Skocz do zawartości
losktos

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

Polecane posty

luki08    3

dobrze gadasz,tylko dzis odpuscilem,nie chcialem na siłe jechac,faza wg.mnie ciut za wczesnie bbch 29-30, chociaz wg etykiety tak wlasnie mozna stosowac,poza tym nadawają temp okolo 0 st u mnie w przyszłym tygodniu i nie chcialem ryzykowac ze srodek nie zadziała,sprubuje przed swietami lub zaraz po jezeli pogoda pozwoli,jak nie to zostanie tylko  wiagrą opryskac :D :D :D :D

Jarek22B    0

moja pszenica krzewi się nierówno - da się na to cis zaradzić?

polecieć na dokrzwianie CCC+odżywki? czy lepiej może mocznik z siarczanem magnezu oraz przyspieszyć wysianie drugiej dawki azotu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1364

panowie kiedy stosujecie medax max ? Zakupiłem go bo już na CCC czy inne anty za pozno, pszenica juz od ponad tygodnia ma 2 kolanko, poczekać jeszcze z tym maxem czy juz pryskać ? Pogoda to teraz jest.

ansu    73
Napisano (edytowany)

Korba 510 SL, Korekt 510 SL, Agrostym 480 SL, Cerone 480 SL, Certes 480 SL, Etefo 480 SL, Etephon, Ethrel 480 SL, Etylemit 480 SL, Flordimex 480 SL, Retar 480 SL, Retar 480 SL. i inne

Edytowano przez ansu

Uziu92    1364

A po jakim czasie od zastosowania medax maxu można jechać z mikro, siarczanem i mocznikem dolistne?

gwozd    101

Dałem to wszystko razem i do tego jeszcze 1l duetu star i 0,8l promaxu

Uziu92    1364

I nic się nie dzieje? Żeby było mniej słońca to bym się nie wahał, ale jednak dobrze grzeje i żeby nie przypalic, dam mu ze 2-3 dni odpocząć

tomekZ058    75

panowie co lepiej zastosować na flagowy w pszenicy ozimej Medax Top 0,5l/ha czy Cerone 0,75l/ha ?

gwozd    101

Na flagowy zdecydowanie medax. Na ukazujący się flagowy 0,5l cerone ale medax "mocniejszy" ale i droższy

lazik11441    17

tak tu czytam o modusie że potrzebuje dużego nasłonecznienia, tylko kiedy? w czasie oprysku czy ogólnie później po zabiegu?
ja stosowalem modus na pszenżyto 0,5l a na pszenicę 0,4 i z tego co widać narazie wyglada dobrze :) mieszany z t1 :)
a jeszcze takie pytanie, mam mieszanke ( jęczmień, owies, pszenica) i co tu najlepiej w niej zastosować żeby ladnie dostojala do samych żniw? bo nawozenie ma chyba przesadzone :)

Robroy    5

Teoretycznie jak więcej słońca jest to po prostu szybciej środek wnika w rośline ale trzeba byłoby chyba w nocy pryskac by mówić że środek wogóle nie zadziałał. Zdarzało mi się pryskac jak było trochę więcej chmur na niebie a i tak pozniej spokojnie było widać jego działanie na zbożu. 

burski    1

Mnie też ten temat by interesował, więc gdyby ktoś coś wiedział to byłóby miło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się