Skocz do zawartości

Polecane posty

Qaskar    0

Witam. Posiadam na tę chwilę trochę ponad 5 ha. Wiem, że od 6 ha jest jakaś dodatkowa opłata. Chcę wziąć dzierżawę oraz dokupic trochę pola mógłby mi ktos powiedzieć co to za opłata/składka? I ile ona wynosi ?

ONA77    12

od 6 ha przeliczeniowych a nie fizycznych. Składka zdrowotna 1 zł za każdy ha przeliczeniowy (jeśli płacisz krus za dwie osoby to x 2)

Wiadomość z agroFakt.pl

Qaskar    0

A mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć jak to w pratkyce bo słyszałem różne wersje np. płacę tyle samo co płaciłem przed tymi 6 ha po przekroczeniu płacę tylko dodatkową składkę np od 7 ha czyli 7 zł na dwie osoby czyli 14zł, żadnych więcej opłat nie ma ?

Edytowano przez Qaskar

mlodyhef    143

Przedstawię taką sytuację:

Jaś przejmuje całe gospodarstwo od rodziców, ubezpiecza ich w KRUSie jako domowników żeby ci mogli w przyszłości dostać emeryturę. Po kilku latach Jaś się żeni i żeby dorobić na rodzinę chce się przyjąć na pół etatu lub na etat do jakiejś firmy. I teraz pytanie: żeby dalej opłacać rodziców w KRUSie może być tylko na umowie o dzieło? Zlecenie lub umowa o pracę odpadają dlatego, że automatycznie wyrzuciłoby go to do ZUSu i przez to jego rodzice straciliby prawo do emerytury?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik243
      Jestem rolnikiem prowadzącym gospodarstwo w województwie mazowieckim. Około 20 lat temu zostało mi i mojej żonie przepisane gospodarstwo przez moich teściów (około 7 ha). Gospodarstwo znajduje się w województwie łódzkim. Informacja o ta nie została podana do mojego macierzystego KRUSu w woj. mazowieckim. Tak więc od około 20 lat w KRUSie podana jest liczba hektarów tylko gospodarstwa znajdującego sie w woj. mazowieckim. Podatek od gruntu z tego 7 hektarowego gospodarstwa płacony jest normalnie, natomiast chodzi o sytuację z KRUSem jak tę sprawę wyjaśnić i zgłosić w KRUSie? Jakie konsekwencje mogą mi grozić w związku z nie podaniem rzeczywistej, łącznej wielkości gospodarstwa, przez tak długi czas?
    • Przez turysta246
      Witam
      Noszę się z zamiarem rezygnacji ze studiów w ciągu najbliższych dni, żeby w pełni przejąć obowiązki na gospodarstwie rolnym.
      W związku powyższym czy musze poinformować KRUS lub ARiMR( korzystam z pomocy dla młodych rolników) o zaistaniałej sytuacji czy nie jest to konieczne?
      Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez Hanter150
      Witam Niedawno były eliminacje szkolne. Chwalcie się ile pkt i z kim widzimy się w Warszawie o i jakby ktoś powiedział co jest w tej drugiej części W szkolnym miałem pierwsze miejsce i 25/30 pkt.
    • Przez Krezus12
      Witam, zakładam ten temat ponieważ wiem jak niskie są nasze emeryture rolnicze, sam prowadzę gospodarstwo rolne jak również z wykształecenia jestem finansistą i pracuje w doradztwie finansowym. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć jak podwyższyć emeryturę, aby podtrzymać swoj standard życia po oddaniu gospodarstwa to zapraszam do dyskusji.
    • Przez jarekvip99
      Chcialem zapytac czy ktos z was lub waszych rodzicow posiada rente chorobowa z krus od niedawna? ile ona wynosi? Pytam bo ojciec ma przeszlo 30 lat skladkowych w Krus gospodarstwo jest wspolwlasnoscia razem z mama. Tata jest w coraz gorszym stanie zdrowotnym czeste zawroty glowy nie moze sie przychylic i wstac raptownie problemy z chodzeniem. ma dopiero 55 lat czy moze ubiegac sie o rente chorobowa? czy wtedy by musial przepisac gospodarstwo czy poprostu byloby ze mama prowadzi wraz ze mna jako domownikiem? czy po ukonczeniu 65 lat czy tam 67 by mogl z renty przejsc na emeryture bo ona na pewno by byla wyzsza.