JD6820

John Deere 2066

Polecane posty

Dnia 16.07.2016 o 19:41, maly00 napisał:

Mam pytanie odnośnie klepiska posiada JD 2056 jest tam uniwersalne klepisko drut 8mm rozstaw miedzy drutami 18mm da rade tym kości zboże ? Jedni twierdzą ze nie bo za dużo przelatuje i wraca na domlot a gość od którego kupił em twierdzi ze bez problemu będzie się kosic...
.???

i jak z tym klepiskiem, kosiłeś na nim?? jak szło?? kupiłem kombajn i mam  dylemat czy zostawić to klepisko czy kupować zbożowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5
Napisano (edytowany)

Witam

Przyłączam się do pytania kolegi. Także w tym roku kupiłem kombajn JD 2256 i mam w nim założone klepisko jak się okazało typowo kukurydziane czyli 46 drutów o średnicy 8 mm. i zdania osób ogarniętych w tematach kombajnów JD są podzielone, jedni mówią, że będzie Ok a inni, żeby zmienić na zbożowe. Nadmieniam, że w moim egzemplarzu nigdy nie było zmianiane z kukurydzianego na zbożowe i odwrotnie. Po bębnie też widać, że przesłony nie były  zakładane. Kombajn w zestawie jest ze stołem do rzepaku więc w Niemczech ktoś nim tak kosił i przez 20 lat i szło. Jeżeli ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie to proszę odpiszcie... Pozdrawiam

Edytowano przez pablo10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Witam Jest problem z załączaniem hedera dwa razy udało się załączyc.Sprawdziłem pżekazniki,i bezpieczniki w skrzynce prz silniku,są ok.Gdzie dalej szukać przyczyny ? John 2054

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

podpinam sie bo mam 3 szybkie pytanka czy w 2058 podczas jazdy na 3 biegu po szosie trzeba dawać gaz do oporu? i tylko sobie regulowac prędkość hydrostatem?

i jak taki kombajn sobie poradzi podczas  jazdy po szosie gdy napotka górę da rade wyjechać czy trzeba zmieniac bieg na mniejszy? pytam bo nie miałem doczynienia z hydrostatem do tej pory

Na jakich obrotach silnika kosicie? Na maxa? bo slyszalem ze niektorzy daja ok 2100 i to wystarcza i wtedy mniej pali 

Edytowano przez ZetorPower

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuszyna    0

Dzień dobry, nie będę zakładał nowego tematu, mam pytanie po zapaleniu kombajnu john deere 2054 powinny palić się kontrolki na górnym panelu, palą się wszystkie po za wskaźnikiem wentylatora i wskaźnikiem zespołu młócącego. Oczywiście jak zapale kombajn załączę zespół młócący to wszystko pracuje na komputerze mogę regulować prędkość bębna i wentylatora ale nie zapalają się kontrolki i nie ma sygnału ostrzegawczego. Kontrolki sprawne bo sprawdzałem czy żarówki od podświetlania działają. I jeszcze jedno pytanie od nastawu automatycznego, cały czas świeci mi się ikona "M" w komputerze w podłokietniku i nic nie można tam przestawić. Może macie pomysły na te dwie awarie. Ta druga mniej istotna ale ta pierwsza bardzo. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj