gucio426

6 ha Jaki traktor na zastąpienie c-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gucio426    0

Witam. posiadam 6 ha gospodarstwo nastawione na uprawe zbóż. Moja c-360 na już swoje lata(35) i niekiedy odmawia mi posłuszeństwa. Jaki traktor polecacie na zastępstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

coś wiekszego chcesz i zmianę maszyn czy tylko coś nowszego i jaki pieniądz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Napisz nam kolego ile możesz przeznaczyć na zakup ciągnika czy ma on być 4x4 czy pozostać 2x4 jak do tej pory czy miał by mieć więcej mocy czy też nie koniecznie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cos małe zwinne np zetor 5245


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Belarus AVTO 565. Około 65 km z napędem. Duża kabina. Małe spalanie. Maszyny od ursusa podpasują. Jest szybki ( 40km/h ). Wydajna hydraulika i mocny ciągnik. Avto to wersja eksportowa i są naprawdę dobrze wykonane.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Kolego radził bym zrobić porządną kapitalkę urusowi i spokojnie te 6ha obrobisz , a ryci się w koszty z innym traktorem przy tym areale i jeszcze piszesz że tylko produkcja roślina szkoda pieniędzy , wiem co mówię ja mam ponad z 22ha i nie jest za ciekawie tylko z samego zboża <_< A zrobienie silnika w c-360 to nie są duże koszty a wiesz co masz ;) A jak byś na prawdę chciał zmieniać traktor to nie ryj się w zachodnie bo koszty utrzymania takiego sprzętu i przy takim areale nie opłacalne , a jak coś to w najlepszym przypadku ursus z ciężkiej serii tani w utrzymaniu łatwy w naprawie tanie części a już swoją robotę zrobi ^^ Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu007    0

Popieram kolegę albo kapitałka c360 albo coś z zetora. Prosty ciągnik by był tani w utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zrób remont i usprawnij trochę maszynę. kabine uszczelinj, wspomaganie, radio, jakieś ogrzewanie, maty wygłuszające itd

 

a jak masz juz dość tego traktora to coś ze staji zetora najlepeij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu007    0

W sumie to lepiej kupić zetora, tam to będzie standardem, ale znowu nie wiesz co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

jezeli chcesz kupic cos innego to moze zetor 5211 lepszy komfort jak c 360 a sprzet zapniesz taki sam , bo wiekszy ciagnik to juz troszke mija sie z celem na taki areal bo to wiaze sie z wymiana sprzetu na wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Najlepszym możliwym rozwiązaniem było by sprzedać 60 i kupić fergusona 255 albo 2812 sprzęt na taki areał idealny żadnych 30 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

No niby tak masz kolego rację ale jakie by fundusze nie miał to i tak faktu nie zmienia to że przy 6ha i tylko produkcji roślinnej to nie że jestem wrogiem czy jakoś tak tylko po prostu z czystego sumienia mówię bo naprawiam traktory to zachodni sprzęt jest bardzo drogi jak już prędzej pisałem w utrzymaniu , a kupić zetora tak jak koledzy pisali z tej mniejszej serii to są duże koszty bo za dobrego zetora trzeba dać ponad 25tyś i od razu jest odpowiedzi czy warto na 6ha nie bardzo i nie jestem złośliwy w tym momencie tylko sugeruje się rynkowymi cenami zboża produkcja momentami przerasta wartości zboża , a nie oszukujmy się ceny są śmieszne :( . Tak więc moją na prawdę szczerą i dobrą radą na te 6ha będzie remont ursusa na razie bo to nie jest duży koszt a jak się by coś poprawiło z cenami zbóż że był by z tego zysk to wtedy kolego myśl nad zakupem czegoś lepszego taka dobra rada moja ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

zależy to też od tego w jakim stanie jest ten Ursus, u jednego koszt zamknie się w kwocie 1tys.zł, u drugiego 10tys.zł będzie za mało

ale fakt że ciągnik raz dobrze zrobiony przez długie lata będzie służył bez awarii i niepotrzebnych przestoji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

remont i modernizacja ursusa to jest najlepszy wybór będzie służył jeszcze długie lata


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

No i kolego uwierz dobrze zrobiłeś ;) Daj znać po remoncie co zrobiłeś i co wymieniłeś i jakie koszty bo jestem ciekaw :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

pare lat temu obrabialismy u wuja 30 hektarow 2x360 i 2x330 z czego jedna 60tka non stop chodzila w plugach i w kultywatorze .remont mniej wiecej sie robilo co 6 lat , od 6 lat zetor 7245 dołączył do tego stada , wiec na 6 hektarow 60tka jest w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucio426    0

Przed daniem jej na remont tez zastanawiałem śie nad 7245 ale uznałem że nie bedzie miał co robic bo u facet u którego dorabiam w wakacje ma 7245 na ok. 10-15 ha. I traktor jeszcze sie nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj