Skocz do zawartości
pokus

Karmnik dla świń - budowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pokus    0

Witam

poszukuje informacji jak zbudować karmnik dla świń, jakieś zdjęcia filmiki rysunki techniczne itp. Wiem że niedrogo mogę sobie kupić ale jako że nie mam co robić chociaż jeden karmnik chciał bym zbudować sam :)

Pozdrawiam

lew908    207

Kolego moim zdaniem strata czasu ale jak wolisz. Weź obejrzyj sobie i przemierz oryginalny karmik i będziesz wiedział co ile jak i kiedy

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    287

Kolego beczka 200l metalowa ,do 1/3 nacinasz co 30cm. ,zaginasz do środka na zakład tak aby powstal na środku otwór o śr.15cm w kształcie stożka ,tam zakładasz rurę 20cm.długą całość spawasz lub nitujesz .Do boku beczki spawasz 4 nogi z kątownika ,całość stawiasz na podeście z blachy lub pod rurę dajesz jakiś pojemnik oczywiście na stale do paśnika i gotowe koszt ok100zł.

simson2812    356

Ja zrobiłem jeden sam ale miałem akurat blachę tanio kupioną jak ktoś chce mogę zrobić zdjęcie

pokus    0

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi. Lew908 jak bym miał możliwość przemierzenia oryginalnego karmnika to wcale nie zawracał bym wam teraz tyłka :P Aleksandro pomysł z kupnem tubomatatów bardzo dobry ale żeby zastosować je w mojej oborze musiał bym ją wcześniej zmodernizować co wiąże się z kolejnymi dość wysokimi kosztami. Simson2812 bardzo chętnie zobaczę jak wyszedł Ci ten karmnik

bratrolnika    1864

kolego Tomasz78 czy jesteś w stanie wysłać zdjecia tak wykonanego karmnika z beczki??? mam kilka niepotrzebnych beczek 200litrów, a taki karmnik by mi się przydał

Tomasz78    287

Niestety na chwilę obecną nie ,ponieważ robiłem je koledze ,który mieszka 25km ode mnie ,ale jak pojadę to zrobię zdjęcia i wstawię tylko uzbrój się w cierpliwość :)

bratrolnika    1864

ok, nie ma problemu, świnek i tak u nas jest tyle co na mięso dla siebie, więc nie jest to sprawa priorytetowa

lew908    207

jeżeli chcesz to ja mam zrobiony stary ale juz nie używany karmnik z bojlera na wode i felgi od malucha :P

buszek    1

Panowie mam chlewiki na obsadę w jednym 10 sztuk i zamierzam zainwestować w karmiki jaka ich jest wytrzymałość ? bo świnie przecież tu stukną tam zachaczą i bum rozwalony chyba że jest to aż tak wytrzymałe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się