Polecane posty

elku87    26

dobrze że sprężarke masz bo to zawsze najdroższa część z całego układu. Jeżeli masz hamulec hydrauliczny w ciągniki to będzie taniej. Siłownik jakieś 200 zł + wąż hydrauliczny w zależności od długości 4metry gdzieś koło 150 zł. Praktycznie całe koszta.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tak na pewno w starym zetorze ma hamulce hydrauliczne

jednak taniej i prosciej wyjdzie zalozenie pneumatyki

nowe czesci troche kosztuja, dlatego polecam rozejzec sie za uzywka od 30/60

jedyne co moze nie pasowac t ozawor przy pedalach, ale mysle ze od 60 podajdzie

co do przyczepy to moze narazie ogranicz sie tylko do przedniej osi, niby brakuje Ci tylko silownika, ale nie widze potrzeby przy tak malej przyczepie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze raczej w starych zetorach nie bylo ukladu hamulcow hydraulicznych chyba ze jakies specjalne wersje a pneumatyke jednak lepiej zriobic do tego zetora bo zawsze jakies inne maszyny beda podczepiane a hydrauliczne uklady nie wystepowaly masowo w sprzetach podczepianych do mniejszych ciagnikow, ja posiadam mf i fendta z ukladami hamulcow hydraulicznych i w najblizszym czasie planuje dorobienie do moich przyczep silownikow hydraulicznych do hamulcow na allegro zawsze cos jest za jakies 350zl za silownik i plus koszty przewodow trojnikow zalczymysle potrzebuje 6 silownikow czyli ok 2tys plus 250 na przewody a to i tak tanio moim zdaniem bo jeden uklad pneumatyki do mf czy fendta to ok 5tys zl a i uklad jest tez hydrauliczny prosty jak drut bez zadnych dupereli i zaworow butli i przewodow lecz zachowam w swoich przyczepach pneumatyke bo mam mniejszego mfa 255 i w razie czego z gory nie bedzie strach jechac z ciezarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4718zetor    46

a w jaki sposób wyglada ten uklad hydrauliczny i czy dało by sie cos takiego załozyc w starszym zetorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

musialbys zalozyc rozdzielacz, ktory by podawal olej na wyjscie, jakos go polaczyc z pedalami i pompa

przynajmniej tak mi sie wydaje

duzo zabawy i pieniedzy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

troche osawieze

ciekawi mnie jak jest podlaczone wyjscie na 2 przyczepe, bo u nas jest dzielone za regulatorem sily


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

U mnie wyjście na drugą przyczepę jest dołączone do przewodu od ciągnika i wydaje sie to rozsądne bo ciagnik steruje niezależnie dwoma przyczepami naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

czyli jeszcze przed zaworem, tak mi sie wydawalo ze cos jest pokrecone


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekoll    0

Chiał bym sie waz zapytać czy jest możliwoś przerobienie zwykłej przyczepy na hamulce dwu obowodowe i jak to najprościej zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Ja właśnie remontuję hl8011 i założyłem nową instalację dwuobwodową, żaden problem, w sklepie kupisz cały komplet z zaworami, cylindrami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przewód na metry, złączkę i króciec by podłączyć zawór, oraz 2 opaski zaciskowe. Tam w linku były dwa zawory połączone ze sobą. Tym z rączką regulujesz siłę hamowania i odhamowujesz przyczepę(powinien mieć 4 położenia), lub trzy ale wtedy ten większy zawór musi być z przyciskiem odhamowującym. Jesli masz jakiś szrot lub złomowisko, to znajdziesz go na nim, nawet komplet obu.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11
Napisano (edytowany)

Koszt hamulców pneumatycznych to regulator 300zł, zawór siły hamowania 200zł, do tego butala 250zł do tego siłowniki ale zależy o jakiej śr.80, 100, 120 fi. ale ok. 190zł *2szt. no i wąż 12zł za metr, No chyba że szczęki będą do robienia to kolejne 200zł.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

w traktorku przeczyściłem wszystkie zawory i przewody tam to co jest za pedałami gdzie się przyczepia dojscie do przyczepy jest tam taka sprężyna "resor" i nie wiem czy coś jest zepsute bo gdy wciskam pedał to się to na sprężynie rozciąga a nie otwiera zaworu

pomocy pomóżcie

Edytowano przez 1997rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Coś nie tak z zaworem hamulca.Najpierw powinna się przesunąć dźwignia zaworu a później dopiero zadziałać sprężyna.

Zdejmij sworzeń od cięgła tego ze sprężyną i ręką z kawałkiem rury założoną na dźwignię gdzie zakłada się cięgło od ręcznego zobacz czy wogóle zawór działa.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

dobra dzięki dzisiaj jak przyjdę ze szkoły to zobaczę ale o ile się nie mylę to chyba tego nie da się rozciągnąć jak próbowałem na imadle

 

zobaczyłem i nic jak go rozpołowię i założe to się zawór rozciąga a jak jest złożony to nic nawet rura się gnie

 

Dlaczego nie edytujesz, tylko piszesz posta pod postem?

 

i nic nie działa :((((

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja już wszystkim kręciłem mam nawet książke napraw ale tam nic niema gdy wciskam pedał to teraz ok 1-3 cm wyjdzie

i mam jeszcze jedno pytane zawór składa się z dwóch części z jednej się przykręca przewody i nie wiem bo z jednej strony jest bliżej pedałów a z drugiej dalej i nie wiem jak to mam złożyć który przewód się przykręca do czego

 

który http://zapodaj.net/f...7b4964.jpg.html

nie wiem czy dobrze złożyłem bo "tu" jest dalej niż "czy tu "

 

I znów ortografia !!!!!!!! +10%

 

Słuchaj kolego !!!! zaraz Ci ten temat zamknę, jak za każdym Twoim postem będziesz łamał regulamin !!!!!!!!!!!!!!

 

co ja moge na to że jestem dysortografikiem :(((

Edytowano przez 1997rolnik15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ale wiesz, że jak się wyraz podkreśla na czerwono to jest w nim błąd i trzeba go edytować.

Z wierzchu dobrze masz to złożone, a sądząc po ilości silikonu jakiej użyłeś w środku pewnie coś namieszałeś. Z tamtej strony podłączasz przewód od butli a z tej przewód z wyjściem na przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

cos mi sie wydaje, ze jednak to zle zlozyles, jak nie zapomne to zobacze jak powinno byc


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

silikonu jest mało dane tylko z zewnątrz dałem więcej bo chciałem zobaczyć czy powietrze nie ucieka

a co do błędów to mi nic nie podkreśla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Czy zarór hamulcowy przyczepy z dwoma wyjściami i takim grzybkiem to jest to samo co zawór z trzema otworami? chodzi mi czy jeśli chcę założyć układ jedno obwodowy to co w przypadku z tym z 3otworami. Co zrobić z tym 3otworem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

prawdopodobnie zaslepic

w naszej d47 jest jedno zaslepione, ale kto i kiedy to zakladal to nie mam pojecia, bo jest lekko namieszane w instalacji


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj