lukas9559

Krone czy Pottinger

Polecane posty

lukas9559    30

Prosiłbym żebyście wybrali która z tych maszyn jest lepsza i dlaczego bo te 2 marki tata tylko bierze pod uwagę :D

 

- kosiarka centralnie zawieszana

krone easycut 280 vs pottinger novacat 265

- zgrabiarka

krone swadro 42 vs pottinger eurotop 421

- przetrząsarka

krone kw5.52 vs pottinger hit 540

- przyczepa samozbierająca

krone ax280GD vs pottinger faro 4000D.

 

Z góri dzięki osobom które się wypowiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

Krone raczej dłużej "siedzi" w maszynach z lini zielonkowej, ma lepsze wykonanie niż konkurencja, chociaż pottinger też nie jest zły, pewnie Krone droższy, duża różnica pomiędzy w/w maszynami ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

Według mnie obydwie marki są bdb a to co je różni to tylko cena , wybór należy do Ciebie .

Ps. a może z samozbierających Deutz-Fahr np. RotoMaster 5520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Kosiarki krone mogę ci polecić jak najbardziej mam taką i bez żadnych zastrzeżeń kosi ładnie , teren nierówny dobrze kopiuje , nie potrzebuje takich obrotów wałka jak famarol bo mam ten wynalazek to porażka a ponttinger też bajer ale ina konstrukcja co do zgrabiarki to o takiej korne maże co do prze grabiarki to mam 6 karuzelową krone i bez problemów co do przyczepy to krone bardziej przyrównać do ełroprofi ale pomijając to ,to już większy dylemat musisz porównać parametry takie jak ładowność ilość noży co ważniejsze długość cięcia ,metry sześcienne skrzyni ładunkowej , a co warto mięć szerokie opony czym szersze tym lepsze na podmokłe łąki i przy wierzdzaniu na pryzmę bo tak nie siadają następnie oś skrętna przydatna na podmokłym terenie nie rwie darni ani nie siada tak jak na sztywnej ,walce z tyłu to kwestia gustu bo bez też spokojnie idzie formować pryzmę a musisz liczyć się z tym że wozisz dodatkowo pół tony i jakie 20 tysięcy trzeba wyłożyć no i krone ma podbieracz bez rolków a ponttinger jest na rolkach ,jak się tak głębiej przyjrzeć przyczepą to nie taki prosty wybór jak się by wydawało bo to niby podobne parametry a to całkiem inne maszyny a wiem bo miałem ten sam problem i padło na krone MX a nie było łatwo wybrać pozdrawiam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30
Napisano (edytowany)

przyczepy to przewaga ax nad faro o 30tys :mellow: pozostale maszyny to róznica w granicach kilku tys :)

Edytowano przez lukas9559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

No właśnie, jaka jest różnica cenowa? Bo jeśli niewielka, to chyba pewniejsza jest Krone. Natomiast jeśli jest znacznie droższa, to zastanowiłbym się nad Pottingerem, też bardzo dobra firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

 Mam pytanko do forumowiczów czy ktoś się orientuje od którego roku jest produkowana przetrząsarka pottinger hit 54N z żółtymi talerzami taka jak na zdjęciu w linku  ??  

http://olx.pl/oferta/pottinger-3szt-przewracarka-przetrzasarka-zgrabiarka-przetrzasacz-CID757-ID8hT6B.html#892a3d3883 

 

 w opisie jest niby 2006 czy faktycznie to może byc ?? i cena 10 900 według was dobra za tą konkretną czy przesada ???

Edytowano przez shrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

mam przyczepy samozbierajace wymienione. i ta i ta. i jeśli chodzi o pottinger to mieliśmy malutki problem bo kółko odpadło. oś się utrwala. jeśli kupić samozbierajace to pamiętaj żeby miały oś skretna i szerokie opony. bo w w krone mamy os skrętna i nie ma problemu. zgrabiarke mamy z krone i nie narzekamy bo nie ma na co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

powim tak tu niema co porównywać mim zdaniem krone jest owiele lepsza od pottingera w maszynach zielonkowych aczkowiek przyczepy samozbierajace pottingera sa bardzo dobre wybór nalezy do ciebie ale biorac wszystko z jednej firmy napewno dostaniesz jakis rabat wiec nato tez warto spojzec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj