Skocz do zawartości

Polecane posty

michal009    5

Witam. 

Muszę wymienić Zawór sterujący w przyczepie D-30, hamowana tylko przednia oś. Obecnie mam Zawór sterujący HZS-2. 

Jest on znacznie droższy niż Zawór sterujący HZS-4. Czym one się różnią? Przyczepa jeździ z C-330M i C-360 3p. 

asharot    175

Możesz zastosować ten drugi, jest dodatkowo z wyjściem na hamulec dwu-obwodowy.Wszystkie te zawory to made in PRC często awaryjne.Poszukaj ze starych zapasów Polmo Praszka.

michal009    5

A trzydziestka i sześćdziesiątka da radę tyle napompować?

Jak czytałem to HZS-2 pracuje na 5,3 bara, a HZS-4 na 7,5-8 bara.

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    175

Ustaw ciśnienie w układzie na 6,5bar i będzie pracować prawidłowo.

Piotruniu25    1059

Czy wymieniał już toś odwadniacz w D47?Uchodzi mi powietrze że ciągnik nie nadąża pompować i nie wiem czy to wina odwadniacza czy coś innego bo hamulców nie używałem wieki.

Gramgro    2

Jeśli ucieka przez odwadniacz zbiornika to wymiana bardzo prosta jest, odkręcasz, kupujesz drugi( kilka zł) i wkręcasz. Jeśli nie wiesz jak ucieka to najlepiej woda z płynem do mycia naczyń i po wszystkich złączkach spryskać.

mds212    150

Jak sie nazywaja te nyple  na ktore mozna naciagnac waz gumowy a 2 koncowke przykrecic na gwint m22

Bercik92    24

mam mały problem z czerwonym zaworem od powietrza. pod odpieciu przewodu od przyczepy całe powietrze (małym ciśnieniem) ucieka z układu. i słychać szum wokół tego "grzybka" co odblokowuje sie hamulce od przyczepy. taki mały czarny plastik co zwisa :) może wiecie co jest nie tak ?

Gramgro    2

Rozumiem że chodzi o złączkę ciągnika? Ten mały czarny plastik to zaworek i jak się nie ułoży dobrze to przecieka powietrze. Kilka razy go wciśnij i jak się ułoży to w pożądku, jak nie to rozłóż go i przeczyść.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się