Skocz do zawartości
losktos

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

Polecane posty

losktos    118

substancja Moddusa, nie pryskałem tym ale stosowałem inny zamiennik Proteg także bez obaw można stosować. W tym optimusie to jedynie wyższa dawka ze względu na mniejszą zawartość substancji aktywnej

Wiadomość z agroFakt.pl

Mcfarmeros    5

panowie mam takie pytanie jak na pszenice mewe pszenżyto grenado pujdzie +/-130N/ ha. Czy 1L/ha stabilanu utrzymie je w pionie?

milanreal1    290

przy nawozeniu 150N wystarczy 1 l CCC + 0.2 l Moddusa ?

To tak może być na styk, na twoim miejscu zwiększył bym moddus do 0,3l. Lub ewentualnie jeszcze trochę dać w fazie liścia flagowego.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@KULAWA_KOZA: Optimus pomimo, że zamiennik Moddus'a wychodzi drożej na ha.

koczas    53

A czy faktycznie należy się bać tego moddusa w mieszaninie z tilt/mirage/mocznik/siarczan?? Widzę sporo opinii w internecie na temat efektu ubocznego takich mieszanin moddusa z fungicydem w postaci przypalonych liści. Radzicie mimo to pryskać moddusem czy jest coś innego w fazie 1 kolanka, równie dobrze działające a nie przypalające co można dodać do CCC?

koczas    53

A jakbym poleciał tilt/mirage/mocznik/siarczan i tylko antywylegacz jakieś 2,1-2,2 litra na hektar? Zależy mi na 1 przejeździe bo dużo do pryskania a czasu mało. Pszenica średniej wysokości plon mam zawsze ok. 5,5-6,5 tony z hektara, ostatnio trochę sie pokładła ale były wyższe odmiany.

milanreal1    290

A czy faktycznie należy się bać tego moddusa w mieszaninie z tilt/mirage/mocznik/siarczan?? Widzę sporo opinii w internecie na temat efektu ubocznego takich mieszanin moddusa z fungicydem w postaci przypalonych liści. Radzicie mimo to pryskać moddusem czy jest coś innego w fazie 1 kolanka, równie dobrze działające a nie przypalające co można dodać do CCC?

Jak się robi takie mixy to efekty uboczne są częstym zjawiskiem. Moddus powinno się dawać w oddzielnych zabiegach, ewentualnie z fungicydami nie jest najgorzej, ale z odzywkami bym sobie odpuścił.

Jak chcesz to ryzykuj samym CCC, ale mieszanina z moddusem jest pewniejsza.

mathewc385    8

To jezeli na pierwsze kolanko poszloby 0,2 Moddusa+1l Antywylegacza to za ile dni po tym oprysku mozna startowac z fungicydem + odzywka npk + micro?

milanreal1    290

To jezeli na pierwsze kolanko poszloby 0,2 Moddusa+1l Antywylegacza to za ile dni po tym oprysku mozna startowac z fungicydem + odzywka npk + micro?

Około tygodnia, ale jak z musu pojedziesz po 3-4 dniach to nic się nie stanie ;)

mathewc385    8

Dzieki za odpowiedz. Tez tak myslalem ze 3 dni powinno byc ok ale wolalem sie zapytac bardziej doswiadczonych w temacie.

koczas    53

A co powiecie o tym Medaxie? Cenowo to nawet taniej niż moddus powinno wyjść a nie znalazłem nigdzie żeby przypalał liście.

Co powiecie na taka kombinację?:

Tilt turbo 0,7 litra, Mirage 0,7 litra, Antywylegacz 1 litr, Medax 0,6 litra, mocznik+siarczan magnez.

Zależy mi na jednym przejeździe koniecznie bo do pryskania sporo a jak się pracuje i studiuje to ciężko zgrać to wszystko tak jak by się chciało.

Tomek90    191

A co powiecie o tym Medaxie? Cenowo to nawet taniej niż moddus powinno wyjść a nie znalazłem nigdzie żeby przypalał liście.

Co powiecie na taka kombinację?:

Tilt turbo 0,7 litra, Mirage 0,7 litra, Antywylegacz 1 litr, Medax 0,6 litra, mocznik+siarczan magnez.

Zależy mi na jednym przejeździe koniecznie bo do pryskania sporo a jak się pracuje i studiuje to ciężko zgrać to wszystko tak jak by się chciało.

Śmiało. W tamtym roku Tilt Turbo + prochloraz (mirage) + ccc + moddus + siarczan magnezu + npk za jednym przejazdem.

szopen    28

Stosowanie razem CCC i azotu jest nawet wskazane, tylko trzeba znacznie zmniejszyć dawkę CCC i dostosować do panującej temperatury. poczytajcie zalecania niemieckie stosowania CCC. Ja daję od 0,5l do 1 l CCC z mocznikiem w zależności od temperatury powietrza. Moddus daje później, razem z fungicydem bo pszenicę mam zdrową, po rzepaku, zaprawiana Baytanem.

albundy1    1

czy można mieszać antywylegacz 675 w ilości 1 litra razem z 0,5 cerone na pszenice i pszenżyto

,czy osobno?

czy można mieszać antywylegacz 675 w ilości 1 litra razem z 0,5 cerone na pszenice i pszenżyto

,czy osobno?

milanreal1    290

Mozna ale w tym momencie może to być słabo skuteczne. Temperatury niskie.

masa24    55

dokrzewianie w fazie 2-3 lisci ma sens? bo czesc zboza mam w tej fazie,czesc zaczyna sie krzewic

planowalem litr antywylegacza 675

ma to sens?

musi byc powyzej 10 stopni pare dni zeby to dzialalo prawda?

losktos    118

CCC możesz stosować już od 5 stopni z tym że wtedy jest problem z przenikaniem substancji aktywnej przez warstwę woskową pokrywającą liście i trzeba dodawać adiuwant. Od 8 C już takiego problemu nie ma

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się