Skocz do zawartości
guex1

gnojowica na pole ale jak daleko?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
guex1    1

panowie mam okazje za darmo odbierać gnojowice z ruszt z tuczarni, beczkę mam 10tyś jedyny problem w tym że mam 10 kilometrów na pole od tego miejsca. jest to waszym zdaniem opłacalne? jak daleko można wozić gnojowice żeby było to opłacalne?

MalyJohn    218

U mnie w okolicy po 15 km wożą gnojowicę z tuczarni, również za darmo. Kilka rolników odbiera gnojowicę ponieważ świń na ruszcie jest aż 3 tysiące a właściciel nie ma ani hektara pola. Skoro niektóre zestawy widać już ze 4 lata jak jeżdżą to musi się to opłacać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil84    0

jak nie masz swoich nawozów natyralnych to się opłaci tylko oby nie przesadzać bo słyszałem że można sobie zakwasić ziemię jak się przesadzi. a świńską gnojowicę dobrze ma oziminy polać jak ziemia oczywiście jeszcze jest zmarznięta mój znajomy tak robi i jest zadowolony z efektów i dodatkowo nie podsypuje już ozimin na wiosnę azotem. tylko lej z umiarem bo znajomy mówił że jak raz dał więcej to mu zboże wyległo.

MalyJohn    218
Napisano (edytowany)

Dokładnie. Ja też tak polewam, jak jeszcze ziemia zamarznięta. Około 15 tyś Litrów na ha. Raz tata polał około 22 tyś litrów, to już pszenżyto wypaliło. Też potem z nawozami na mrozie nie jadę, tylko dopiero jak się ruszy się wegetacja i mokro nie jest. :) A beczki to najmniejsza jaką widziałem to Meprozet 4300, a największa to Joskin 14 tyś ;)

Edytowano przez MalyJohn

guex1    1

to myślicie jaka jest najdalsza odległośc na którą można zawieźć gnojowice? żeby to było opłacalne?

dawidg2    30

To zależy kto jaki ma ciągnik i beczkę. jak ktoś ma małą np. 4-6m3 to wiadomo inna sprawa niż jak ktoś ma 18-25m3, duży zrobi 2-3 kursy i ma hektar zrobiony a małą beczką ledwie zacznie. Sam się nad tym zastanawiałem ile jest wart 1m3 gnojowicy.

MalyJohn    218

Dokładnie, ale jeśli jest tak jak mówisz że masz beczkę 10 000 litrów to do 20 km będzie to opłacalne według mnie :) Ale jeśli trzeba wozić daleko, to polecam beczkę z mieszadłem, bo inaczej to trzeba kombinować na polo (najpierw ssanie, potem dopiero rozlewanie, a i tak potrafi się jeszcze zapchać" :)

BartekM    17

w m3 jest około 2.5 kg N, 3kg potau i 2kg fosforu.. Zalezy od ilosci suchej masy oczywiscie, moze byc wiecej a moze byc i mniej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik2015
      Witam

Mam do sprzedania nowy transformator separacyjny niemieckiej marki Bender, moc 2kVA. Bardzo solidna, zabezpieczona i dobrze zbudowana maszyna - nówka w sklepie kosztuje przeszło 2800 zł brutto (posiadam fakturę zakupu). Natomiast j sprzedaję go praktycznie za darmo! Tak więc, jest to bardzo dobra okazja.

Separator ten znajduje swe zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m. in. w szpitalu. Wszystkie informacje są na zdjęciu gdzie jest naklejką ze specyfikacją urządzenia oraz pod:

http://www.promac.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/transformator-medyczny-ES710-sieci-IT.pdf?9d7bd4

Transformator w pełni sprawny, wyczyszczony i gotowy do działania. Gwarantuję Państwu pewność zakupu i pełną satysfakcję! Możliwe wcześniejsze zakończenie aukcji. W razie jakichkolwiek pytań proszę o email poprzez tablice.pl. Pozdrawiam.

http://olx.pl/oferta/transformator-separacyjny-medyczny-bezpieczenstwa-bender-2000va-CID619-ID8dKJz.html

• Przez BIZONURSUS
      Co powiecie o nowej odmianie rzepaku KWS Frodo posiałem w tym roku.
    • Przez FENDTFARMER309LSA
      Witam,
      Czy mógłby mnie ktoś poinstruować jak się włącza beczkę itp. ?

Tzn,

1.Właczyc walek czy pompe itp. ?
      Gdzie jakie wajchy pociagac ?
      Czy moglby ktos to pokazac na fotkach ?

Np.gdzie wlaczyc zasysanie itp ? Pierwsze podlaczamy waz pozniej otwiramy komeri wlaczamy zasysanie ? I jak przy rozlewaniu ?

Pozdrawiam
    • Przez malwina171
      Co zrobić aby pole było równe po gruberze. Założyliśmy wałek strunowy, celowo małej średnicy aby jego obroty były duże przez co dobrze rozrzuca ziemie, Jego struny mają duży kąt co także dobrze wpływa na wyrównywanie ale to wciąż mało. Czy to normalne że po gruberze pole nie jest równe? 

https://www.youtube.com/watch?v=dpMhSnq3H30&feature=youtu.be
    • Przez bugiursus
      Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .