Skocz do zawartości
Magda_86

Zapis gospodarstwa a zwrot akcyzy za paliwo.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Magda_86    21

Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź

woyto    16

zapytaj w gminie,ale chyba ojciec może ,a jak nie to ty złożysz w sierpniu na siebie

poosa21    53

Miałem ten sam problem i nic nie dało zrobić bo ojciec nie miał już gospodarstwa na dzień 1 luty, a ja nie mogłem kupować wcześniej paliwa bo nie miałem gospodarstwa. Ale naijlepiej idź do UG i sie dowiedz bo może teraz coś sie zmieniło.

Wiadomość z agroFakt.pl

starybudnik    16

W moim przypadku było tak, że część faktur była na ojca a reszta już na mnie. Wniosek złożyłem na siebie i dostałem zwrot za wszystkie faktury.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam mamy w zamiarze kupić prase do naszej sześćdziesiątki i tu moje pytanie jaką prase wybrać żeby się nie zamęczyć ciągnika, na co zwracać uwagę przy kupnie prasy?
      Zastanawialiśmy się nad Krone KR 125 lub 130 czy to dobry wybór?(Jeśli by mógł ktoś napisać coś o tej prasie jak z awariami i częściami).
      Fundusze na to przeznaczone są niewielkie max. 15 tyś.
      Prosze o podpowiedzi pozdrawiam Czazal ^^
    • Przez pawelek116a
      Witam!
      Posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni 9 ha, trzymam konie zimnokrwiste i mam Zetora 7011 i C-328, chciałbym gospodarstwo rozwinąć. Z jakich opcji dofinansowań mogę(mam) korzystać? W co inwestować?
    • Przez the1mati1
      Mam gospodarstwo rolne od nie dawna, jestem na KRUSie, nie jestem na vacie (rolnik ryczałtowy), czy muszę posiadać numer NIP? Czy jak kupuję paliwo to do jej wystawienia jest potrzebny NIP? Czy możę być PESEL? Czy muszę sobię wyrobić NIP w US?
    • Przez NataliaWitkowska
      Witam, zminiałem wszytskie filtry w ciagniku, odpalił odraz po chwili zacza szarpac. zgasiłęm maszyne i juz nie moge odpalic. odpowitrzałem z filtra. dawałem samosart i nic. dodam ze pompa podaje strasznie słabe cisninie na wryski, i pali cłąy czas bezpiecznik fm 27 5a
      Wie ktos jak popraiwe odpowietrzyc albo od czego moze byc ten bepiecznik. Słysząłme ze jakis kabalek idzie pod kabina ale nie mam pojecia gdzie go szukac.
      do popy wtryskowej dochodza dwie kostki. w jedej pojawia sie prad podczas krecenia rozrusnzikiem w drugiej nie ma anie na zapłonie anie podczas krecenia
    • Przez Arek2266
      Witam wszystkich Agofotowiczów.

Jestem sadownikiem trochę różni się od typowo rolniczej produkcji dlatego mam do was pytanie: Ile trzeba mieć minimalną liczbę hektarów aby produkcja typowo rolnicza była opłacalna???

Może śmieszne pytanie zadałem ale jeśli chodzi o sad jabłoniowy to 5 ha. to takie minimum. A jeśli chodzi o orne pole to wiem że więcej i a o ile dlatego się was pytam.

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję :-)