Gość Profil usunięty

Nagrzewnica olejowa chlewni

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam serdecznie

Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

znajomy zakupił nie dawno na olej napędowy(koszt ok 3 tys) ogrzewa nią obore na 50 sztuk i zachwala,nie interesowaem się za dużo ale mówił że własnie nie wydobywają się z niej spaliny albo znikome ilości :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Frytek: stosuję dogrzewanie chlewni nagrzewnicą 20KW od 3 lat i powiem Ci tak: koniecznie musi mieć odprowadzanie spalin i spaliny musisz odprowadzać w jakiś komin bo inaczej będziesz miał straty tak jak ja to miałem na początku mojej przygody z takim systemem!!!

alternatywą jest ogrzewanie nagrzewnicą na prąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze tak myslałem, że bedzie z tym problem. A jak z gazowymi ??? Jestem studentem i troche sie udzielam w katedrach i ostatnio jeżdżę na badaniach drobiu i w kurniku była nagrzewnica gazowa i nie było tam żadnego odprowadzana spalin itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

a nie lepsze byłyby nagrzewnice gazowe?

Edytowano przez rudy112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Kurcze tak myslałem, że bedzie z tym problem. A jak z gazowymi ??? Jestem studentem i troche sie udzielam w katedrach i ostatnio jeżdżę na badaniach drobiu i w kurniku była nagrzewnica gazowa i nie było tam żadnego odprowadzana spalin itp.

 

A czy odprowadzasz spaliny od kuchenku gazowej w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok wybór padnie na nagrzewnice gazowe :P dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lukaczmarek Jaką moc nagrzewnicy wybrać do chlewni 9x20 budynek nie jest ocieplony 20 kw może być czy za mocna a może za słaba ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przy spalaniu gazu z każdego litra zostaje pół litra wody w obiekcie. Wentylacja musi być bardzo dobra. Olejowa z odprowadzeniem spalin droższa na starcie ale przynajmniej wysusza powietrze. Koszt użytkowania podobny. U brojlerów mamy takie i takie i w czasie większych mrozów tam gdzie gazowe to po ścianach płynie woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

1 litr gazu to ok. 0,5 kg , jeżeli zostaje 0,5 litra wody (0,5 kg) to nic się nie spala ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie znam się. Wiem tylko że tak jest

znalazłem takie coś<< Należy również wspomnieć o tym, że ogrzewanie powietrza nagrzewnicami gazowymi daje efekt odwrotny od zamierzonego. Dzieje się tak dlatego, że produktami spalania propanu-butanu jest dwutlenek węgla oraz para wodna. W wyniku czego wzrasta nie tylko temperatura ale i wilgotność powietrza.>> <<Wentylacja pomieszczenia jest niezbędna, aby zapewnić odpowiednią ilość tlenu do spalania>>

i jeszcze<<1 l gazu (propan 40% i butan 60%) wazy ~0,56 kg

lub odwrotnie 1 kg liczy 1,78 l. To wszystko w temp. 8 st. C. Z tego co wiem przyjmuje sie wage 0,51 do 0,58 kg na litr w zaleznosci od temperatury>> <<Do spalenia 1 m3 wysokometanowego gazu ziemnego (typ E, dawniej oznaczony jako GZ-50), przy tzw. współczynniku nadmiaru powietrza = 1,1, potrzeba 10,3 m3 powietrza. W wyniku spalania tego gazu powstaje: 1 m3 dwutlenku węgla (CO2), 1,96 m3 pary wodnej (H2O), 8,17 m3 azotu (N2) oraz 0,19 m3 tlenu (O2). Ze spalenia 1 m3 gazu, do wnętrza ogrzewanego obiektu możemy więc dostarczyć około 1,8 kg dwutlenku węgla.>>

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Przedewszystkim trzeba rozdzielić 2 kwestie. Czy chcemy pmieszczenia dogrzewać czy ogrzewać.

Ja U siebie nagrzewnice włączam tylko przed wstawieniem prosiat na odchowalnie czy też loch na porodówkę, potem zwierzęta wytwarzają wystarczającą ilosć ciepła i ogrzewanie jest zbędne. Dlatego u mnie wstawianie nagrzewnic na olej opałowy i odprowadzanie spalin mija się z celem. co innego jak pomieszczenie musi być cały czas ogrzewane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez case135
      Witam:) Mam takie pytanko, czy wie ktoś co może być powodem nie działania nagrzewnicy w kabinie?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)
    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez misieq
      Witam wszystkich forumowiczów. Mam takie pytanie dotyczące wyżej wymienionego typu silnika tak jak w temacie: dlaczego w kolektorze ssącym zamontowano tam nagrzewnicę przez którą płynie płyn chłodzący silnika. Co może spowodować wymontowanie tej nagrzewnicy, jakie ona ma znaczenie. Zgóry dziękuje za zainteresowanie. Pozdarawiam.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez MT1997
      Jaki jest koszt budowy chlewni na 50 loch, porodówki w systemie wannowym, odchowalnia prosiąt, miejsce dla tuczników itp. Wszystko na rusztach. Jaki by był koszt takiej inwestycji?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj