buczu

kupno prasy fortschritt k442 czy warto

Polecane posty

buczu    1

Witam

koledzy chce kupić prase fortschritt k442 tylko słyszałem o niej dużo negatywnych wypowiedzi a bardzo mało pozytywnych nie ukrywam że do kupna tej prasy zachęca mnie cena

I tu teraz moje pytanie jakie jest wasze zdanie na temat tej prasy może jest ktoś kto posiada taką prase i może mi opowiedzieć coś na jej temat z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam ile masz zamiar wydać na tą prasę bo jak więcej niż 1 zł za kg to nie warto . Miałem kiedyś zagraniczną prasę do której nie było części . Sprzedałem z 2000 koleś kupił bo cena mała a jeden aparat wiążący używany kosztuje tyle co cała prasa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

siedziałem trochę na tablicy.pl i te prasy kosztują 2tys i 3tys z tym że te za 3tys to podobno cud malina i u mnie na wiosce też jest jedna w podobnej cenie

myślę że 3 lub 4 tys mogę dać za tą prase tylko nie wiem czy warto bo jak wydam takie pieniądze a potem wsadze w nią tyle samo albo więcej to raczej na tym nie wyjdę no chyba że jest to dobra prasa i będe mógł nią spokojnie pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja taką posiadam jeden sezon. Sprasowałem nią ok 3 ha słomy i 7 siana. Jak na własne potrzeby to bardzo dobra prasa. Mi w zupełności wystarcza. Wydajność nie jest powalająca ale sobie sprasujesz kiedy będziesz chciał. Jak najbardziej polecam :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

My mieliśmy tą prasę prawie 40 lat i prasa sprawowała się bardzo dobrze awarii nie było prawie żadnych. Jedynie co w niej się zużywa to aparaty może jeszcze kupić takowe od rolników którzy zrobili zapasy części taki aparat kupisz w granicach 100zł.

Jak chcesz prasę za małą kasę to jak najbardziej możesz taką kupić tylko trzeba trafić na zadbany model bo jakiegoś szrota nie warto kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Kup coś nowocześniejszego. Ja niedawno kupiłęm MF 20-8 za 4 tysiące. Stan idealny. Jedyny wkład własny to nożyki do aparatu. A ta 442 to stary klamor. Wielkie i ciężkie. Szarpie ciągnikiem. Jest tyle pras w przedziale 3-5 tysięcy. Mają szersze podbieracze i lżejsze są.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Kup fortschritt k 454 mam taką i polecam za te pieniądze kupisz spokojnie sporo wydajniejsza i podbierak szerszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie na wsi koleś ma tą prasę i klnie na nią na czym świat stoi ciągle jakiś problem osobiście nią nie prasowałem ale C360 to ta prasa macha jak jasna .... . Tak więc z obserwacji to Ci jej nie polecam.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

Dzięki za informacje widze że większość poleca i to w dodatku posiadacze takich maszyn

 

Mam jeszcze jedno pytanko czy c360 to wystarczający traktor do tej prasy dodam że nie prasował bym nią zarobkowo tylko i wyłącznie na swoim polu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

60tka da radę zk-442 ale ja bym się nie pchał w taki przeżytek za 4-5tyś kupisz niezłą z224,wydajniejsza 24t /h większy stopień zgniotu nawet o 15kg na 1 balocie ,większa regulacja dlugości beli mniejsza masa maszyny o prawie 350kg.

Crystalzts co ty polecasz za wynalazek ,prasa k 454 potrzebuje minimum 70 KM więc 60tka przepukliny przy niej dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaro1976    13
Napisano (edytowany)

A ja mam k442 rok 1980 stan idealny, zakupiłem chyba 5 lat temu od pierwszego właściciela, który miał ze 100ha. Zetor 7211 nie ma w niej co robić.

Edytowano przez Yaro1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

Tomasz 78 myślałem o z224 ale ceny są dużo wyższe zgadza się są i po 5 tys ale żadko i wizualnie wyglądają dość kiepsko tak że mechanicznie pewnie nie jest z nimi za dobrze dlatego chciałbym znaleść fortschrita w miare dobrym stanie za rozsądne pieniądze i myśle że jak poszukam to uda misię taką znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Do żniw ,czy sianokosów jest jeszcze trochę czasu więc się nie spiesz może się trafi jakaś w szyku zetka ,tym bardziej że one są zastępowane nowoczesnym sprzętem i są coraz tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

K 454 mam 7 lat i przcuje z 60 bez zarzutu i to na 540 obr wom , powinna pracować z ciągnikem na 1000 obr wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

ok tomasz 78 masz w sumie racje do żniw i siano zbiorów jeszcze kawałek więc nie będe się spieszył mam nadzieje że znajdę coś dla siebie może inaczej coś dla mojego portwela hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Miałem K-442 przez prawie 20 lat , najpierw chodziła z c330, a jak doszło ha to z c360 . Dobra maszyna, w magazynku mam oryginalne -DDR-części , wybór jak w Agromie/ kupiliśmy jak leciało po jej likwidacji/. W razie potrzeby służę potrzebującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Mieliśmy na początku lat 90 taką prasę, chodziła na 30ha z ursusem c330m. Wydajność bardzo słaba, z wiązaniem tez było nie najlepiej, ale przez 10 lat dołożyliśmy tylko trochę śrub i sporo spawów. Ogólnie nie polecam chyba że majsterkowiczowi z kilkoma hektarami. Koło 2000 roku poszła na żyletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

koledzy a mam jeszcze jedno pytanie a jak jest z regulacją wielkości belek w tych fortschrittach czy są regulowane tak jak w polskich czy są ustawione na jedną wielkość i nie da się ich ustawić na mniejsze lub większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taką jakieś 30 lat a co do regulacji to oczywiście w długości można zmieniać ale szerokość belki jest troszkę większa jak polskiej więc belka jest cięższa niż po polskiej a stopień sprasowania większy jak polska. Trzymak sznurka w aparatach szlifują (regenerują) nie ma potrzeby kupowania drugiego , a na własny użytek to ładne egzęplarze polecam tylko ta wydajność nie jest porażająca a w sianie jeszcze mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Potwierdzam, można regulować długość i stopień zgniotu, w odróżnieniu od polskiej nie obcina boków kostki-belki-balika-czy ciuka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czterdziestolatek coś Ci się pomyliło z tym zgniotem ,belka może i szersza ale niższa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

panowie a na co zwracać najbardziej uwage przy kupnie takiej maszyny czy jest coś na co trzeba zwrócić szczegulną uwagę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja prasuje tą prasą Ursusem c-360 i nie ma z nią problemów. Poprzedni właściciel prasował nią c-330 i też dawała sobie rade więc nie piszcie głupot że c-360 ma w niej cięzko.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzech444    0

Witam . Moje uwagi odnośnie tej prasy są takie. Posiadam Ją od około 30 lat ojciec kupił ją z SKR uszkodzoną po cenie złomu , Pracowała przez te lata na 20ha + 5ha siano .Konstrukcja bardzo prosta naprawiałem ją zawsze sam ,obecnie dużo części jest w sieci. C 360 spokojnie daje rade trache buja ale idzie lżej niż Z224 z którą aż w skrzyni zgrzyta na wiązanie nie mogę narzekać aparaty proste i łatwe w regulacji jak jużpoznasz trochę tęprasę. ,stopień zgniotu jaki chcesz aż snopka nie podniesiesz, idealna do siana nie robi sieczki jak Zetka .Ogólnie złego słowa na nia nie powiem na własny użytek spokojnie wystarcza.Dodam jeszcze że igły są w niej od nowości co w Z224 jest żadko spotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

orzech 444 dzięki za komentarz ja właśnie też słyszałem że na własne potrzeby ta prasa jest wystarczająca i stosunkowo nie droga wydaje mi się że jestem na nią zdecydowany aktualnie jestem na etapie poszukiwań odpowiedniego egzemplarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj