Zaloguj się, aby obserwować  
bizonzo56user

remont mtz

Polecane posty

chciałbym z ojcem wyremontować naszego mtza i chciałbym się dowiedzieć ile może to kosztować trzeba zrobić hamulce,cała instalacja ele nowa,malowanie całego ,zamiana kabiny bo stara jest zgnita ,uszczelnienie,hydraulika,silnik był zrobiony wiosną,jak można go wyczyścić ze starego zaschniętego oleju i jak go przygotować do malowania.I jakiej farby użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konekx    0

Co to da, że uszczelnisz ruska jak za chwilę i tak będzie mokry? Na to nie ma rady w tych ciągnikach... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

weż nową za 4 tys i masz juz ładnie zrobioną


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No gdzie za tą kasę taką kabinę ,jak za 4 mozna nową fajną kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

To kabina, malowanie i reszta remontów w 10 tysiącach zamknie się. Czyszczenie silnika to AKRA. Rozpuszcza smary i oleje. Uszczelnienie hydrauliki można zrobić ale tak jaki pisali nie zawsze daje to jakieś długotrwałe efekty. A malowanie silnika to taką farbą jak reszta. Nie ma na to jakiejś specjalnej reguły. Ważne by umyć wszystko myjką najlepiej na temperaturę z środkiem myjącym. Potem odtłuścić i wysuszyć. Dać kilka warstw by powłoka była gruba i starannie wykonana.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam! bizonzo56user ja jestem właśnie n aetapie uszczelniania, likwidowanie rażących luzów w moim Belarusie 1020 ;) czeka mnie jeszcze sporo pracy ale mam nadzieję że do wiosny ogarnę, i będę mugł malować i jechać do tapicera z kabiną :) a właśnie apropo kabiny to każdy ma swoje zdanie ale mi te nowe kabiny sie nie podobaja! Widziałęm kilka MTZ-ów z tą kabiną i jak dla mnie to lipa. Ja wolał bym tą starą :) A w oststeczności to pierwsze co bym zrobił to wymienił dach!

Ja swoją kabinę zdejmowałem może z 5min?nie licząc oczywiście odkręcania wszystkiego co się dało! Kumpel podjechał JCB i chwila moment i kabina na ziemi

Co do farby to zastanawiam się nad tąhttp://allegro.pl/fa...html?source=mlt muszę zadzwonić i się zoriętowac co i jak w temacie :) Z tego co się orjętowałem to z gotową instalacja jest problem :( ja chyba będę musiał z kumplem ogarnąć sam tylko jakiś dobry schemat by sie przydał, wtedy z miernikiem by coś zrobił i powymieniał te kable co trzeba i podłączył żeby to miało ręce i nogi! U mnie pod przyciskiem do świecy płomieniowej podłączony był rozrusznik :lol: i jeszcze kilka takich nie swoich przełączników miałem.

Więc ogromna prośba o schemat Instalacji Elektrycznej do Belarusa 1025, nawet odpłatnie :)

Z myciem to tak jak pisał xerion3800 dobry środek i myjka na gorąco. Ja zamierzam całość po taki zabiegu wymyć benzyną ekstrakcyjną ;) mam dobry dostęp więc napewno nie zaszkodzi ;)

Pozdrawiam i miłego karnawału w garażu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witajcie w drużynie. Ja też robię remont swojego MTZ 82 czyli wszystko(hamulce, wspomaganie,hydraulika, silnik,skrzynia,reduktor,most,sprzęgło, elektrykę,likwidacja luzów, tapicerka kabiny) + dorzucam turbo

post-65912-0-44587200-1391468687_thumb.jpg

post-65912-0-32299600-1391468693_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Gotowe instalacje są dostępne, cena około 400-500PLN. Można znaleźć na alledrogo czy innych serwisach ogłoszeniowych. Ja zrobiłem sam całą od podstaw. Wykorzystałem do tego w większości kable do podłączania przyczep 7-mio żyłowe, kupiłem w wersji "full wypas", a nie najtańsze. Tzn takie puściłem do tyłu do świateł, do gniazda przyczepy, do przednich świateł. Do tego z kabla kupowanego na metry instalacja ładowania, świece żarowe, rozrusznik. Puściłem wszystko w czarnym peszlu - też kupowanym na metry. Na pewno wyszło mniej niż 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale kupić dużą kabine orginalną kabinę do mtz to cud i chętnie nabęde taką orginalną bo te nowe tez mi sie nie podobaja a do tej małej napewno nie wrócimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191
Napisano (edytowany)

poszukaj na allegro handlarzy ciągnikami, często kanibalizują ciągniki - z 3 np robią 2. Cos tam zawsze zostanie. Dzwoń, pytaj czy mają części. Jakbym liczył tylko na allegro czy tablicę, to w życiu nie kupił bym żadnej maszyny. Często widzę gościa - wystawione 2-3 aukcje, dzwonisz - ma cały skład, brać wybierać, ale nie ogłasza ze względu np. na koszty albo na US, żeby się nie przyczepiali.

Te nowe kabiny pod względem komfortu są porównywalne z dużymi orginalnymi. Nie ma co wybrzydzać. Zawsze to lepsze niż stara pusta blaszanka. A co do podobania - laski chcesz na traktor wyrywać ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Ma ktoś sprawdzony sposób na polepszenie amortyzacji kabiny z ramą co by lepiej to działało od tego co fabryka wymyślała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Witam :) Nieźle go rozebrałeś JacoVR6 :) mój wygląda podobnie! tylko silnika nie tykam bo narazie nie ma potrzeby, ma tylko 3300mth :) myśle że jeszcze troche pociągnie :D Szkoda tylko że tak zaniedbany był :( ale wszystko do ogarnięcia ;) zobaczymy jak to wszystko wyjdzie! a narazie wygląda to tak http://pokazywarka.pl/77yjcp- Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Mój miał 2870mtg i padł, widocznie taka licha sztuka mi sie trafiła ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0
Napisano (edytowany)

o no to faktycznie troszkę mało? Moim jak śmigałem z gruberem RAU 3m 7łap to nawet dyma nie puścił i zbytnio sie nie męczył :D

 

Edytowano przez chrzan86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

A co do hydrauliki kazdy narzeka ze mu leje jak stary dziadek a mój jest sprowadzony z niemiec 15 lat temu i ze 2 lata w tyl byly wymieniane tylko tuleje z tłkoami bo przy esce wykonczylem pierscienie no i panewki i zadngo wycieku u mnie nie widze. Moze jakis lepszy egzemparz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jeszcze nie widziałem MTZ bez wycieków czy łzawienia czy pocenia z hydrauliki ,chyba że dzień lub w ten sam dzień po naprawie albo u nowego :D Druga sprawa zależy też ile kto używa bo obrabiać 10 ha a 40 to różnica w mth czterokrotna można tak w skrócie przyjąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To mało widziałeś. Wpadnij do mnie pokażę ci. Dwa miejsca gdzie się poci to z osi angielskiego orbitrola i lekko z tłoczyska. Tyle. Ciągnik ma 22 lata.

Najprościej wytłumaczyć swoją nieudolność mówiąc że to dziadostwo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

NIe wiem u mnie robi 30 ha i jeszcze po ludziach sie robi i nie narzekam na mojego rusina, i wogole sie ciesze ze go mam bo wiecej roboty zrobie niz ursus c385 i pochodne i mniej ropy przy okazji mi spali sasiad mowi ze jego ursusik ciagnie rope litrami a ja tam nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Mój też poci się w kilku miejscach - POCI, a nie leje, no i mam wyciek spod sprężarki do zlikwidowania, pewnie uszczelka między skrzynią a sprężarką (u mnie jest napędzana ze skrzyni). Hydraulika sucha, silnik też. Co najwyżej jak ruszę pompką ręczną od paliwa, to gdzieś tam chlapnie. W każdym razie jest dużo lepiej, niż się spodziewałem. Mam ciągnik sprowadzony z DDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojemu robi się mokro pod pompą wtryskową która idzie wiosną do remontu, gdzieś tam lekko przy siłowniku który planuję wymienić na nowy ale już nie skręcany i jeszcze znalazłoby się kilka miejsc. Ale powoli go dopracuję bo właśnie mija rok od nabycia a ma już ponad 5k mtg.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Seweryn Ty mi bajek nie opowiadaj bo ja za duży i za stary na bajki :D

 

i bez takich uwag o nieudolności

 

Wez załóż tura i podłącz go pod ten rozdzielacz co masz przy ciągniku i pracuj podnośnikiem i turem ,zobaczymy jak Ci długo nie poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Mówimy o turze czy ciągniku. Rozdzielacz spokojnie idzie zrobić i lał nie będzie trzeba tylko łbem pomyśleć. To że do tura się nie nadaje bo topór to inna sprawa.

Wiek ze sprytem nie ma nic wspólnego. Nie można za to ciągnika winić jak to większość ma zwyczaj.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj