Polecane posty

dawidg2    31

Ja mam za niecałe 100 zł, zaciskają od razu na izolacji i na żyle. Ostatnio też kupiłem do izolowanych praskę. To ta sama zresztą bo ma wymienne szczęki.

 

http://www.tme.eu/pl/details/nb-crimp-set05/zaciskarki-pozostale/newbrand/nb-crimpset05/# cały komplet, nic więcej nie potrzeba do instalacji w ciągnikach czy przyczepach.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ale ja niekiedy nie używam wcale konektorków, tylko lutuję, bo taką mam ochotę i kto mi zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Taki fachowiec jak Elektrotechnik nie kupuje narzędzi na Allegro :P ,producenci sami do niego przyjeżdżają i proponują swoje produkty :P ,a tak poważnie było by głupotą kupowanie takich drogich rzeczy na użytek własny i wątpię by nawet firmy zajmujące się tym zawodowo zakupywały takie produkty.Co do tematu połączeń , zakuwam kombinerkami lub lutuję w zależności od potrzeb i jakoś nie narzekam że coś nie działa ,a do niektórych instalacji np.w przyczepach nie zaglądałem kilka lat i działają poprawnie,więc nieważne czym tylko jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Oczywiście ze ściągam.

Taką zaciskarkę za 25 zł to z dwie wykończyłem, ale parę lat używałem. teraz ma za jakieś 80-100.

A jak wyglądają te za 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak samo jak te za 100zł, tylko wykonane są z takiej stali, że po kilkunastu latach nie będzie zużycia szczęk ani luzu na sworzniach. I tak jak ktoś wcześniej napisał tego nie kupuje się na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Jak jak robilem instalacje do przyczep to kupywałem takie bodajze 1,5mm^2 w Greene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy są do kupienia kable 5-7 żyłowe w przekroju powyżej 1mm2?

Można kupić kabel jaki tylko się chce, od 2 do 100 żył, od 0,5 do 25 mm2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać, w większości sklepów sprzedają 0,7mm2 i każdy mówi że jest wystarczający na instalację w przyczepie czy innym sprzęcie.

A tak z innej mańki w instalacji są dwa kable przeznaczone do świateł postojowych, tzn. jeden na obrysówki i podświetlenie tablicy a drugi zasilający lampy zespolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać, w większości sklepów sprzedają 0,7mm2 i każdy mówi że jest wystarczający na instalację w przyczepie czy innym sprzęcie.

A tak z innej mańki w instalacji są dwa kable przeznaczone do świateł postojowych, tzn. jeden na obrysówki i podświetlenie tablicy a drugi zasilający lampy zespolone?

Nie tak wygląda podział.

Podział na strony polega na tym że dokładnie podzielone jest po połowie jak od linijki wzdłuż przyczepy.

Często spotyka się lampy tylne zespolone tzw. "bezpieczne" co mają dwie żarówki do świateł pozycyjnych.Wtedy w każdej lampie jest zasilanie lewej i prawej strony aby w razie awarii któregoś obwodu chociaż jedna żarówka świeciła.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

A co polecacie zrobić z przednimi okrągłymi światłami? Bo często luzuje się żarówka i zaczyna nie łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

podgiąć blaszki


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Liczmy:

stop - 1 żyła

kierunki - 2 żyły

pozycyjne - 2 żyły (podzielone na dwa obwody)

masa - 1 żyła, nie mów że myślałeś puścić masę po ramie, nic gorszego nie wymyślili. Przewód OK tylko 1 żyły brak.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na pozycyjne na upartego   wystarczy  jedna  żyła , więc  5  byłoby ok . 

 

w  starszych  traktorach  i  tak  lewa i prawa pozycja jest mostkowana  fabrycznie  , więc  co  ci  da  2  przewody?

 

70_1177962526.jpg

 

 

 

 

Ja  radziłbym przewód w  izolacji polwinitowej  , gumowa izolacja  z  czasem kruszeje  i pęka 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Na upartego jest to do zrobienia, tylko przy podziale obwodu pozycyjnych mamy bezpieczeństwo że "coś" z tyłu się świeci a w przypadku 1 obwodu to albo są albo nie ma, przy starszych ciągnikach to bez różnicy ale przy nowszych ma to już sens.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Dokładnie właśnie obwód świateł pozycyjnych brałem pod uwagę bez podziału na oddzielne obwody, co do nowszych ciągników zgodzę się.

W tym wypadku będzie współpraca ze starszym, a co do braku oświetlenia tylnego to łatwe do wyłapania bynajmniej w moim przypadku. Ginie podświetlenie tablicy wskaźników i ginie oświetlenie pozycyjne tylnych lamp ciągnika i oczywiście przyczepy. Jeśli ginie tylko oświetlenie pozycyjne tylnych lamp przyczepy to i przednie oświetlenie pozycyjne przyczepy ginie  ;)

Co do masy hehe nigdy nie po ramie tylko każda lampa (odbiornik)  ma swoją masę z przewodu.

Jeśli gumowy pęka to coś takiego http://allegro.pl/przewod-linka-owy-5x1-5-500v-czarny-hurt-18681-i5095198656.html

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

powiem Ci tak, jak bedziesz ciagnal tylko jedna przyczepe, to wystarcza ciensze zyly, ale jak robisz gniazdo na druga i 3 przyczepe to lepoej kupic przewod z grubszymi zylami, ja u siebie w jednej robiłem od podstaw to kupowałem w elektrycznym tez 5 zylowy ale na grubszych zylach , bo zdarza sie ze ciaga sie 3 przyczepy, niby sa bezpiecnziki, ale jednak troche pradu idzie przez kable, a cienie potrafia sie w newralgicznych punktach upalić np. we wtyczce lub gniezdzie, a tym bardziej jak wejdzie troszke wilgoci lub przyśniedzieje i swiateł nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

bo dla nie których instalacja elektryczna w przyczepach to czarna magia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

powiem Ci tak, jak bedziesz ciagnal tylko jedna przyczepe, to wystarcza ciensze zyly, ale jak robisz gniazdo na druga i 3 przyczepe to lepoej kupic przewod z grubszymi zylami, ja u siebie w jednej robiłem od podstaw to kupowałem w elektrycznym tez 5 zylowy ale na grubszych zylach , bo zdarza sie ze ciaga sie 3 przyczepy, niby sa bezpiecnziki, ale jednak troche pradu idzie przez kable, a cienie potrafia sie w newralgicznych punktach upalić np. we wtyczce lub gniezdzie, a tym bardziej jak wejdzie troszke wilgoci lub przyśniedzieje i swiateł nie ma.

Fajnie że nie tylko u mnie ciąga się 3 przyczepy.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć w tym temacie...

tzn? ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj