Polecane posty

zorzyk2    56

W jednoobwodowej instalacji sterowanie odbywa się na zasadzie odcięcia dopływu powietrza , a w dwuobwodowej musi być podane ciśnienie na sterującym by przyczepa hamowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale jak na zasilającym jest spadek ciśnienia to też zahamuje to tak na wypadek jak by się przyczepa urwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Arek no właśnie w typowej instalacji dwuobwodowej (np: przyczepa z nowszych która chodzi z samochodem) tak nie jest - walczyłem dośc długi czas podłączając na różne sposoby taką przyczepą by na krótkie trasy móc podłaczyć ciągnik z jednoobwodową instalacją no i sie poddałem. Tak jest jak piszesz w przyczepach które nie mają typowego dwuoobwodowego sytstemu, tylko mają ciągłe zasilanie powietrzem i sterowanie hamulcami drugim przewodem - są dwa wyjścia ale to nie jest typowa dwuobwodówka.

 

U typowej dwuobwodówk po podpięciu tylko czerwonego przewodu nie pojediesz bo hamulce się nie odblokują.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Znajomy miał zestaw nowy metaltech i hl. W metaltechu dwuobwodowe hamulce, w hl jedno. Zmienił zawór w HL i ma dwa obwody. Polecam też tak zrobić, chyba nie są to duże koszty. Można tez zrobić odwrotnie, miałem trzyosiówke samochodową, miała 2 obwody i przerobiliśmy na 1 obwód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@deer zapomniałem napisać, że na przewód sterujący trzeba podać ciśnienie np. ze zbiornika i wtedy powinno działać na samym czerwonym. Być może, że działało by też jak byś połączył żółty z czerwonym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Na przewód sterujący nie mozna podac bezpośrednio cisnienia z ciągnika bo w razie urwania przyczepy nie zadziałają hamulce (powietrze ucieknie przewodem) a przez zawór to mi nie wychodziło :).

czerwonego z żółtym tez nie idzei połączyć bo w żółtym nie ma powietrza jak nie hamujesz - tak mi sięz daje na 90% :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

cisnienia nigdzie nie podajemy, tylko czynnik roboczy ktorym jest powietrze, a cisnienie powstaje od obciazenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@deer jak zasilający się urwie i spadnie w nim ciśnienie to wtedy też przyczepa zahamuje, podobnie jak w układzie jednoobwodowym. Co do żółtego zdaje się, że normalnie jest w nim ciśnienie a w czasie hamowania spada, bo jak by w czasie hamowania rosło ciśnienie to po podłączeniu zasilania do czerwonego hamulce by się odblokowały ale nie jestem tego pewien na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jeszcze trzeba mieć odpowiednie cylindry hamulcowe na osiach by te po spadku ciśnienia zahamowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W przyczepach chyba takich nikt nie montuje... Chodziło mi o spadek ciśnienia w przewodzie łączącym ciągnik z przyczepą, przez co zawór sterujący uruchamia się i blokuje hamulce powietrzem ze zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w ciężarowych przyczepach montują niewiem jak w nowych rolniczych, czasem wkurzają bo jak się chce przeciągnąć przyczepę to trzeba napompać powietrze by się odblokowały. tak powinno być że blokuje nawet na jednoobwodówce tak jest że zahamuje jak się wąż odepnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Spadek ciśnienia następuje w przewodzie, a siłowniki uruchamia powietrze ze zbiornika. Nie spotkałem przyczepy z takim siłownikiem, bo jak ją zapiąć gdy zahamowana. W dwuobwodowym układzie sterowanie następuje przy wzroście ciśnienia, układ działa przy podpięciu obu przewodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

idzie podpiąć trzeba idealnie trafić. i jak podłaczysz przewody i napompiesz powietrza to się odhamuje. poprostu taki patent że jak ją zostawisz na górce zahamowaną i spadnie ciśnienie to zahamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wiem jak to działa. Nie zawsze rozpinasz się na gładkim placu, spróbuj na budowie, w błocie, wyrwać na bok liną. Przyczepy mają ręczny hamulec (mechaniczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Przy zaworze jest taki guziczek(Metaltech) że jak masz zahamowaną przyczepę i nie jest podpięta do ciągnika to po wciśnięciu "guzika"hamulce puszczają.Jak na wciśniętym "guziku"podłączysz przyczepę to po uzupełnieniu powietrza guzik sam się wyłączy


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to w każdej tak jest. w ciężarowych to nawet 2 są takie guziki przynajmniej przy mojej i z tyłu przyczepy jest od hamulca parkingowego trzeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek24    0

igorass tylko ty chyba jako jedyny masz rację.

są trzy złącza czerwone, żółte i czarne NO i właśnie do czarnego podłączamy tylko i wyłącznie przyczepę z jednoobwodowym hamulcem. każdy inny sposób jest nie właściwy.

...do innych, aby przerobić przyczepę z jedno na dwuobwodowe nie wystarczy zmienić zaworu w przyczepie

ale trzeba zmienić siłowniki. muszą mieć dwa przyłączenia, jedno do napowietrzania a drugie do odpowietrzania

tylko w takim przypadku siła nacisku na pedał hamulca będzie wprost proporcjonalna do hamowania kół przyczepy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafall89    0

ja mam troszke inne pytanie. mam w przyczepie hamulce hydrauliczne a w ciągniku mam pneumatykę. jak je przerobić>?? przyczepa ma 13 ton dmc a ciągnik to ford new holland 8340. pozdrawiam i prosze o odpowiedz. rafito89@wp.pl lub gg:7363875

 

jeśli taka przeróbka jest zbyt skomplikowana lub kosztowna może znacie sposób na podłączenie hamulców ciągnika <wyjście ma tylko pneumatyczne 1 i 2 obwodowe> z hamulcami hydraulicznymi przyczepy. gg:7363875 rafito89@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba najprościej będzie założyć do przyczepy cały układ pneumatyczny. Wywalasz siłowniki hydrauliczne i w ich miejsce zakładasz pneumatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

mam pytanie, jeżeli do ciągnika z instalacją jednoobwodową podpne przyczepe z dwuobwodowym -(metaltech) poprzez czerwone to co z żółtym ,trzeba zaślepic? i czy będzie to wtedy poprawnie działac i ciekawi mnie co później na przelądzie technicznym. Tak pytam bo zamierzam kupic metaltecha a nie mam jeszcze ciągnika z dwuobwodówką


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie będzie działać. Zamów sobie układ jednoobwodowy do przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

No tak tylko że gościu z działu technicznego Metal Techu poradził mi wziąc dwuobwodowy,mówił że tylko wykręcic przewód i dac zaślepke i będzie normalnie działac a wtedy zawsze moge wrócic do dwuobwodówki np. jak zmienie ciągnik. Tylko nie wiem czy na pewno ma rację


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Teoretycznie da się tak zrobić ale w takim przypadku zawór przyczepy będzie myślał, że hamujesz hamulcem ręcznym i może nie działać płynne hamowanie tylko odrazu max. Wszystko zależy od zaworu ale nie ma 100% pewności, że będzie działać jak należy. W razie czego sam sobie będziesz mógł zawór zmienić na zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj