buczu

kupno prasy fortschritt k442 czy warto

Polecane posty

milanreal1    319

Jak na własny użytek powinna Ci wystarczyć. Kupiłem taką prasę rok temu po cenie złomu z 1971r. W zeszłym roku nie mogłem z nią dojść do ładu, ale te doświadczenia się przydały, w tym roku sprasowałem na niej 4 kłębki sznura i puściła chyba 8 pęczków. Nie jest to sipma, trzeba wolniej jeździć ale za to budowa wg mnie jest prostsza. Ciągnik ma lżej niż w sipmie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam taka prase, jest dobra. Duzy plus to aparaty wiazace, nie ma co porownywac do tych z polskiej prasy. Chodzi z c330 i duzo ciezej ma w kosiarce rotacyjnej 165cm niz w tej prasie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Mam dużo nowych -DDR ,części do tej prasy,zapytaj a zdziwisz się , że nawet takie których nigdzie indziej nie ma -603 748 114

Edytowano przez beniu33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5213    0

kloego miałem taką prase i dobrze ci radze kup coś nowszego, to nie były złe prasy ,ale są tak stare i nie wydajne że szkoda kasy.Cud się zdaży jak dobrą kupisz;a jak sie zacznie sypac to szału dostaniesz. po 1 podbieracz który przez luzy nie podaje słomy dostatecznie wysoko.po2 humożaste aparaty wiążące....i wiele różnych ciekawych usterek.Bez urazy ale taki sprzęt tylko dla mechanika pasjonata który lubi se pogrzebac w złomie.

 

kloego miałem taką prase i dobrze ci radze kup coś nowszego, to nie były złe prasy ,ale są tak stare i nie wydajne że szkoda kasy.Cud się zdaży jak dobrą kupisz;a jak sie zacznie sypac to szału dostaniesz. po 1 podbieracz który przez luzy nie podaje słomy dostatecznie wysoko.po2 humożaste aparaty wiążące....i wiele różnych ciekawych usterek.Bez urazy ale taki sprzęt tylko dla mechanika pasjonata który lubi se pogrzebac w złomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Miałem taki wynalazek i jak szło to na 2ha żytniej słomy może nie związała dwóch snopków, ale po przejechaniu przez miedze w słomę z mieszanki na 2ha związała może dwa snopki. Druga rzecz to w większości egzemplarzy szczelina między nożykami na młocie a podłogą kanału co skutkuje niedocinaniem materiału i np. kostki siana wychodzą bardzo niekształtne. Maszyna dla użytkowników o stalowych nerwach i anielskiej cierpliwości, ja nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Przepraszam bardzo ,też kiedyś miałem taką prasę i źle jej nie wspominam... tylko ta pracochłonność przy tych klockach..., szczelinę przy tłoku się reguluje ,z tym podbieraczem szalonej prędkości nie uzyskacie, a że nie wiązała - to może i w PGR-ach się wysłużyła , ale i to można dopieścić , bo materiał to twardy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

Mój ojciec ma tą prase na sprzedaż mam do niej rowniez duzo czesci zamiennych nie uzywanych. prasa ladnie wiaze snopki sa mocno zbite, nie to co w sipmie. nie jest awaryjna. moj ojciec prasowal nia 20 lat. teraz chce ja sprzedac :) wszystkie paski ma nowe. jak cos to kontakt na priv To moge opowiedziec o tej prasie cos wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1224    0

Witam

Posiadam taką prasę i polecam maszyna wolna ale małoawaryjna w przeciwieństwie do Z224 których już wiele naprawiałem.Główna przyczyna złego wiązania to zardzewiałe rolki na igłach i źle wyregulowane aparaty lub zurzyte.Przypominam że 90% tych pras pracowało po 20 lat w PGR-ach czyli sprasowały tyle co rzadna Sipma z 224 nigdy by nie dała rady.Wspomne że zdemontowanie aparatu wiąrzącego w tej prasie to 2 śruby m12 a nie tak jak w Zetce że najpierw 1 dzień rozbierania a puźniej 1 dzień składania

Tutaj mój film z pracy tej prasy.Prasuje c330 bo daje rady a MTZ to jest zaduży

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubcio235    0

Słuchaj mam tą prasę i se ją chwale jeden minus to musisz mieć czas. Do prasowania jedziesz do 1200 obrotów. I powoli. I części też są tylko trzeba poszukać ja z swoją zapłaciłem tyle co za złom i chodzi pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj