Adam3060

MF 3060-Dymienie silnika i wymiana końcówek wtryskiwaczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adam3060    4

Witam mam pytanie jak wymienić końcówki wtryskiwaczu w mf 3060 ? oraz czy kopcenie ciągnika może być powodem wadliwego wtryskiwacza ? pompa była regenerowana i jest na pewno sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Odnosnie kopcenia to wiesz....przyczyn moze byc wiele ;) a wtryskiwacze wyciagnij i je najpierw sprawdz, ewentualnie wymienisz wtedy koncowki, jest to zwyczajny mechaniczny wtryskiwacz, nie ma zadnej filozofji by go rozkrecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Można poszukac zamiennikó jak ktoś pisał po około 80 zł za sztuke orginalne będą kosztowały koło 150 - 200 zł. Samemu taka robota bez sensu jest. Jak widac końcówki tanie nie są a ktoś kto ma przyżąd do sprawdzania sprawdzi, które są dobre a które leją. Dodatkowo sprawdzi też cisnienie wtrysku po złożeniu. Samemu radzę się za to nie brac bo nie wiadomo co z tego wyjdzie. Mi znajomy mechanik wymienia po 10 zł od sztuki ze sprawdzeniem i ustawieniem ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam3060    4
Napisano (edytowany)

zregenerowałem pompę i wtryski a ciagnik nadal dymi na niebiesko czy czeka mnie regeneracja głowicy może ktoś wie ile kosztuje taka przyjemnosc :(

Edytowano przez Adam3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

jeśli kopci na niebiesko może mieć nieszczelne pierścienie na tłokach i pobiera olej sprawdż na miarce oleju jaki jest jego stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

hej

u nas podobny jest problem z tym kopceniem na siwo-niebiesko. Końcówki wymieniane, sprawdzane, pompa też, ustawiane i dalej to samo. Ciągnik jest na etapie składania skrzyni a potem biorą sie za silnik także po remoncie napiszę rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

marek 3080 współczuje ci tego remontu a jak ci kopci to są tłoki z pierścieniami nieszczelne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

mierzyliśmy kiedyś kompresję wychodziło jakoś 26 atm. i delikatnie nierówno. A ile powinno być? Ponad 32? Jak ktoś wie niech może napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Hej

Odebraliśmy jakiś czas temu ciągnik z remontu. Niby wszystko ok ale po jakimś czasie i niewielkim obciążeniu: Jak postoi z dobe i wyłączy się na ten czas prąąd heblem nie można przełączyćz żółwia na zająca i przerzucić wajchy od biegów na biegi 3-4. Poza tym wcześniej skrzynia przechodziła zawsze na żółwia a teraz kontrolka od żółwia świeci ale skrzynia zawsze jest na zakresie takim na jakim się gasiło ciągnik.

Druga sprawa silnik. Jak nie miał mocy tak nie ma dalej. Jak dymił tak dymi, może trochę mniej. Sprawdzana była pompa wtryski, wymiana panewek, pierścieni, regenerowana głowica. Po wyjęciu jednego wtrysku okazało się ze otwiera się na 150 atm. a powinien na 220. Chcemy sami je poustawiać bo ile razy można płacić za niewykonaną robotę. Problem jest z podkładkami regulacji ciśnienia wtrysku. Czy ktoś wie gdzie takie można dostać?

 

Edit

 

Panowie jaki rozmiar mają śrubki powrotu przelewu z wtryskiwaczy w MF 3080? Najbardziej chodzi mi o skok gwintu a jak ktoś kupował to może podesłać linka bo w okolicy nie mogę dostać.

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Czy pod wtryskiwaczami mieliscie podkladki? JA wyciaglem swoje do regeneracji i na 100% nie bylo podkladek wtryskiwacz byl wsadzony goly. W zakladzie wymienili koncowki i dali mi grube na 2mm podkladki i teraz nie wiem czy zakladac je czy nie. Pomierzylem to i owo i wyszlo ze nawet jak je doloze to koncowka wtryskiwacza bedzie wystawac nie bedzie schowana . Kwestia taka ze bedzie 2mm wyzej albo nizej. Czy to bedzie mialo istotne znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie sadzę abyś był w stanie uszczelnić to bez podkładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Moze byly docisniete do wtryskiwaczy że nawet nie widziałeś że są albo przyklejone do głowicy zostały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wuwo1
      Witam od jakiegoś czasu ciągnik pobiera olej w sporej ilości w orce ok 0.5l na hektar przykapca na bialo   .co morze byc przyczyną z odmy nie puszcza dymu ?
    • Przez Masejek3060
      witam wszystkich mam pytanie odnośnie ustawienia zaworów. Wiem jakie luzy powinny być tylko w którym momencie ustawiać luzy są jakieś znaki ???
    • Przez dereniek
      Witam chciałbym zapytać czy da radę włożyć joystick do mf-a 3060 zamiast dzwigien co są oryginalnie jeśli możecie to podajcie link do joya i napiszcie czy oryginalne linki będą pasować
    • Przez SzymonT532
      Cześć. Jakie macie opinie o MF 3060 ? Co się najczęściej psuje ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? Z góry dzięki
    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj