Polecane posty

Grzrzesiek    5

przód w 47 to chyba 160 mm albo 180 mm a tył 110 mm czy 120 mm. W każdej agromie na pewno powiedzą Ci jaki ma być. Ja rok temu kupowałem do d-50 i płaciłem coś kolo 350 zł za dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie spotkałem tak dużych siłowników polskich przyczepach, maksymalnie średnica 120 , a z tyłu pewnie 100. Na allegro jest taki. Większa średnica = większa siła.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A dlaczego z przodu masz tarczowe w każdej produkowanej osobówce? A no dlatego że przód przy hamowaniu "nurkuje" i dociąża oś, co pozwala na zwiększenie skuteczności hamowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

Siłowniki różnią się też podstawami (mocowaniem do osi). Im większa średnica tłoka tym szerszy rozstaw otworów do mocowania.

Różnica w cenie jest niewielka więc nie radziłbym kombinować z przeróbkami mocowania.

Standartowe siłowniki hamulców to fi 80, fi 100 i fi 125 wysuw mają taki sam. W niektórych przyczepach stosowali jednakowe średnice na przodzie i tyle, ale w większości przednie to fi 125 a tylne fi 100.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam zastanawiam się nad zakupem przyczepy 6-8 ton.

Zastanawia mnie instalacja pneumatyczna, Czym różnią się w praktyce hamulce na instalacji jedno od dwu obwodowej? Kiedy jaką instalacje wybrać?

Są jakieś zasady do tego? że np. jest rózny teren to jednoobwodowe a jak górzysty i częste hamowanie to lepiej dwuobwodowe? A może to zależy od ilości ciągniętych przyczep?

Prosze o opinie użytkowników (czy warto i kiedy dopłacać do instalacji dwuobwodowej) z ewentualnym podaniem różnicy cenowej miedzy tymi systemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Po prostu zależy jaką instalacje masz w ciągniku, którym bedziesz tą przyczepę ciągał. jak masz w ciągniku jednoobwodową to bierzesz jednoobwodową jak masz dwuobwodową to taką samą bierzesz. Ukształtowanie terenu i ilość przyczep nie mają nic do tego Tylko pamiętaj że do przyczepy z jednoobwodową nie doczepisz takiej co ma dwa obwody i odwrotnie wszystkie elementy zestawu muszą do siebie pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

w dwuobwodowej masz na bieżąco uzupełniane powietrze, (jeden wąż pompuje , drugi hamuje) i w praktyce przy górzystym terenie , przy częstym pulsacyjnym hamowaniu się to lepiej sprawdza, bo przy jedno obwodowej może zdarzyć się tak że sprężarka nie zdąży nabić odpowiedniego ciśnienia.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja ciągam Belarusem 820 dwie 8-tonowe przyczepy na jednoobwodowym ukł. hamulcowym i nie narzekam, nigdy mi powietrza nie brakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w dwuobwodowej masz na bieżąco uzupełniane powietrze, (jeden wąż pompuje , drugi hamuje) i w praktyce przy górzystym terenie , przy częstym pulsacyjnym hamowaniu się to lepiej sprawdza, bo przy jedno obwodowej może zdarzyć się tak że sprężarka nie zdąży nabić odpowiedniego ciśnienia.

 

Dokładnie Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezeskr    0

jak jest w standarcie dwuobwodowa to bierz dwobwodową.

dwuobwodową można też podłączyć pod ciągnik jednym obwodem i też działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

W sumie okazało sie że temat nie potrzebnie założyłem bo zamówiłem 6 tonową z metal fachu a tam niema nawet w opcji dwuobwodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witam mam prośbę, znalazłem na strychu jakiś zawór sterujący w obudowie aluminiowej. Chcę go sprawdzić "na sucho" czyli podpiąć butlę i do ciągnika. W D44A mam trochę inny, czy ktoś mógłby mi zrobić zdjęcie zaworu z przyłączeniem w D47? I czy istnieją jakieś opisy (schematy) jakbym ewentualnie chciał rozebrać, bo w google to tylko na sprzedaż są a nie ma opisu. Poza tym co taniego byście polecili zamiast metalowych rurek w przyczepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4718zetor    46

Witam! posiadam przyczepę autosan (modelu dokładnie nie znam ale chyba to jest d-35) i nie mam w niej hamulcow, to znaczy zaciski, cięgna są tylko ze nie ma układu pneumatyki. A moje pytanie jest takie: Ile by mógł kosztować taki komplet (butla, zawory, węze, silowniki) ? bo nie moge tego znaleśc na allegro.

i czy słyszeliście kiedyś o takim patencie jak zakładanie hamulcy hydraulicznych? w jaki sposób to wygląda i czy w polsce jest legalne?

prosił bym o takieś porady tych co tutaj zajrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Co do hamulców hydraulicznych, zajrzyj tutaj:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/653-hamulce-hydrauliczne/

 

Przerobienie przyczepy na hamulce hydrauliczne jest potrzebne wtedy, kiedy mamy ciągnik właśnie z takimi hamulcami, bez pneumatyki.

 

Tutaj masz zdjęcie takiego układu:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/326156-hydrauliczny-uklad-hamulcowy/

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/333324-autosan-uklady-hamulcowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Hamulce hydrauliczne? W stresie będziesz hamował pedałem hamulca a nie jakąś dźwignią! Kilka stówek cię wyniesie zakładanie hamulcy. Lepiej sprzedaj przyczepę i kup inną np. kaczuche z wywrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Mogę Ci odstąpić taką przyczepę ze wszystkimi mediami,metalowe burty+nadstawki, wywrotka 2 siłowniki media na 2 przyczepę,5 ton po załadowaniu do pełna pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Jeżeli masz ciągnik ze sprężarka i całym układem pneumatycznym nie opłaca Ci się zakładać hydraulicznego. Ale jeżeli nie masz pneumatyki w traktorze i masz układ do hamowania hydra. to jasne że taniej będzie hydraulik.

 

Hamulce hydrauliczne? W stresie będziesz hamował pedałem hamulca a nie jakąś dźwignią! Kilka stówek cię wyniesie zakładanie hamulcy. Lepiej sprzedaj przyczepę i kup inną np. kaczuche z wywrotem.

hamulec hydrauliczny działa na takiej samej zasadzie co pneumatyczny! też hamujesz hamulcem nożnym a nie jak napisałeś "dzwignia" to by sie mijało z celem.

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Witam! posiadam przyczepę autosan (modelu dokładnie nie znam ale chyba to jest d-35) i nie mam w niej hamulcow, to znaczy zaciski, cięgna są tylko ze nie ma układu pneumatyki. A moje pytanie jest takie: Ile by mógł kosztować taki komplet (butla, zawory, węze, silowniki) ? bo nie moge tego znaleśc na allegro.

i czy słyszeliście kiedyś o takim patencie jak zakładanie hamulcy hydraulicznych? w jaki sposób to wygląda i czy w polsce jest legalne?

prosił bym o takieś porady tych co tutaj zajrzą.

Będą Ci potrzebne siłowniki pneumatyczne czyli jakieś 350zł,zawór sterujący kompletny około 400zł,zbiornik powietrza nabędziesz używany za ok.100zł,przewody i złączki max 300zł.Ceny podałem górne,także za 1000zł będziesz miał taki układ kompletny,jeżeli masz już wyjścia od kół tylko siłowniki założyć to nie widzę potrzeby kombinowania z hamulcami hydraulicznymi,które też sprawują się bardzo dobrze,mój znajomy ma takie i chwali sobie ale w Twoim wypadku mija się to z celem...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

A ja bym proponował przerobić lub zrobić nowy zaczep i by były mechaniczne hamulce najazdowe bez żadnych siłowników itp. lecz to działa tylko na przednią osi. Mam to już w 3 przyczepach i działa elegancko. Dużym plusem takich hamulców jest to że nawet jak przyczepa odepnie się w czasie jazdy to przyczepa zostaje automatycznie zahamowana. I w takie przeróbki nie trzeba mocno inwestować bo wystarczy trochę materiału ze złomu i kilka godzin pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4718zetor    46

@qqq no widzisz chamulce do przyczepy 1000zł plus cały uklad pneumatyki do ciągnika mam tylko spężarke ale ukladu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj