Zaloguj się, aby obserwować  
nasil90

ile słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nasil90    97

Ile słomy dziennie zurzywacie do ścielenia w swoich oborach lub chlewniach u nas wychodi jedna bela 120 x120 na jeden dzień dla krów i jałoch i jedna 120 x120 na tydzień dla byków <_< <_<


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

u nas też z jedna 120x120 wychodzi i z 2 snopki dla ciekalków kostki ;] To wszystko na 40 sztuk <_<


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Małym prosiakom (zaraz po oproszeniu) trochę sieczki a później nic bo są na rusztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A ty Tomek ile ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

U mnie idzie 7 kostek słomy dziennie-eh jak mnie ta kostka już denerwuje <_< A jest 2 maciory i 40 tuczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

u mnie 1 bal 130x120 wychodzi na 2 dni (18 krowek) 1 bal na 5-6 dni (6 jalowek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie na 23 sztuki tucznkow i 3 maciory to codzieni 4 kostki slomy


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

2 baloty dziennie na 45 sztuk w jednej oborze. jeden balot na 3 dni u jałowek i byków(25 szt) no i jeden dla małych cielaczkow na jakiś tydzien.rozmiar prasaka to 120/120 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

na 60 szt. bydła 1 balot 1,2/1.2m " żytniej" <_< i pół owsianej słomy dziennie (23 na głębokiej). W tamtym sezonie sprzedawaliśmy, a w tym zostało nam już tylko 160 z żytniej <_<


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

mi zostało jeszcze jakies 450 balotow a wiec nie martwie sie czy mi zabraknie.wiecej słomy to wiecej obornika a wiecej obornika to mniej nawozów mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

u mie dziennie trochę ponad bela 120x120 słomy znika. w zeszłym tygodniu przeliczyłem zapasy i powinno słomy starczyć <_<

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

jak tu czytam to sobie myśle że co poniektórzy cały okres żniw spędzaja na zbieraniu snopków:) Ja zużywam6-7 snopków na dzień dla 21 macior około 100 prosiakow i 150 tuczników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
jak tu czytam to sobie myśle że co poniektórzy cały okres żniw spędzaja na zbieraniu snopków:) Ja zużywam6-7 snopków na dzień dla 21 macior około 100 prosiakow i 150 tuczników...

To pewnie sucho masz w chlewie. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

hmm tuczarnie mam tak zrobioną ze przez środek chlewni jest ganek gnojowy a buchty otwieraja sie naprzemian i tam właśnie świnki sie opróżniają<_< a ściele w innym miejscu gdzie śpią i tam jest sucho...co dwa dni wyrzucam gnój...no a maciorki to sucho musza mieć wiec ile musi być tyle jest słomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

ja zużywam około 3,5 dziennie na 70 sztuk bydła zresztą wejdzcie na moje konto i zobaczcie jeden ze stogów to sie przekonacie czy mówie prawde.dlatego wtym roku już pytam się o słome w najbliższej okolicy potrzebuje ok 65 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U nas zużywa się 1 balota 1,8 m dla krów 30 po stronie ścielanej i 1 balot 1,8 m na 2 dni dla 50 jałówek, czyli około 20 ton słomy/miesiąc

Dobrze że 50 krów stoi na rusztach bo byłby problem ze słomą i dużo dodatkowej roboty <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie zużywa sie 1 kostkę dla krów i 1,5 kostki dla świni <_<

 

 

666 post=szatan


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U nas tak srednio 5kostek co trzeci dzień.Zuzywam to na 50szt. swinek.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj