Zaloguj się, aby obserwować  
MichalP

MONOSEM - zakup uzywki

Polecane posty

MichalP    60

Witam. Chce zakupić siewnik monosem do kukurydzy bo słyszałem wiele pozytywnych opinii na jego temat.

Siewnik ma być nie drogi bo to do użytku wewnętrznego nie zamierzam chodzić na zarobek itp.

Mam ogromna prośbę potrzebuje kilku rad:

- gdzie szukać tabliczki znamionowej( o ile miały)

- na co zwracać uwagę podczas oglądania.

i najważniejsze na przykładnie tego ogłoszenia :

po czym poznać jaki to model

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-siewnik-do-kukurydzy-punktowy-pneumatyczny-monosem-CID757-ID4NNod.html#0ac4b7046e

 

 

 

a i jeszcze jedno jakieś sklepy internetowe z częściami ?

 

Wszystkie rady mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

Mieliśmy monosema 4 rzędowego z dwoma zbiornikami na nawozy jak przyszło nam go sprzedawać to były widoczne ubytki od wewnątrz tych 2 zbiorników nawozy trochę przeżarły stal, po zimie ciężko było rozruszać układ dawkowania nawozów no i był spawany co było widoczne, sprzedaliśmy go bo był już ciut za mały na tyle areałów co obsiewamy, ale ogólnie siewnik jest godny polecenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykReich
      Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki
    • Przez MichalP
      Witam. Kupiłem wreszcie siewnik, i zabrałem się ostro do jego remontu i mam problem z sekcja wysiewającą.
      Mianowicie tarcza wysiewająca ociera o obudowę całej sekcji, myślałem ze winne są tulejki, wymieniłem je na nowe ale, nadal jest to samo, i zastanawiam się może tak ma być?
      Sekcje mam ze zbiornikami metalowymi u w.marek(Skrzyszów) mówili mi ze mam siewnik typ nspn82, ale na dobra sprawę sekcja wysiewająca rożni się od tej z tego katalogu w budowie w wnętrza, bardziej są zbliżone do pnu.
      Pozdrawiam i czekam
    • Przez farmer161
      Witam
      mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
      tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
      przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
      jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
      czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez boo45
      Witam
      Czy w siewniku Monosem pnu z plastikowymi dozownikami do nawozów pod A coś się wkłada? Pod B wpina się przewód do nawozów, a pod A zatyka się korkiem? >Co tam się wkłada, czy też nic.
       
      Edited:
      Sprawa rozwi@zana... zwykły korek....otwór jest gdy nawóz się zapcha od np wilgoci do przepchania.
       

    • Przez MagorzataKieliszek
      Witam, potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu komputera od siewnika MONOSEM. Dodaje zdjecie, z gory dziekuje za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj