Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Reyo    0

Witam, chciałbym was sie poradzis którego byście wybrali i dlaczego, valtra t133 hitech czy deutz fahr agrotron 6150. Ma służyć jako taki głowny koń w gospodarstwie mlecznym liczacym 60 sztuk i 48ha, czyli pług, agregaty, itp. Im więcej wypowiedzi na temat tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

Ja bym brał deutza silnik 6 cyl. 6000 cm3 nie tak wyżyłowany jak w ciągnikach valtra skrzynia 6 biegów po 4 połówki razem po 40 przełożeń. Podnośnik 9t, ogólnie fajna mocna maszynka idealna do ciężkiej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Valtra ma silnik o pojemności 6,6l i co? Jeszcze mniej wyżyłowany i do tego ma większy moment obrotowy.

 

6 biegów x 4 półbiegi to 40 przełożeń? To są 'tylko' 24 przełożenia, gdzie Valtra ma 36 wraz z automatyką zmiany półbiegów (ustawienia fabryczne + ustawienia własne). Co prawda DF też oferuje automatykę przełożeń, ale dopiero w wersji P lub za dopłatą, ale na chwilę obecną porównuje wersje standardowe.

 

Valtra ma lepszy rozkład mas, jest dłuższa, masywniejsza (cięższa o 1,5 tony), posiada większy rozstaw osi. Jak do ciężkiej pracy to z tej dwójki stawiam na Valtre T.

 

DF na pewno będzie tańszy, ale Valtra 'bardziej' jest stworzona do ciężkiej pracy, Deutz jest bardziej uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reyo    0

Oferta valtry t133 h3 kształtuje sie (wszystko netto): podstawa 250 000 zł, amortyzowana oś przednia- 11 000,00 zł, amortyzowana kabina - 2 500,00 zł, przedni TUZ - 12 000,00 zł, przedni WOM - 10 000,00 zł, kolejne pary hydrauliki - po 1 800,00 zł za parę, klimatyzacja automatyczna - dopłata 1 500,00 zł, przekładnia EcoSpeed - 3 000,00 zł, pompa o wydatku oleju nie 73 a 90 l/min - 2 000,00 zł itd. w sumie do pełnego wyposażenia hitech trzeba zapłacic ok. 60 000 netto.

 

Najbardziej mnie zaskoczyły ceny przeglądów, nie wiem jak się kształtuje innych marek ale zaskoczyli mnie troche, 50 mtg - 1 500,00 zł, 500 mtg - 1 700,00 zł, 1000 mtg - 4 600,00 zł. Kolejne 1500, 2500, 3500... mtg - cena jak po 500 mtg, 2000, 3000, 4000... mtg - cena jak po 1000 mtg, netto i bez dojazdu.

 

Jak to oceniacie ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ceny jak zawsze wysokie, ponieważ stawka za filtry i olej są 'extra', jak to zawsze na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Valtra tak jak kris14 napisał. A udźwig 9T w DF to ciekaw jestem co Ty tam podłączysz, trochę "podrasowane" te 9T na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Moim skromnym zdaniem na ten areał zważywszy na profil produkcji gospodarstwa aż nadto powinna wystarczyć sensowna 4 przy czym byłaby bardziej uniwersalna - bo w sumie ile on tych ciężkich prac będzie tych ciężkich prac wykonywał?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli ciągnik będzie wykorzystywany do prac wymagających zwrotności typu ładowacz czołowy, kosiarka, prasa a przy krowach będzie tego sporo to lepiej brać mocne 4 cylindry, jeśli praca tylko w ciężkich pracach typu orka, siew to lepiej 6 garów.

 

6 biegów x 4 półbiegi to 40 przełożeń? To są 'tylko' 24 przełożenia,

24 biegi + 16 na reduktorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez sebarr
      Witam, ciągnik valtra n123 z 2014 i 600h przebiegu po włączeniu park i chwili postoju nie chce ruszyć, ani do przodu ani do tyłu. Żadnej reakcji na ruchy rewersem. Wyświetla się książka i błędy 8101 031 003 i 8103 031 003. Jest to skrzynia 4 biegi i na każdym 3 połbiegi. Nie wiem jak  się nazywa skrzynia, bo to nie moja valtra piszę w imieniu starszego sąsiada. 
      Ktos umie coś pomóc? Znany komuś problem? 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
    • Przez Czaaro

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj