rk1

AGREGAT ŚCIERNISKOWY KONGSKILDE VIBRO FLEX

Polecane posty

rk1    5

Witam,

Chciałbym dowiedzięć się jak będzie sprawował się ten agregat na ściernisku po kukurydzy na ziarno? Czy ilość 13 łap na 3m szerokości nie będzie powodował się zapychania tego agregatu. Co prawda jest na wysokiej ramie, ale ta ilość łap mnie trochę nipokoii. A stoję teraz przed wyborem tego agregatu, albo grubera uni który ma 6 łap i 2,6m szerokości. Co polecacie? I co lepiej będzie pracowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Według mnie troch mało koni.Ja go ciągnąłem 115 konnym i lekko nie było.Za duży opór łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ale jest to ciągnik dość ciężki i sześciocylindrowy case 1056 xl i nie powinno być problemów tym bardziej, że mam płaskie tereny i dość lekkie ziemie. Chodzi mi głównie czy nie będzie się zapychał po kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Jak będzie się sprawował ten agregat na ściernisku po kukurydzy na ziarno ? http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Stubble%20Cultivation/Tined%20Cultivators/VIBRO%20FLEX%202000%204000%204200%204300 Czy ilośc 13 łap na 3m nie bedzie powodowała się jego zapychaniu ? Proszę o odpowiedź ponieważ muszę coś kupić w tym roku po ściernisku i mam okazję teraz kupić coś takiego jak wyżej napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja też mam 6 cylindrów i prawie 5 ton wagi i nadal twierdzę że za mało koni.Po ściernisku ze słomą nie byłem zadowolony a co dopiero po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Kriss75 czyli lepiej kupić grubera na 6 łap o szerokości 2,6m ? Za ten agregat kongsklde chcą 12,5 tys z 2008 roku ,to pewnie za tą cenę kupię jakiś polski gruber lub z niewielką dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja po próbach właśnie tym Kongskilde i broną talerzową , jestem za broną talerzową.Już w którymś z tematów opisałem różnice w efekcie.

Co do Grubera też stawia podobny opór co ten Kongskilde.Po ściernisku zbożowym wygląda nieźle nie wiem jak po kukurydzy.Mogę Ci jedynie powiedzieć że rozmawiałem z kolegą i on nie poleca na kukurydzę.Zbyt duża masa i czasami lubi się zawinąć na łapach.

Mogę Ci powiedzieć że ja wybrałem bronę talerzową i czekam na dostawę.W tych pieniądzach co pisałeś też dostaniesz bronę 3 metrową jak dobrze pogadasz.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja niby mam talerzówkę ale jest to talerzówka bometu i nie sprawdza się zbytnio jak ją zapuszczę żeby szła glębiej to tylne talerze są w górze żeby przednie szły głeboko i ogólnie jak sucho to lipa. Nie wiem jak jest z tymi trochę lepszymi talerzówkami ale chciałem kupić tego kongskilde ale się zastanawiam skoro mówisz że będzie się zapychał to chyba zdecyduję się na grubera. Ale jeszcze wezmę tego kongskilde na próbę tylko że nie mam zbytnio na co wiechać może kawałek trawy wiadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja miałem bronę talerzową expomu pożyczoną na kukurydzę i efekt był dobry.Dlatego mój wybór padł na bronę.

trawa to nie to samo co pocięta duża ilość słomy.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Może i masz rację że trawa to nie to samo ale cięzko gdzięś teraz znaleźć ściernisko nawet u sąsiadów, a muszę kupić teraz bo później to nie będzie czasu po żniwach coś tam próbować bo będzie dużo roboty. Mam taki kawałek 10 a którego nie obrabiam od lat i tam właśnie pojadę na próbę rośnie tam trawa z którą nic nie robię dlatego jest tam jej dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki agregat i używam go po zbożach a na kukurydzy to by chyba się zapychał ciągam go ursusem 1224 i przy pierwszym przejeździe po żniwach i większej głębokości pracy jest ciężko agregat ma 3.40 metra a ciągnik 120 km. a szybkość pracy jest około 7 km/h lecz przy drugim przejeździe to da się jechać 11-12 km/h i to jest właściwa prędkość pracy

filmik z pracy po kukurydzy na kiszonkę szybkość około 11-12 km/h praca płytka ma na celu porozrywanie korzeni niszczenie chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0305    0

Ja mam grubera kongskilde 7430 i ciągam go JD 6420 i radzi sobie calkiem nie zle. Moze delikatnie buja go czasem bo swoje waży. Maszyna nadaje sie w pelni na gruberowanie kukurydzy. nic sie nie zapycha. Polecam w 100% chociaz ma swoja cene, dosc wysoka, ale porownujac spulchnienie pola i uprawe scierniska z polem sasiada co robi talerzowka to nie mam watpliwosci ze dobrze zrobilem stawiajac na grubera. talerzowki maja swoje zastosowanie pod warunkiem tylko ze sa to duze i ciezkie a nie takie do 3 metrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

My złożyliśmy wniosek na młodego rolnika na grubera albo bronę talerzowa, jednak niedawno kupiliśmy za śmieszne pieniądze agregat Doublet-record ( prawie to samo co Kongskilde) 13 łap, ok 3,4 metra szerokości, zęby w 3 rzędach i jesteśmy na tyle zadowoleni, że nawet jeśli wniosek przejdzie to chyba weźmiemy jakieś inne maszyny. Pole równe, niszczy perz, nie to co talerzówka. Z NH T6.155 śmiga 10-13 km/h przy ok 1600 rpm. Zapychanie zależy w głównej mierze od prędkości, powyżej 10 km/h nawet leżący, niepocięty rzepak, nie zapchał maszyny nawet razu, więc myślę, że te nowsze wersje z 4 rzędami zębów i większym prześwicie mogą dać sobie radę w kukurydzy, jeśli tylko prędkość będzie odpowiednio wysoka.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez Adam16
      Witam panowie co to może być miga lampka rpm i piszczy w siewniku kongskilde Demeter variosem 

      VID_20190413_171233.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj