guex1

gnojowica na pole ale jak daleko?

Polecane posty

guex1    1

panowie mam okazje za darmo odbierać gnojowice z ruszt z tuczarni, beczkę mam 10tyś jedyny problem w tym że mam 10 kilometrów na pole od tego miejsca. jest to waszym zdaniem opłacalne? jak daleko można wozić gnojowice żeby było to opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

U mnie w okolicy po 15 km wożą gnojowicę z tuczarni, również za darmo. Kilka rolników odbiera gnojowicę ponieważ świń na ruszcie jest aż 3 tysiące a właściciel nie ma ani hektara pola. Skoro niektóre zestawy widać już ze 4 lata jak jeżdżą to musi się to opłacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

jak nie masz swoich nawozów natyralnych to się opłaci tylko oby nie przesadzać bo słyszałem że można sobie zakwasić ziemię jak się przesadzi. a świńską gnojowicę dobrze ma oziminy polać jak ziemia oczywiście jeszcze jest zmarznięta mój znajomy tak robi i jest zadowolony z efektów i dodatkowo nie podsypuje już ozimin na wiosnę azotem. tylko lej z umiarem bo znajomy mówił że jak raz dał więcej to mu zboże wyległo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246
Napisano (edytowany)

Dokładnie. Ja też tak polewam, jak jeszcze ziemia zamarznięta. Około 15 tyś Litrów na ha. Raz tata polał około 22 tyś litrów, to już pszenżyto wypaliło. Też potem z nawozami na mrozie nie jadę, tylko dopiero jak się ruszy się wegetacja i mokro nie jest. :) A beczki to najmniejsza jaką widziałem to Meprozet 4300, a największa to Joskin 14 tyś ;)

Edytowano przez MalyJohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

to myślicie jaka jest najdalsza odległośc na którą można zawieźć gnojowice? żeby to było opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To zależy kto jaki ma ciągnik i beczkę. jak ktoś ma małą np. 4-6m3 to wiadomo inna sprawa niż jak ktoś ma 18-25m3, duży zrobi 2-3 kursy i ma hektar zrobiony a małą beczką ledwie zacznie. Sam się nad tym zastanawiałem ile jest wart 1m3 gnojowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Dokładnie, ale jeśli jest tak jak mówisz że masz beczkę 10 000 litrów to do 20 km będzie to opłacalne według mnie :) Ale jeśli trzeba wozić daleko, to polecam beczkę z mieszadłem, bo inaczej to trzeba kombinować na polo (najpierw ssanie, potem dopiero rozlewanie, a i tak potrafi się jeszcze zapchać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

w m3 jest około 2.5 kg N, 3kg potau i 2kg fosforu.. Zalezy od ilosci suchej masy oczywiscie, moze byc wiecej a moze byc i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszrol1990
      Witam.Wczoraj pojechalem na poletko dokladnie lake oddalona o jakies 4km od gospodarstwa, chcialem posiac nawoz lecz okazalo sie ze laka jest zaorana i zasiane sa buraki. Co moge zrobic gdzie sie udac jak walczyc ze zlodziejem. Dzwonilem do niego ale on ma to w d... dodam ze choduje cieleta i zostaje bez laki na zime
    • Przez Rafalztykocina
      witam
      planuję w tym roku posadzić miętę pieprzową, niestety mam do dyspozycji pole ok. 0,8ha klasa 4a, które ze względu na suche podłoże odpada i łąkę - ok. 0,6h którą planuję przerobić na pole i tam zasadzić miętę. Ziemia jest wilgotna- torf, obok niewielkiej rzeczki ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc, czy jest szansa na, bez używania herbicydów łąkę przerobić na pole użytkowe. Wiem że powinienem to zrobić jesienią ale niestety zorientowałem sie dopiero niedawno. Jakie zabiegi muszę wykonać, ewentualnie co innego mógłbym posadzić na takiej ziemi by w następnym roku nie mieć problemy z chwastami, trawą itp.
    • Przez wl_master
      Witam mam takie zapytanie do użytowników pomp gnojowicy zastanawiam sie nad wyborem pompy wałowej, czy ktoś ma produkty firm StachMar, Kreatec lub Agroserwis Krysiak?
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      W niedalekiej przyszłości mogę wziąć ziemię w dzierżawę , która jest 80 km od mojego gospodarstwa. Są to działki o powierzchni 20 i 10 ha. Zastanawiam się teraz jakie przyczepy zakupić do zbioru zboża, którego trochę tam będzie. Zastanawiam się nad przyczepą skorupową Matal Fachu o pojemności 18 ton. Teraz mam takie pytanie czy to pole nie jest trochę za daleko i jakie przyczepy byście radzili mieć do transportu zboża?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj