Zaloguj się, aby obserwować  
arielmisiek

Same laser 130 problem z podnosnikiem!!

Polecane posty

arielmisiek    0

Witam jestem posiadaczem same laser 130 od niedawna i mój problem tkwi w tylnym podnosniku a mianowicie, nie podnosi jezeli wymienie filtry zaczyna podnosic pochodzi z godzine i spowrotem to samo sie dzieje podniesie i nie opusci lub wgl nie podniesie sie wykrencam filtry wkrecam nowe jest okej przez kolejna godzine. Olej w całym układzie wymieniony na nowy ale znalazłem w oleju taka dziwna maż z drobnymi opiłkami metalu wyglada to jak masło czy moze to zatykac mi filtry ciagle?? czy jest jakis smok na poczatku co zasysa olej?/ jak to wypłukac i czym? pompa była cała po regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAVIN    0

moze woda w oleju?? jak pochodzi to sie pienic zaczyna i kupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmajdanxx    1

Podłącz monometr do jakiegoś wyjścia hydrauliczneo jak będzie podnosił i sprawdz czy jest właściwe ciśnienie ,

a ta biała maź to może być bużenie sie oleju (wymieszane 2 gatunki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Jeżeli maż ma kolor żółty ,to koczom się synchronizatory , zatyka flirt nic nie poradzisz tylko koszty na remont skrzyni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielmisiek    0

tylko ze jak podłanczam przyczepe to wywrot działa bez problemu. zapomniałem dodac ze jak dam duze obroty bardzo duze to unosi skokowo opuszcza normalnie ale na duzych obrotach

 

nie pieni sie olej bo bym widział na bagnecie a nic takiego nie widac ... i pytanie dlaczego jak filtry zmieniam działą przez chwile normalnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Bo we filtrach typowych, oleju hydraulicznego brak zaworu zapchania, jak filtr się zapcha to nie puści oleju na pompę ,a w silnikowym filtrze po zapchaniu zawór puszcza i idzie olej bezpośrednio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielmisiek    0

okazało sie ze hamulce były robione i strasznie powycierane z tąd te opiłki które były z olejem bardzo geste wycisciłem smok zasysający wypłukałem układ ropą i działa bez problemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

To niezłe te hamulce podciągałeś ,aby się nie oberwały okładziny ,bo znów robota będzie zatykać filtr hydrauliczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielmisiek    0

ciągnik robi w lesie przy wciagarce 8 t wiec musza byc hamulce ostre, a mam jeszcze jeden problem z fotelem nie działa pneumatyka wszystko było okej pojechałem na zrąb i zeszło powietrze i nie działa co to morze byc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Semen    1

wg mnie wina jest w rozdzielaczu, pewnie jakiś paproszek jest ewentualnie jakiś oring uszczelka jest do wymiany, jesli hydraulika działa dobrze na przyczepie, to podnośnik powinien działać lepiej, tu masz winę tylko w rozdzielaczu. ja miałem coś podobnego

wyczyśliłem benzyną całą komorę oleju od podnośnika, z 5l poszło, a do tego wyczyśliłem rozdzielacz w nim tez się troche nazbierało, teraz spokój miód malina. opiłki zapewne z hamulca ręcznego lub nożnego, do same i lambo, producent zaleca lanie oleju do hamulców a nie płynu.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj