Skocz do zawartości
losktos

Stosowanie regulatorów wzrostu w zbożach

Polecane posty

KaziU91    13

Witam Wszystkim . 31.03.2014 zastosowałem oprysk CCC 720 SL na do krzewienie pszenicy w dawce 0.5L/ha . Teraz chciałbym się dowiedzieć co daje do krzewienie pszenicy . Na dniach będę skracał pszenicę CCC 720 SL w jakich dawkach mam zastosować środek . Czekam na jakieś propozycję , Pozdrawiam KaziU91

losktos    118

Dokrzewienie daje to ze roślina na chwilę zapomina o tym że ma strzelać w źdźbło i dalej się krzewi. Dokrzewienie ma sens wtedy gdy rosliny po zimie są słabe i wykształciły mało pędów. Nadmierne krzewienie również jest szkodliwe.

Ja dawałem 1,5 l CCC -odmiany niskie

warchest    44

a czy ten moddus utrzyma te zboze w pionie pszenzyto jak dawka poszla 0,6 l a teraz ro kprzekropny bo w tamtym roku wszystko lezalo ?

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrdd    8

a czy ten moddus utrzyma te zboze w pionie pszenzyto jak dawka poszla 0,6 l a teraz ro kprzekropny bo w tamtym roku wszystko lezalo ?

Jak dasz zalecaną dawkę to na pewno utrzyma ważne aby wykonać go prawidłowo i w odpowiedniej fazie.

losktos    118

Jest sens stosowania CCC w fazie 2 kolanka w pszenżycie Borowik czy za późno koledzy?

na CCC za późno, jak skracać to Moddusem

FisKars    3

Witam tydzień temu opryskałem pszenicę cerone 0,75l/h (pierwsze kolanko 5 cm) wcześniej nie stosowałem ccc bo przegapiłem 1 kolanko. Czy utrzyma się w pionie odmiana Julius N-150

Michalmeer    366

ja zastosowałem medax top drugie kolanko było około 4 cm nad pierwszym .. i chyba dobrze myśle że już jest w trakcie wychodzenia lisc flagowy ?

koczas    53

Witam, dałem 1,25 litra medaxa na hektar ale trochę za późno, 1 kolanko było z 4 cm nad ziemią. Chciałbym poprawić jeszcze Cerone, odmiana arkadia. Po ilu dniach prysnąć cerone i w jakiej dawce na hektar?

koczas    53

Myślę że nie bardzo wyjdzie sam medax, bo ta pszenica jest kosmiczna. Sam nie wiem czemu tak rośnie, inne pola są duuużo gorsze mimo identycznej uprawy i dlatego boję się żeby nie przewróciła się, między innymi dlatego spóźniłem się nieco z zabiegiem bo sugerowałem się innymi polami- myślę więc o pryśnięciu cerone niekoniecznie w pełnej dawce, żeby spać spokojnie.

andrzejg120    0

Witam. Jestem nowy na forum i w rolnictwie. Mam pszenicę Scagen którą dobrze odżywiłem I-dawka 250kg saletry II-80kg mocznika i 100kg saletry. Chciałem skrócić wcześniej ale pogoda nie pozwalała więc 19.04. opryskałem modusem w dawce 0,4l/ha+siarczan 7,5kg+0,3l tytanitu+mikroelementy+ 2 odżywki z azotem i mikroelementami+ tilt 0,7l+mirage 0,7l. Po 3-4 dniach zauważyłem że pszenica robi się żółta zasychają końcówki liści.Byłem dzisiaj na polu i nadal jest żółto może nawet więcej niż wcześniej. Czyżby wyglądało by to na przypalenie modusem i czym to zlikwidować. Stosować jakieś odżywki+tytanit.

Proszę o Pomoc i sugestie

agro1991    230

nie wolno mieszać tytanitu z Tilit Turbo! Sam się o tym przekonałem(a nawet w tabeli mieszania na stronie intermag pisze) u mnie po około 10 dniach listki przyżółkły ale po 3-4 dniach wróciło do normy i są ciemniutkie :)

losktos    118

@ lostkos rozpoczyna fazę 2 kolanka jest nie cały 1 cm od węzła krzewiania

faza 2-ego kolanka jest gdy drugi pierścień jest 2 cm nad pierwszym. Jeżeli kolanko masz 1 cm od węzła to masz faze 1-ego kolanka

andrzejg120    0

do agro 1991 a czy coś stosowałeś. To było w tym czy tamtym roku, oraz czy odbije się na plonie. Boję się że za dużo dałem modusa.

s17    4

Witam. Trzy tygodnie temu zastosowałem moddus (0,35l) w pszenicy, gdy pojawiało się pierwsze kolanko. Niestety, chyba z powodu kiepskiej pogody, słabo podziałał- pszenica rośnie jak wściekła. Czy mogę teraz opryskać moddusem, przed ukazaniem się liścia flagowego?

Edytowano przez s17

agro1991    230

do agro 1991 a czy coś stosowałeś. To było w tym czy tamtym roku, oraz czy odbije się na plonie. Boję się że za dużo dałem modusa.

W tym roku, nic nie dawałem samo się "wyleczyło" :) choć u mnie listki były tylko delikatnie przypalone...

marcuss07    0

W zeszłym roku zrobiłem sobie podobną mieszaninę,(może nie tak finezyjną, ale był tytanit, ccc, modus, dwa fungicydy, i opty 20-20-20 z intermagu, do tego użyłem żółtych końcówek i ciśnienia 3 bar). Po kilku dniach liście pożółkły, a pszenica do żniw miała wysokość 40 cm. Łan wyglądał kiepsko dopóki nie poszły kolejne liście podflagowy i flagowy , które zazieleniły pole. Plon z tego kawałka był niższy o 0,5 t. w porównaniu do innych parceli, gdzie zabiegi wykonałem już prawidłowo.

milanreal1    290

0,3 CCC w połączeniu z modusem na flagowy to nie mój wymysł tylko mądrzejszych ludzi odemnie z kws przy każdej z odmian z pszenicy zalecają właśnie taką kombinacje na flagowy. Przesyłam linka do ich wskazówek uprawowych:

http://www.kws-zboza...014_Finalna.pdf

Wiele "mądrych głów" ma inne zdanie. I czasem oni będą mieli rację czasem ja, nie ma rozwiązań idealnych. Mimo wszystko o ccc w takiej fazy zapomnieć. Niektórzy nawet sugerują ze moddus w fazie liścia flagowego może szkodzić a gdzie tu z ccc.

0,6l to powinno mocno skrócić i usztywnić. Powinno stać jeżeli rok temu leżało bez antywylegacza.

Witam. Jestem nowy na forum i w rolnictwie. Mam pszenicę Scagen którą dobrze odżywiłem I-dawka 250kg saletry II-80kg mocznika i 100kg saletry. Chciałem skrócić wcześniej ale pogoda nie pozwalała więc 19.04. opryskałem modusem w dawce 0,4l/ha+siarczan 7,5kg+0,3l tytanitu+mikroelementy+ 2 odżywki z azotem i mikroelementami+ tilt 0,7l+mirage 0,7l. Po 3-4 dniach zauważyłem że pszenica robi się żółta zasychają końcówki liści.Byłem dzisiaj na polu i nadal jest żółto może nawet więcej niż wcześniej. Czyżby wyglądało by to na przypalenie modusem i czym to zlikwidować. Stosować jakieś odżywki+tytanit.

Proszę o Pomoc i sugestie

Moze nie przypalenie moddusem a to efekt ze pewnie stosowałeś to w trakcie słonecznej pogody. Po kilku dniach taki efekt powinien minąć.

Witam. Trzy tygodnie temu zastosowałem moddus (0,35l) w pszenicy, gdy pojawiało się pierwsze kolanko. Niestety, chyba z powodu kiepskiej pogody, słabo podziałał- pszenica rośnie jak wściekła. Czy mogę teraz opryskać moddusem, przed ukazaniem się liścia flagowego?

Tak. Moddus działa przez ok 2 tyg po zabiegu, jak najbardziej po tym czasie można go dać jeszcze raz. Na przyszłość pamiętaj że dobre skracanie to te od fazy BBCH30 im później to skracanie słabsze.

Grzela    0

Moja pszenica ma drugie kolanko i miałem zamiar dać Modusa ale zauważyłem, że Legato stosowane jesienią przepuściło przytulię. Co teraz dać na tą przytulię i czy najpierw dać regulator czy cherbicyd??? Na jedno i drugie jest trochę późno ale taka zaistniała sytuacja :wacko:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się