buczu

Jaka rasa świń jest najbardziej mięsna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buczu    1

witam mam taki problem od jakiegoś czasu zajmuje się chandlem świniami chce dodać że nie kupuje taniej a sprzedaje drożej mam poprostu maciory i jak dadzą młode to odchowuje i sprzedaje np komuś kto chce sobie zabić i zrobić swojskie wyroby i tu mój problem już kilka razy zdażyło mi się że osoby które kupiły odemnie owe świnie skarżą się że są strasznie tłuste i że więcej tłuszczu niż mięsa

 

więc mam pytanie jaką rase świń kupić aby były mięsne słyszałem że niby jakaś rasa świń które są rude ale nie wiem czy to prawda jeśli ktoś się oriętuje to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Wszystkie mięsne rasy będą miały mniej słoniny np. Duroc x Pietrain, Duroc, Pietrain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

żywienie wygląda tak że ziemniaki gotowane ospa zaparzana troche mleka sztucznych pasz nie daje wcale tylko jakieś witaminy czasem dosypie a latem daje jeszcze im sieczke z lucerny do tej ospy i ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To efekt to właśnie żywienie (to jest właśnie ekologiczna sztuka), a nieraz się czyta że ludzie narzekają że słoninki brak.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

@buczu a tak z ciekawości spytam - i napisz szczerze lub wcale , tak do 100 kg. od urodzenia długo ci rosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

no żeby cię nie skłamać to długo tak plus minus 7 miesęcy

dopiero jakiś czas się zajmuje prosiakami do tej pory to tylko zbożem się zajmowałem a świnie karmie tak jak mi ojciec podpowiedział więc nie dziwne że karmie tak jak 30 lat temu tak jak któryś z kolegów napisał

jeśli wiecie jak lepiej karmić świnie to podpowiedzcie coś z tym że podkreślam interesuje mnie tyklo karmienie naturalnymi składnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak 7 mieś. od urodzenia to i tak dobrze , jak koniecznie chcesz eko to lucerna,pokrzywa,seradela,mleko, super tylko trzeba uważać aby nie przedobrzyć przeważnie z mlekiem -i pszenżyto [ja ] tak od 30 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

no to widzisz ja myślałem że to długo np.mój kolega choduje też świnie ale na bardzo dużą skale to mu te świnie w oczach rosną i to sporo szybciej niż moje ale napewno daje konkretne sztuczne pasze a ja tak nie chce chodować wole na naturalnych produktach

a zapytam jeszcze o tą rudą rase świń jak dokładnie się nazywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Witam, mam pytanie tuczniki po którym knurze będą miały lepsze przyrosty i będą miały wyższą mięsność ?????? hampshire x duroc ?? czy duroc x pietrain ?????? loszki by były wbp x pbz. Z góry dzięki za cenne informacje i własne spostrzeżenia odnośnie tych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

mój tata prowadzi knury ponad 20 lat i zna sie na tych rasach i ja przy nim tez wiem co nie co i uwarzam ze lepiej wypada duroc x pietrain

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekZ058
      panowie po którym knurze powinny być lepsze prosięta z przeznaczeniem na tucz i dlaczego ,lochy mam PBZ ?
    • Przez krystian26
      posiada ktos informacje na temat nasienia Maximus? bo pojawilo sie coś takiego u mnie w poblizu
    • Przez Matt40
      Mam pytanie dotyczące lochy i jej zapładniania.
      Otóż mam lochę po skrzyżowaniu PBZ z WBP i była zapłodniona nasieniem od PIETRAIN.
      Czy po tej krzyżówce mogę zostawić sobie teraz dwie świnki na lochy?
    • Przez Michalmeer
      Witam . chciał bym nabyć kilka loszek rasy PBZ od sprawdzonych i dobrych hodowców , najlepiej w okolicach wielkopolski , głownie chodzi o opinie o stadach zarodowych danych hodowców .. prosze o pomoc w tej kwestii...
       
      http://grezlikowski.eu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
       
       
      miał ktos doczynienia z tym hodowcą ?
    • Przez witekarol
      Witam. Czy ktoś uzytkuje tą rasę świń? Warto inwestować w tą genetyke? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj