Zaloguj się, aby obserwować  
dzikijohn

Blokuje mi prawe koło z przodu - Fendt 312 rok 1998

Polecane posty

dzikijohn    24

Witam, ostatnio zablokowało prawe koło na postoju. Stał długi długi czas a potem ja mu w gaz delikatnie a prawe koło stawi opór. Powoli do tyłu, do przodu, rozbujałem i poszło. Z czego może to wynikać? Temperatury nie były zbyt niskie - 5stopni więc nie sądzę że to wina oleju... Mogło być tak że się przegub zwyczajnie zastał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Mi się tak działo w NH jak się przegub rozsypał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A czy ty tam popatrzeć nie mozesz na ten przegub w jakim stanie jest? Ludzie ogarjnijcie sie... Wszystko na tacy podane by musiało być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Przepraszam ale ja kompletny laik w tych kwestiach. Wiem że tam w kole są łożyska i na deklu na ampol jest narysowany obrazek znaczący olej - co tam się leje i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Obejrzyj czy to jest w ogóle przegub. Jak nie to i tak czeka Cie ściągnięcie i rozbieranie zwolnicy (ściągnięcie obudowy). Bo inaczej nie wymienisz przegubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

po pierwsze jak zablokowalo ci kolo to wogole nie powinienes probowac na sile jezdzic

 

po drugie nie ma zadnego problemu zdjac kolo i pokrywe (kapelusz) zwolnicy jak to przod (do zwolnicy lejemy olej ustawiajac korek z prawej lub lewej strony pokrywy-(lejemy tak dlugo az sie przeleje) nigdy w gornym polozeniu-jezeli tak zrobisz to uszczelnienia ci wysadzi i wyciek murowany).Podnies kolo na lewarku i zobacz jak sie kreci reka-pobujaj na boki czy nie ma luzu...standardowa procedura ktora powtarzam co jakis czas po ciezkiej pracy w polu.

 

po trzecie jezeli to bylo tylne kolo to masz duze szanse ,ze jest cos z hamulcami noznymi lub recznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Podnieść należy cały przód czy tylko jedni koło? Może coś się na krzyżaku przycięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Podnies caly przod to kolo ktore ci blokowalo powinno sie krecic bez problemu z drugiej strony zobacz czy jest tak samo

Edytowano przez ElectroSonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Czy się uporał.... trudno powiedzieć -problem sam znikł tzn już nie blokuje koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt1992    0

lepiej sprawdź czy wszytko jest ok. bo zamiast jednego łożyska czy krzyżaka to możesz czasem cala zwolnice zmienić;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez Darek1986
      witam . mam problem z case 5140 jak włącze hydraulike wywrotu na przyczepy to mi czasem rozłącza jazdę do przodu i do tyłu ja wyłączę to jest wszystko ok co morze być cy morze jest zapchany filtr oleju.
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj