Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marrio685    0

No dokładnie 6150 ale w 4 cylindrach. Deutz czy John Deere John Deere John Deere tylko dlaczego John Deere.Sam stałem przed tym wyborem i na pocztku rozwazałem claasa arion 620 john deere 6140 r deutz fahr 6160 ttv.Po tym jak wziałem claasa na testy to stwierdzilem ze jest to dosc dobry ciagnik troche ta Dyna 6 od fergusona tak srednio mi sie spodobała,ogólnie claasy mi sie srednio podobaja i uwazam ze claasa bym kupił ale za 5 lat poniewaz maja troche za małe doswiadczenie w ciagnikach.John Deere miałem zamówionego John Deera u dealera.W miedzy czasie jednak pojechałem do goscia który ma jd 6140r na direct drive(podobno dobra skrzynia dwusprzegłowa) jak sie przejechałem to juz wiedziałem nie wezme john deerea juz napeweno na direct drive(jezeli chodzi o AP to jest nasłabsza skrzynia wsród automatów ,ja uwazam ze nie mozna jej porównywac do vario fendta czy ttv Deutza./Ogólnie jezeli chodzi o trwałosc to z tej 3 John Deere wychodzi chyba z najwyzej podniesionym czołem ale jezeli chodzi o silinik to claas ma silnik jd który dosc duzo pali skrzynia dyna 6 szału nie ma /Jd tez dosc duzo spali skrzynia direct drive szału nie ma/Deutz Fahr skrzynia ttv sam jezdziłem według mnie duzo lepsza od Ap Jd czy Direct Drive./Silnik Deutz napeno mniej spali i jest bardziej dynamiczny./I ten filtr w JD przez ktory ciagniki jescze wiecej pala /Ja mam zamówionego DF 6160 ttv w Rolsadzie/Jak masz duzo ha i chcesz trakor do szarpania do bardzo ciezkich maszyn to kupuj JD /Jak chcesz sprytny ciezki ciagnik o duzej mocy to bierz DF duzo lepiej wyjdzie w transporcie .

 

Ja jestem przed wyborem Johnego Deera 6140R i powiedz dlaczego nie spodobał Ci się direct drive ? Wytłumacz proszę w czym jest lepsza skrzynia ttv Deutza.

Ps to mój pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość :D:)

Edytowano przez marrio685

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Mój kuzyn ma jelonka i w ubiegłym roku szukał nowego głównego ciagnika i wybrał właśnie DF i jest z niego bardzo zadowolony. Poza tym jest na af użytkownik który ma Agrotrona i Jd 6620 i kiedyś czytałem że był bardziej zadowolony z Df.

petro11- skoro mówisz że wystarczy spojrzeć na sprzedaż JD i nie ma co do niego porównywać DF bo jest w tyle to dlaczego go porównujesz do Fendta który jest gdzieś na szarym końcu a co więcej DF i Fendt maja to samo serce. A jesli spojrzec na sprzedaz ciagników na rok czy dwa w tył to tam już nie było takiej przepaści miedzy markami. Jd teraz nadrabia serią M która jest prostsza i tańsza ale też częściowo made in china :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Kto Ci powiedział że M-ki sa made in china co?

są tańsze bo maja stara kabine i prostą skrzynie a tak to wszystko jest to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Kolego przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz mój poprzedni post. Czy ja napisałem że M-ki są made in china? Napisałem że są częściowo made in china bo to prawda a chodzi mi dokładnie o przednie mosty w serii 5M. Tylko mi nie mów że to nie prawda. Ja rozumiem ze jestes fanem JD i szanuje to ale ja pisze jak jest naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po I to jezeli przednie mosty w JD 6 M sa made in china to 5 M napewno tez sa .Jezeli chodzi o awaryjnosc to troche lepiej wypada JD .Jezeli chodzi o serwis to JD nie ma sie czym chwalic bo filtry to ci kazdy wymieni a jak masz powazniejsza awarie to sie zaczynaja schody.Jezeli chodzi o sprzedaz to Jd ma sprzedaz tez przez to ze jest '' Marka oklepaną'' tzn wielu uwaza ze sa to dobre ciagniki, a nie koniecznie sa takie dobre ,oraz przez tanie serie których najebali jak nienormani w których z JD to jest tylko kolor i znaczek .Bo niech mi nikt nie mówi ze JD seri g czy h czy jakiegos innego badziewia bedzie chodiz tylec co JD seri 6r 7r czy cos takiej bo jak kupujemy nowego JD za 150 tys to nie ma co sie wiele spodziewac.A w polsce wiekszosc kupowanych to seri g m i tp. Gdyby nie te serie to Jd by nie był nawet w pierwszej 5 ze sprzedażą.

 

Jezeli chodzi o Direct Drive to skrzynia stopniowa a przełozenia(Niezbyt płynnie wchodza) w skrzyni stopniowej nigdy nie beda zmieniane niewyczuwalnie jak w skrzyni bezstopniowej ./DD bardzo wolno łapie temp oleju-długi czas sie rozgrzewa) Ogólnie seria 6r według starej 30 to wcale nie jest jakos bardzo zmieniona na lepsze .Amortyzacja osi ta sama ,inna maska silnik niezbyt zwawy (szczególnie w silnikach 4 cyl).Kabina troche inna wieksza ,ogólnie niezbyt ciekawa.Jak by nie turbina vgt to zanim silnik wejdzie na obroty zdazysz zatankowac .xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrio685    0

Do JohnDeere6320Premium

Dzięki za odpowiedz, hmm to mi dało do myślenia. Myślałem że skrzynia Direct Drive będzie szybciej łapał temp. bo ttv z tego co wiem przynajmniej w tej starszej generacji nagrzewała się bardzo długo jak było zimno. Jezdziłem DF 6160ttv na tour ttv i powiem była calkiem fajna. Plus za duży monitor ale kierownica taka plastikowa. Może ja mam uprzedzenia do tej marki gdyż w deutz-ach, które posiadam zawsze coś dolegało. Oby w tych nowej generacji było lepiej. Najbardziej mnie denerwuje jeśli chodzi o komfort że miękką ośke trzeba wyłączać np. w czasie orki bo może trząść. Wogóle amortyzacja kabiny choć pneumatyczna to jednak w porównaniu do claasa jest słaba przynajmniej w moim k420PL. Dobrze że jest wybór niestety trudny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

@JohnDeere6320Premium

Nie mówie o jakiś tanich seriach JD, i pewnie że nie bedą robić juz takich ciągników jakie były pod względem wytrzymałościowym i nie ma co porównywać nowej seri 6100 do seri poprzedniej 6030 ale marka świadczy cos o sobie że to nie byle co... mówicie ze przednie mosty robią w chinach, VOLKSWAGEN tez ma fabryke w chinach:) ja osobiście nie kupił bym np new hollanda czy claasa składaka zamiast JD. Najeździłem sie troche za używka 6620 albo 6630 i niektóre miały po 8-9 tys godzin i chodziły jak pszczólki, a napotkałem też na takie co miały 5-6 tys godzin na zegarach i były wyjechane to w rzeczywistości miały 15 tys a moze wiecej godzin, to świadczy o wykonaniu i marce. Ale to tylko moje skromne zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

mogły mieć 15 bo przecież licznik pokazuje ci tylko 4 pozycje tak że tej jedynki z przodu nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

widze że sławekkr6 bajki pisze bo z tymi john deerami z chin to bajka jakaś hehe. John to john z krwi i kości a nie tam jakiś składak... Kup sobie poradnik rolniczy i poczytaj o wpadkach nowych ciągników.... Kiedyś było a awaryjnum detzu teraz jest o złomiastym ferdku z serii 55. A czy ktoś kiedyś przeczytał coś złego o johnym? To dlaczego tak dobrze się sprzedają? wszyscy których znam i kupili nówke jedną to już mają kolejnego na podwórku i jakoś marki nie zmieniają. mieszkam na mazurach i tutaj większość na jelonkach pracuje bez dwóch zdań, a jeśli kombajny to przeważnie claas i koniec.... To że jakieś części są produkowane w chinach to tylko chodzi o produkcje bo jest tańsza a nie o jakość. Czy opel z gliwic jest gorszy od opla z niemiec? więc sławek pomyśl 2razy zanim coś napiszesz....

 

A i widze że kolega zyga jest w temacie i jest tego samego zdania co ja i bardzo dobrze. Ja mam 6930 i 2600mth i chodzi jak pszczółka i nie ma co się bać elektroniki w nich. Drugim 7730 nakręciłem 1500mth i jest ok. Była jedna wpadka ale to na gwaranji zdarza się. Kupujcie john deery i nie wymyślajcie jak chcecie mieć św. spokój i się nie denerwować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

widze że sławekkr6 bajki pisze bo z tymi john deerami z chin to bajka jakaś hehe. John to john z krwi i kości a nie tam jakiś składak... Kup sobie poradnik rolniczy i poczytaj o wpadkach nowych ciągników.... Kiedyś było a awaryjnum detzu teraz jest o złomiastym ferdku z serii 55. A czy ktoś kiedyś przeczytał coś złego o johnym? To dlaczego tak dobrze się sprzedają? wszyscy których znam i kupili nówke jedną to już mają kolejnego na podwórku i jakoś marki nie zmieniają. mieszkam na mazurach i tutaj większość na jelonkach pracuje bez dwóch zdań, a jeśli kombajny to przeważnie claas i koniec.... To że jakieś części są produkowane w chinach to tylko chodzi o produkcje bo jest tańsza a nie o jakość. Czy opel z gliwic jest gorszy od opla z niemiec? więc sławek pomyśl 2razy zanim coś napiszesz....

 

A i widze że kolega zyga jest w temacie i jest tego samego zdania co ja i bardzo dobrze. Ja mam 6930 i 2600mth i chodzi jak pszczółka i nie ma co się bać elektroniki w nich. Drugim 7730 nakręciłem 1500mth i jest ok. Była jedna wpadka ale to na gwaranji zdarza się. Kupujcie john deery i nie wymyślajcie jak chcecie mieć św. spokój i się nie denerwować...

 

 

typowy fan john deerea. john deere to john pan i władca pól reszta śmiecie nie warto brać. złego słowa nie powiesz bo masz dwa john deere i to są najlepsze na świecie. sorry ale takiego posta to nawet bym pod uwagę bym nie brał. najlepiej jak by się wypowiedzieli użytkownicy którzy posiadają obie marki na jednym podwórku i wtedy opinia będzie wiarygodna a nie w przypadku tak jak petro11 który ma dwa john dere i są najlepsze. statystyki nie zawsze okazują prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Osobiscie polecil bym df .A to ze jd sa takie wspaniale , bezawaryjne to mit wytwozony przez fanuw i gazetki reklamowe .Moj kolega pracuje w serwisie jd i nie nazeka na brak zajecia. Dodam jeszcze ze nie wymienia tylko oleju czy filtrow tak jak to niektozy pisza.Awarie sa rozne.Takze przy wyborze ciagnika nie mozna sie kierowac wypowiedza uzytkownikow ktorzy posiadaja jedna marke.Kolejna sprawa to niskie zuzycie paliwa maja takie marki jak df,mf czy fendt.A tu okazuje sie w gazetkach typu top agrar czy reklamach naYT ze to jd malo pali.A gdy zapytasz uzytkownikow to jest gadka ze mosisz miec odpowiedni areal i sprzet to duzo nie pali .Nie posiadam df ani jd ale z tych dwoch wybral bym df .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

widze że sławekkr6 bajki pisze bo z tymi john deerami z chin to bajka jakaś hehe. John to john z krwi i kości a nie tam jakiś składak... Kup sobie poradnik rolniczy i poczytaj o wpadkach nowych ciągników.... Kiedyś było a awaryjnum detzu teraz jest o złomiastym ferdku z serii 55. A czy ktoś kiedyś przeczytał coś złego o johnym? To dlaczego tak dobrze się sprzedają? wszyscy których znam i kupili nówke jedną to już mają kolejnego na podwórku i jakoś marki nie zmieniają

 

Prasa JD produkowana w Polsce przez metal-fach jest tak samo z krwi i kości jak np JD854?

 

Niestety JD nakręca sobie sprzedaż tanimi sprzętami typu 5M. Dobre i drogie maszyny nigdy nie będą miały wysokiej sprzedaży w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale w statystykach tego nie pokazują ;) Jest ilość? Jest. Ale co było sprzedane to już nie ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zobaczcie sobie jaką markę najchętniej kupują Niemcy. A oni taniego mięsa nie jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz John Deera ja mam 2 i kupie trzeciego i nie chcem innego. Sama sprzedam w Polsce mówi za siebie a Deutzh jest daleko w tyle. Johna porównuje się do Fendta najwyżej.... i serwis też nie ma porównania do Deutza....

 

 

Taaa to fajnie ze Jd Jest porównywany do Fendta /Tylko ze jesli sie smiejesz ze sprzedazy Deutza czy Claasa to smiej sie z sprzedazy Fendta bo DF ma 4 pozycje a Fendta nie ma w 1wszej 10 . I fendt napewno nie ma gorszej sprzedazy dlatego ze jest gorszy tylko za cene i mala ilosc dealerow a własciwie zadna (KOrbanek)A sam mam JD i d*py nie urywa. A jezeli chodzi o Df to fendzie jest silnik DF a nie Jd i skrzynia TTV to samo co vario Fendta.Jedynie troche gorsze wykonanie i brak ramy i tyle/Jezeli mówicie o ciagnikach DF agroplusach jakis tam po 80 km to sie nie dziwcie ze cos sie zepsuło cos nie chodzi tak jak nalezy bo to norma Bo pisza wam w gazetach ze gosciu kupił Mf jakies tam serii 100km i sie sypie wszystko naraz, w Jd seri e czy tam jakims innym badziewiu jest tak samo w Df agroplusach tez sie zdarza/Ale jak kupisz Jd Seri 6R na ful wypasie np 150 Km czy DF TTV 160km czy Claasa wtedy spodziewajmy sie jakosci a niektórzy kupuja Jd czy DF 90km za 160 tys i sie dziwia ze sie psuje . JAk sie kupuje mały ciagnik do 120km jako ciagnik głowny w gosp to sie kupuje najbogatsza serie Np TTV Czy R wtedy sie mozna czegos spodziewac.A jak chcecie miec maly tani ciagnik to sobie kupcie zetora.

Edytowano przez JohnDeere6320Premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenada...

 

 

Prasa JD produkowana w Polsce przez metal-fach jest tak samo z krwi i kości jak np JD854?

 

Niestety JD nakręca sobie sprzedaż tanimi sprzętami typu 5M. Dobre i drogie maszyny nigdy nie będą miały wysokiej sprzedaży w Polsce.

 

 

 

Kolego skad ty masz informacje ze jd prasa jest produkowana przez metalfach?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od dilera JD, chodzi oczywiście o ten nowy najtańszy model prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jeśli chodzi Ci o tą prasę: 4341_1379435756.jpg

To raczej jest Feraboli Entry ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja się na tych prasach nie znam :P Piszę tylko to co powiedział mi diler JD. Kiedyś przecież Sokółka robiła kabiny do małych JD i też niektórzy nie wierzyli, że w Polsce robione i malowane na zielono...

Jeszcze co do feraboli i metalfach to zmiennokomorowa z589 też ma wiele wspólnego z feraboli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Kabiny to Naglak robił jeśli chodzi o serię E. Metal-Fach z czegoś musi czerpać inspirację z resztą jak każdy polski producent pras :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

No dokładnie 6150 ale w 4 cylindrach. Deutz czy John Deere John Deere John Deere tylko dlaczego John Deere.Sam stałem przed tym wyborem i na pocztku rozwazałem claasa arion 620 john deere 6140 r deutz fahr 6160 ttv.Po tym jak wziałem claasa na testy to stwierdzilem ze jest to dosc dobry ciagnik troche ta Dyna 6 od fergusona tak srednio mi sie spodobała,ogólnie claasy mi sie srednio podobaja i uwazam ze claasa bym kupił ale za 5 lat poniewaz maja troche za małe doswiadczenie w ciagnikach.John Deere miałem zamówionego John Deera u dealera.W miedzy czasie jednak pojechałem do goscia który ma jd 6140r na direct drive(podobno dobra skrzynia dwusprzegłowa) jak sie przejechałem to juz wiedziałem nie wezme john deerea juz napeweno na direct drive(jezeli chodzi o AP to jest nasłabsza skrzynia wsród automatów ,ja uwazam ze nie mozna jej porównywac do vario fendta czy ttv Deutza./Ogólnie jezeli chodzi o trwałosc to z tej 3 John Deere wychodzi chyba z najwyzej podniesionym czołem ale jezeli chodzi o silinik to claas ma silnik jd który dosc duzo pali skrzynia dyna 6 szału nie ma /Jd tez dosc duzo spali skrzynia direct drive szału nie ma/Deutz Fahr skrzynia ttv sam jezdziłem według mnie duzo lepsza od Ap Jd czy Direct Drive./Silnik Deutz napeno mniej spali i jest bardziej dynamiczny./I ten filtr w JD przez ktory ciagniki jescze wiecej pala /Ja mam zamówionego DF 6160 ttv w Rolsadzie/Jak masz duzo ha i chcesz trakor do szarpania do bardzo ciezkich maszyn to kupuj JD /Jak chcesz sprytny ciezki ciagnik o duzej mocy to bierz DF duzo lepiej wyjdzie w transporcie .

Ile cię wyniósł df?Możesz na priv,z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke nie w temacie ale napisze ci co wiem(sorki nie mam aż tyle czasu aby czytać all komentarze) więc napisze ci moje zdanie na 100ha ciągnik nie moze mieć 4 cylindrów poprostu NIE! kurde mać nie :) ja mam mojego Deutz-Fahr 150 6 cyl (wtedy nie było oznaczeń tylko konie) rocznik 2008 mam go od nowiści ciągnik został zakupiony w full opcji niestety brak WOM-u z przodu ale tuz ma i powiem ci że ja go kupiłęm jak obrabiałem 50 ha(teraz jest to okolo 85-90 ha a więc moja rada jak chcesz kupić ciagnik wiodący na 100ha to kup minimum tak musi mieć: 150-160koni(minimum) 6 cylindy a jeśli chodzi ci co ja bym dobrał musiał by mieć amortyzowaną 1 oś(moj ma) amortyzowaną kabinę(mój ma) i wiele innych mówię ci NIGDY ale to KURde NIGDY nie kupuj ciągnika o byle jakim wyposażeniu :) wole dołożyć 100tyś za wyposażenie ale potem na byle dołku nie wylatuje z kabiny :P i o wiele większy komfort pracy. To moje zdanie możecie mnie zjechać czy coś ale ja swojego nie zmienie ciągnik wiodący musi mieć moc a nie sie będziesz pier**lił z byle gównem .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez pp1208
      Witam. Jak wyłączyć blokada podośnika (świeci sie "kłódka")   w Agrotronie 630 TTV ? Żadnego przycisku nie widziałem którym mozna by było to odblokowac. Dodam ze ciągnik ma dośc spory komputer na którym wszystko sie konfiguruje ale tam tez nie znalazłem zadnej blokady. Orientuje sie ktos jak to zrobic ?
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj