinie (lepsza widoczność, wszystko wykonane ergonomicznie)

Edytowano przez lukas435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem sie nad zakupem majora 80 jednak po obejrzeniu ciągnika zdecydowałem się na new holland t4.75 power star. Przemówiła za tym cena taka sama jak w przypadku majora 98 tys.zł. netto, wydajniejsza hydraulika 75l (dwie pompy) oraz o niebo lepszy komfort pracy w kabinie (lepsza widoczność, wszystko wykonane ergonomicznie)

jakie wyposażenie masz w tym New holladzie za taką cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas435    1

Wyposażenie New Holland T4.75 Power Star: rewers mechaniczny przy kierownicy, skrzynia biegów 12x12, prędkość jazdy 40 km/h, 2 pary wyjść hydrauliki, udźwig podnośnika 2900 kg (dodatkowy siłownik wspomagający), końcówki TUZ - szybkosprzęgi, zaczep transportowy automatyczny + polowy, kabina z klimatyzacją oraz szyberdachem otwieranym + roleta na szyberdach, fotel pasażera z pasem (homologacja na 2 osoby), WOM 540/540E, radio, lampa błyskowa, łączny wydatek hydrauliki 75 l/min (2 pompy), ogumienie 11.2R24  -  12.4R36 - regulowane, komplet obciążników przednich (270 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas435    1

Pneumatyka jedno i dwu obwodowa za dopłatą

Edytowano przez lukas435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj