Polecane posty

grego    385

Tzn. ważne aby z butli do zaworu szły grube rurki. Tam tak było oryginalnie do siłowników ze środka przyczepy szły rurki fi 18, a na osi był trójnik i rurkami fi 14 czy 12 szły do siłowników i tego nie ruszałem jakoś to działało, a mi zależało przede wszystkim na jakieś regulacji siły hamowania bo tam nic nie było i jak się nacisnęło to przyczepa stawała jak wryta. Myślę, że gorzej jak było to nie będzie, a będę miał możliwość hamowania płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

6 siłowników bez przekaźnika a tylko korektor ręczny to marnie to widzę.

Kiedyś właśnie robili na takich grubych rurach,teraz już się tak nie robi nie ma takiej potrzeby.

Całość zrób na tekalanach fi12mm i będzie dobrze ale przy takiej liczbie siłowników koniecznie przekaźnik najlepiej z automatycznym korektorem siły hamowania.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jeśli nie będzie gorzej jak było to sobię raczej taką przeróbkę daruje ewentualnie założe te rurki fi12. Patrzyłem na schemat instalacji w dużych Pronarach i tam są po 2 przekaźniki i po 2 regulatory automatyczne. To mocno skomplikowało by cały układ i baardzo podniosło koszty, a tej przyczepy używam sporadycznie i najwięcej koło domu. Taka instalacja w moim przypadku to chyba byłby przerost formy nad treścią zresztą zobaczymy w żniwa co wyszło bo jeszcze nie testowałem na trasie.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Doradźcie jeszcze jedną rzecz chce kupić te spiralne węże do pneumatyki, długość zaczepu mam ok 2m. Mam do wyboru 3m i 5,5m które będą lepsze bo nigdy ich nie używałem i nie wiem czy lepiej jak są luźne czy nieco naciągnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

6 siłowników bez przekaźnika a tylko korektor ręczny to marnie to widzę.

Kiedyś właśnie robili na takich grubych rurach,teraz już się tak nie robi nie ma takiej potrzeby.

Całość zrób na tekalanach fi12mm i będzie dobrze ale przy takiej liczbie siłowników koniecznie przekaźnik najlepiej z automatycznym korektorem siły hamowania.

 

A nie wystarczyło by dołożyć tylko zawór (zawory) szybkiego odpowietrzania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Myślałem, że więcej choć pewno sporo więcej wyjdzie za różnego rodzaju trójniki i przyłącza bo się mocno skomplikuje cały układ i musiałbym jednak wszystko robić od początku na tekalanach bo teraz zostawiłem rurki idące do siłowników, ale po sezonie pomyśle o tym. Są jakieś zalecenie w którym miejscu montować ten przekaźnik? Bliżej butli czy bliżej siłowników ale raczej to drugie i czy w moim wypadku ma sens stosowanie jednego przekaźnika na środku przyczepy zaraz za zaworem i od niego na siłowniki dość długimi rurkami na przód i tył, a przypomne że przyczepa dość długa. Bo montowanie dwóch to nawet nie myśle zakładać wyszedł by bardzo skomplikowany układ nie mówiąc kosztach, a to nie jest Tir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Mam pytanie z egzaminu na ciągnik. Co hamuje pierwsze gdy są hamulce pneumatyczne. odp. a) Pierwszy hamuje ciągnik. B) Ciągnik i przyczepa hamują jednocześnie. c) Pierwsza hamuje przyczepa. Która jest poprawna odp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z tego co pamietam pierwsza przyczepa, na pewno nie jednoczesnie <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

Panowie mam problem dlaczego w przyczepie z instalacją dwuobwodową gdy podłączę oba węże to hamuje normalnie ale po zgaszeniu ciągnika gdy ciśnienie spadnie w przyczepie blokują się hamulce i muszę czekać aż sprężarka nabije 8 bar wtedy hamulce odpuszczają i mogę ruszyć. Może mam żle przykręcone gniazda w ciągniku? Czy jest jakaś różnica w kolejności podłączania przewodów który się podłącza pierwszy czerwony czy żółty

?

Edytowano przez maciekn1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matik9972    1

Koledzy mam problem z hamulcami typu układ dwuobwodowy taki iż gdy podłącze węże do przyczepy to hamulce w przyczepie sie blokują na hamowaniu nie chcą puścic nie wiem co robić pomóżcie! Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

...a co wtedy z napowietrzaniem?

Przekaźnik kosztuje 60zł nie jest to dużo.

 

Chyba nie bardzo wiesz jak działa zawór szybkiego odpowietrzania. To taka "prostsza" wersja przekaźnika.

Montuje się go na osi przy siłownikach aby po puszczeniu hamulca puszczał ciśnienie w atmosferę zamiast s powrotem przewodem do zaworu hamulcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

gdy podłącze węże do przyczepy to hamulce w przyczepie sie blokują na hamowaniu nie chcą puścic.

A jakie ciśnienie masz na wyjściu ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

to wykręć z węża przyczepy klamkę, w miejsce węża wkręć barometr i sprawdź po nadmuchaniu powietrza ile masz na poszczególnych klamkach przy zaciągniętym ręcznym i przy zluzowanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekst17    0

Koledzy pomóżcie bo mam przyczepe d35, hamulce jedoobwodowe, wszystko podpialem tak jak nalezy. Pompuje cisnienie do zbiornika w przyczepie poprzez moja c360. Gdy juz nabije cisnienie i wciskam pedal hamulca w ciagniku to silowniki w przyczepie sa wypychane do jakiegos stopnia ale przyczepa nie hamuje. Czy jest mozliwosc regulacji tych silownikow albo jakis zaworow zeby bardziej sie wysuwaly i przyczepa hamowala?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przestawić na frezach ale najpierw zajrzałbym do bębnów i zobaczył co tam się dzieje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekst17    0

Ojciec mowil ze wymienial okladziny kilka lat temu i ze od tamtego czasu przyczepa nie miala podpietych hamulcy. Moze to byc wina silownikow? Nigdzie powietrze nie ucieka wiec uklad jest szczelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez arturo4333
      Witam wszystkich! Mam takie pytanie czy do Ursusa 3512 można podpiąć dodatkowy siłownik pomocniczy? za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez mataxenon
      Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.
    • Przez Lukas7
      Witam
       
      Mam problem i licze na Waszą pomoc mianowicie podłączajac silownik dwustronnego działania do 2 złączy na tyle c 360 patrzac od tylu w lewy jako zasilanie prawy powrót sterujac dzwignia kipru silownik sie wysuwa ale gdy przesuwam dzwignie kipru tak jak do opuszczenie np wywrotki do silownik sie nie wsuwa nie chowa dodam ze rozdzielac jest nowy uszy np z pługiem sie podnosza czy moze ja to zle rozumuje ?? pozdrawiam i licze na jakis odezw
    • Przez JOZEEKK
      Mam pytanie... Czym się różni siłownik hydrauliczny jednostronny od dwustronnego? Bo mam zamiar założyć do siewnika żeby znaczniki się same składały.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj