Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446

Wajcha przy regulatorze sama się nie przestawi,jedynie co to luzownik sam odbije.

1.Sprawdź czy po naciśnięciu pedału hamulca w szybkozłączu ciągnika jest powietrze

2.Sprawdź czy regulator siły hamowania jest ustawiony do jazdy.

3.Jeśli już będzie powietrze w zbiorniku przyczepy odepnij szybkozłącze,wtedy powinna zachamować.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

jak odpiąłem to żadnej reakcji właśnie nie było, a powinno zahamować, nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Powietrze schodzi po stronie przyczepy ze złącza, a ciągnik ma sprawne bo podpina hamulce od wozu asenizacyjnego i elegancko działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Uszkodzony zawór w przyczepie.

Prawdopodobnie uszkodzona jest membrana

Nowy jest trochę drogi,można pobawić się w zestaw naprawczy ale nie zawsze zdaje to egzamin.

Zobacz czy jakiś "mechanior" nie zaślepił któregoś przewodu bo siłownik był nieszczelny.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

U mnie był podobny przypadek, okazało się , że ta gumowa membrana o której pisze asharot nie uszczelniała i tym samym nie otwierała dopływu powietrza do tłoków.

Oryginalnej takiej chyba już nie dostaniesz , mi udało się dopasować jedną w sklepie z elementami uszczelniającymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

hm a ta membrana to się znajduje w tym zaworze?

 

jutro rozbiorę ten zawór i zobaczę, co się da z niego zrobić

 

a czym sie rózni ten zawór za 270 od tego za 90? oprócz ceny oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

regulator siły hamowania jest zapieczony wgl go nie można przestawić.

Czy jest jakiś sposób, żeby go ruszyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

rozkręciłem ten zawur tylko że tego przłącznika nie moge ruszyc wgl. a WD uzywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

@deer

W każdej dwuobwodowej przyczepie jak podłączysz czerwony przewód (zasilający) do jednoobwodowego złącza w ciągniku to przyczepa będzie hamować, tyle, że chyba nie każdy zawór pozwala na płynne hamowanie bo jak spada cieśninie w przewodzie to zawór rozpoznaje to jako urwany przewód i może działać za zasadzie włącz-wyłącz hamulce

 

i tu się nie zgodzę, ja mam przyczepę PRONAR z instalacją dwuobwodową i wszelkimi sposobami próbowałem ją podpiąć do ciągnika z instalacją jednoobwodową - efekt marny, hamulce nie działają :D

Teraz rozważam możliwość zakupu dodatkowego zaworu z regulatorem siły hamowania od układów jednoprzewodowych i zamontowania go równolegle z istniejącą instalacją dwuprzewodową (zamierzam wpiąć się trójnikami w istniejąca instalację, tzn. w przewód zasilający zbiornik i przewody siłowników pneumatycznych). Tylko nie wiem czy to zadziała. Ale byłoby to chyba najlepsze rozwiązanie, ponieważ w razie potrzeby miałbym instalację jedno i dwuprzewodową nie zależne od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

tak, wychodzą i żeby kontynuować jazdę z odpiętym przewodem, muszę przestawić dźwignię regulatora siły hamowania w położenie "brak hamowania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

przyczepa jest na pewno sprawna, ponieważ układ dwuobwodowy działa bez zarzutu, natomiast problem polega na przerobieniu tego układu na układ jednoobwodowy. A po wciśnięciu pedału hamulca w szybkozłączu czerwonym nie ma ciśnienia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj