Skocz do zawartości
losktos

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

Polecane posty

slawek2209    78

Nawożenie azotowe miałeś w normie.Przypadkiem nie było u Ciebie suszy która mogła negatywnie wpłynąć na pszenice po zabiegu skracania.Poparzenia mogą być jeśli moddus daje sie razem odżywkami i z tebukonazolem.Tez mi przypalało ale głównie koncówki liści co nie miało raczej wpływu na plonowanie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może z was ktoś powiedzieć czy takie stosowanie oprysków i nawozów na pszenice ozimą da mi duży plon czy tego pryskania i nawożenia będzie trochę za dużo czy też za mało. klasa ziemi druga ^^

kilka dni przed siewem polifoska 8 200 kg/ha.

siew agregatem uprawowo siewnym talerzowym 200 kg/ ha .

od 3 do 5 dni po siewie oprysk glean 15g/ha.

oprysk glean 15g/ha + legato 0,75l/ha przed zakończeniem jesiennej wegetacji.

na wiosnę gdy tylko da się wjechać na pole 200 kg/ha saletry amonowej.

oprysk od zielsko puma 1,2l/ha

oprysk mocznikiem 25kg/ha + siarczan 6 kg/ha + odżywka NUTRIMIX.

oprysk od grzyba acanto 250 SC 0,5l/ha.

opryska antywylęgaczem.

150kg/ha saletry amonowej w czasie strzelania w źdźbło.

pryskanie mocznikiem 15 kg/ha + siarczan 6 kg/ha + odżywka NUTRIMIX.

pryskanie od grzyba acanto 250 SC 0,5l/ha

100 kg/ha saletra amonowa.

Może ktoś mi jeszcze powiedzieć czy jak mam 20 hektarów w dzierżawie na 10 lat to mogę ubiegać się o jakieś dopłaty czy dotacje?

Mam wszystko na kredyt wzięte maszyny na kredyt za dzierżawę zapłaciłem już ze zboża bo udało mi się sprzedać za 1020 zł za tone to wyszedłem na tym dobrze jeszcze po odliczeniu nawozów oprysków i paliwa bo ciągnik żłopie to zostało na czysto trochę kasy i jak bym chciał kupić jakieś maszyny czy ciągnik to czy bym dostał jakieś finansowanie czy cuś??

slawek2209    78

Ochrone fungicydową popraw.Acanto na t1 odpada.O mszycach i skrzypionkach też zapomniałeś.Nawożenie ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

a dlaczego acanto dopada?

a co polecasz na mszyce i skrzypionkę?

i kiedy pryskać na mszycę i skrzypionkę?

Edytowano przez forumkowicz

grzesiek5672    53

200 kg NPK to znaczy ile? Masz na myśli 200 kg nawozu wieloskładnikowego, jak tak to jakiego?

200 KG nawozu wieloskładnikoweg NPK(S) (5-20-30-(2))

slawek2209    78

Acanto działa zapobiegawczo i powinno być stosowane łącznie z triazolem.Na t1 przydałaby się ochrona na podstawe żdzbła środkami np. imput ,aviator ,capolo,wirtuoz.Szkodniki zwalcza się w fazie liścia flagowego i kłoszenia o ile występują.Może to być tani pyretroid lub droższa eforia która dobra jest na mszyce

losktos    118

Może ktoś mi jeszcze powiedzieć czy jak mam 20 hektarów w dzierżawie na 10 lat to mogę ubiegać się o jakieś dopłaty czy dotacje?

Mam wszystko na kredyt wzięte maszyny na kredyt za dzierżawę zapłaciłem już ze zboża bo udało mi się sprzedać za 1020 zł za tone to wyszedłem na tym dobrze jeszcze po odliczeniu nawozów oprysków i paliwa bo ciągnik żłopie to zostało na czysto trochę kasy i jak bym chciał kupić jakieś maszyny czy ciągnik to czy bym dostał jakieś finansowanie czy cuś??

Jeżeli masz tą dzierżawe na umowe to tak, mozesz to wliczać przy dotacjach. Ale o więcej pytaj w innym temacie

moddus 0,5l/ha na grenado pluc capolo od grzybaka moze byc czy lepiej nie mieszac?Jeden zabieg skracania zastosuje na około 120N a ccc odpuszczam sobie na grenado:)

globus512    17

0,5 modusa to duży koszt. Lepiej dać 0,2 plus ccc. Ja kiedyś stosowałem modus w połączeniu z Tiltem i odżywkami to popatrzył trochę.

Tomek90    191

moddus 0,5l/ha na grenado pluc capolo od grzybaka moze byc czy lepiej nie mieszac? Jeden zabieg skracania zastosuje na około 120N a ccc odpuszczam sobie na grenado:)

Jaka obsada że chcesz skracać taką odmianę jak Grenado?? Tj w cholere niska odmiana.

Piotrek1986    1

Jaką dawkę modusa zastosować na jęczmień ozimy? Nigdy jeszcze nie stosowałem, co się może złego wydarzyć jak nie trafie w 1 kolano?

losktos    118

a co sądzicie o duecie ultra na T1 ? :)

nie ten temat (środek słaby na T1)

milanreal1    290

Jaką dawkę modusa zastosować na jęczmień ozimy? Nigdy jeszcze nie stosowałem, co się może złego wydarzyć jak nie trafie w 1 kolano?

Ile zamierzasz dać azotu? Moddus nie jest agresywnym regulatorem, jak spóźnisz zabieg to wiele złego się nie stanie.

Piotrek1986    1

Zamierzam sypnąć mu około 100-120kg N na ha. klasa ziemi 4-5 przedplonem była pszenica. łan bardzo gęsty. W tamtym roku był rzadszy bez skracania przy 100kg N leżał jak stół. Pytałem o modus bo gdzieś na forum czytałem że nie ma antywylegacza ja jęczmień?

milanreal1 co byś mógł doradzić aby była szansa utrzymać go w pionie?

ps. z jarym jęczmieniem także często mam problem.

milanreal1    290

W takim razie w fazie 1 kolanka daj 0,4l moddusa, CCC nie ma sensu stosować. Mimo wszystko do fazy liścia flagowego dałbym jeszcze raz regulator. Może być cerone 0,5l lub moddus 0,2l. Medax chyba jeszcze ma rejestracje w jęczmieniu.

Piotrek1986    1

To w ozimym jęczmieniu przeprowadze takie zabiegi jak polecasz. Dzieki za pomoc. Żebym miał jasna sytuacje z jecznieniem to mam jeszcze pytanie.

jęczmień jary 250kg poli6 + 200KG saletrzaku przed siewem potem 120 saletry albo 100 mocznika i dwa zabiegi mocznikiem+siarczan mg + odżwka.

jaki regulator dawka i w jakie fazie?

slawek2209    78

zastosuj moddus w dawce 0,4 l w fazie pierwszego kolanka lub cerone od fazy drugiego kolanka dawka 0,75 l

grzesiek5672    53

A czy słyszeliście coś o takim czymś że prze kilka lat stosowany taki sam ŚOR roślina się uodparnia na niego ? rozumię że na chwastach to faktycznie się sprawdza ale czy w regulatorach jest tak samo ?

milanreal1    290

A czy słyszeliście coś o takim czymś że prze kilka lat stosowany taki sam ŚOR roślina się uodparnia na niego ? rozumię że na chwastach to faktycznie się sprawdza ale czy w regulatorach jest tak samo ?

To ma znaczenie w herbicydach, może mieć też w fungicydach ale mało kto popiera takie podejście.

W regulatorach nie ma znaczenia, wiele substancji skraca rośliny i nawet te najstarsze dalej są skuteczne.

Witam jestem nowy na forum. Chcial bym sie poradzic Was jaki srodek i w jakiej ilosci zastosowac na mieszanke jeczmienia z owsem, przedsiewnie pojdzie 200kg polifoski6 oraz 100kg mocznika, pozniej 100 kg saletry juz na rosliny, z gory dziekuje i pozdrawiam.

Pytanie jak wyzej. Mogl by ktos cos podpowiedziec, jutro jade po ŚOR i nie wiem jeszcze jaki srodek kupic, prosze o pomoc.

luki17    0

Panowie nigdy niestosowałem regulatorów wzrostu, postanowiłem to zmenic bo mam już dośc koszenia wyległego zboża co zastosować i kiedy na pszenice stanowisko po rzepaku planuje 120 kgNh. Z góry dzieki za odpowiedz

z

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się