Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pridis3065    0

Witam, jest posiadaczem MF-a jak w temacie, mam pytanie odnośnie wskaźnika temperatury, czy podczas pracy gdy silnik jest już nagrzany wskazówka powinna pozostać na czarno-zielonym polu czy powędrować na pole zielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pridis3065    0

właśnie u mnie praktycznie nigdy, myslalem ze moze cos sie zacina ten wskaznik i gdyby cos sie posypalo w ukladzie chlodzenia to silnik by sie przegrzal, a wskaznik dalej pokazywalby sobie czarno-zielone pole:) no nic, dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Te ciągniki tak mają. Moj 3090 też mało kiedy do zielonego wskazówka dochodzi.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

A nie macie problemów z ogrzewaniem w kabinie? bo ja w moim 3080 kombinowałem i wymieniłem termostaty i jakiś czas było lepiej a teraz nadal jest zimno a latem jak dostanie "w pędzel" to wtedy dmucha ciepłym,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Ja mam problem. Tylko, że nic nie robiłem przy tym bo mam mało płynu w chłodnicy. Jak na wiosne wymienie płyn i odpowietrzę nagrzewnice to zobaczymy co będzie.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

ja nie mam żadnego problemu z tym, po ok 5-10 min po odpaleniu już zaczyna cieplem dawać;) ilość płynu nie ma nic do rzeczy, u mnie było w chłopdnicy blaszki widać i też cieplem dawało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Głupoty gadasz, jak masz mało płynu i Ci się zapowietrzy nagrzewnica to nie ma ciepełka :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nagrzewnica się sama odpowietrza nic robić nie trzeba wystarczy wlac płyn do odpowiednieg poziomu i silnik włączyć. Żeby latem ni gdzało to trzeba odpowiednie pokrętło przestawić jak w samochodzie. Ci co chcą odpowietrzać najpierw niech sprawdzą czy pokrętło jest połączone z kranikiem i czy to wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

No właśnie u mnie nie ma odpowiednio dużo płynu bo awarie latem miałem i mi sie zapowietrzyla nagrzewnica.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaki problem dolać? Jeśli układ jest w pożądku lejesz do pełna zbiornik i się odpowietrza. Potem uzupełniasz do prawidłowego stannu jesli potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

A gdzie taki dostać?? Bo u mnie w okolicy to przeważnie borygo lub petrygo jest dostępne.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

W biedronce pewnie, ja bym nie ufał w coś takiego że wytrzyma te temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

ja kupiłem w kauflandzie i z ciekawości jak wracałem do domu wstąpiłem z tym na stację diagnostyczną sprawdić tym przyrządem to było tylko 3 stopnie różnicy niż napisali na opakowaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NABUCH
      Witam . Potrzebuję porady odnośnie kontroli wskaźnika temperatury w zetorze 5211. W ciągniku po krótkim czasie dochodzi do wzrostu temperatury do 120stC.  Realnie temperatura jest niższa. Dodatkowo dla pewności wyjęty został termostat. Zwierałem przewód czujnika do masy i wskazówka idzie do 120 St czyli maks wskaźnika.  Wygląda że zegar reaguje poprawnie.  Na wsuwce  od czujnika po przekręceniu kluczyka jest 5.4V . Czujnik pomierzyłem przy temperaturze ok 30 st i miał 230ohmów . Ktoś może podpowiedzieć czy taka wartość napięcia i rezystancji  jest poprawna   . Czujnik był niedawno wymieniany .  Podejrzewam czujnik  chociaż niedawno był zmieniony  .
    • Przez zyzek
      Mam uszkodzony mechaniczny wskaźnik poziomu łyżki i w wolnym czasie udało mi się zrobić coś takiego:
      https://drive.google.com/file/d/1DV-LpymOYt_LPVW88BWWoJsXOtWNr4kL/view?usp=sharing
       
      Wskaźnik wyświetla poziom łyżki względem ziemi. Oparty jest o żyroskop i mikrokontroler. Obudowa wyświetlacza to obudowa od uniwersalnego czujnika cofania.
      W środku znajduje się kawałek adresowalnej taśmy led RGB WS2812B. Wszystko odpowiednio połączone i zaprogramowane.
      Nie testowałem jeszcze w praktyce, ale jeśli kogoś to zainteresuje, mogę zdać relację i podać więcej szczegółów na temat jego budowy  
    • Przez drozd82
      witam,w df agrotronie k120 wskaznik paliwa szaleje zatankujesz i po chwili wskazowka spada do połowy,jak moge odkrecic pływak probowałem pod podłoga ale nie ma dojscia,moze ktos rozkrecał z gory dziekuje
    • Przez zxy
      .

       
    • Przez CYCU123
      Witam ,mam problem z odkręceniem silnika przeznaczonego do remontu .Odkręciłem większość trzymających go śrub ze skrzynia, ale mam problem z dostępem do dwóch najwyżej położonych śrub pod kabina. Szukam informacji jak się do tych śrub dostać moze trzeba kabinę podnosić ? lub jakoś podłogę w kabinie zdjąć ? nie chce się z tym głupio szarpać i przypadkiem czegoś nie uszkodzić  wiec bardzo proszę o podpowiedz    
       
      Juz sobie poradziłem , zgodnie z podpowiedzią jednego z forumowiczów. Wystarczylo kabine podniesc na poduszkach 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj