Czterdziestolatek

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych.

Polecane posty

poziomka    20

też mamy w zetorze5340 centry od początku ale złe usytuowanie bo z przodu na początku maski sprawia że akumulator po 3 latach nadaję się do wyrzucenia mamy to przerobić jak w nowych zetorach by był pod schodkami akumulator to miejmy nadzieje że się jakoś unormuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja z kolei zauważyłem że aku. żelowe(bezobsługowe) mają większą trwałość, czy ktoś to potwierdzi czy jest to tylko moje subiektywne odczucie.

Po czym zauważyłeś że aku. żelowe są lepsze od kwasowych,masz taki zamontowany?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam.

Ja widze, ze akumulatory wspolczesnie produkowane sa duzo mniej trwale od tych starszych.

- W MTZ 2 Zapy Truck Evolution 12V 125Ah 690A Heavy Duty polaczone rownolegle. Kupiony z nimi w 2008r, dzialaja do dzis, czyli 6 lat, a nie byly nowe. Poczatkowo zapalal na plynie do -12*C.

- Jenoxy 6v mialem kiedys w T25, chyba 6 lat palil, lecz slabo, potem dalem jeden wujowi i jeszcze 2 lata zapalal C360. Teraz 3 lata mam w T25 takiego samego Zapa jak w MTZ, ale tylko na zime, na lato zamieniam z jednym takim z MTZ. Bo MTZ raczej nie uzywam w zimie, a tamte juz slabe i ciezko pali zimny.

-Jenox Classic 12V 120Ah, odpukac. 3 letni odpala innego T25 (kupionego tamtej zimy)

- W C360-3P Bosch Silver 8AT 12V 88Ah Bezobslugowy. Aku kupiony w 2006r, czyli 8 lat temu razem z Tarpanem dawca silnika, przelozony razem z alternatorem. Juz nie mlody i pojemnosci troche stracil, ale odpala od obrotu. Tylko ladowanie w nim jest ksiazkowe 14,4V zawsze. Jak dluzej pokrecic to slabnie.

-Exide 12v 50Ah 450A, chodzil w starym maluchu chyba z 10 lat i padl.

- GigaWatt 12v 44Ah 360A, nie znam jego historii 2 lata go mam, ale stary jest, w zimie nawet auto nie odpali, ale latem hula w T25 z pomocnikiem (samochodowym na wykonczeniu) lub jako pomocnik dla wyzej wymienionego Zapa.

-Fireball (Westa Ukraina) 45Ah, mam w swoim maluchu i 2 czy 3 zime odpala.

Dodam, ze u mnie pojazdy nie garazowane, a nieuzywane baterie nosze do piwnicy na zime.

O marketowych bateriach sie nie wypowiem, bo mialem z nimi malo stycznosci.

 

Montowalem ciotce 2 lata temu jakas Centre do Audi A3 1.9TDI auto stoi pod blokiem i w te mrozy nie zapalila, rok temu tez miala problemy.

 

Znajomemu robilem w ubieglym roku silnik w T25, ma jakies 11 letnie szostki i szybki rozrusznik, to tylko gwizda bez odpreznika, Pierwsze odpalenie po zlozeniu, myslalem, ze nie odpalimy, a one w swietnej kondycji i dodam, ze styki mialy zasiarczone strasznie.

 

Teraz im nowsze sie kupi to gorsze gowno, ale mozna trafic dobre sztuki.

Raz w sklepie facetreklamowal Boscha, ktory byl naladowany odwrotnie, nie chcieli przyjac, bo niby test obciazenia OK, to czego facet chce i ze moze on sam go tak naladowal. Paranoja...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Miałem przypadek odwrócenia biegunowości w akumulatorze. Podłączyłem prostownik szeregowo przez żarówkę i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Po czym zauważyłeś że aku. żelowe są lepsze od kwasowych,masz taki zamontowany?

 

Mam dwa jeden w samochodzie Dacia Logan, 9 lat jakiś Rumuński(chyba bo nazwa nic nie mówi) i nie wiem co to aku, nigdy nie był ładowany nawet zaciski nie były ani razu czyszczone.

Drugi w skuterze 6 lat i to samo na zimę nie wyjmowany, nie ładowany,zaciski nie czyszczone i skuter zawsze odpala a w motorowerze syn ma kwasowy 2 lata i jak tydzień postoi bez jazdy to aku rozładowany.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Ja będę chwalił Centre po pierwsze jako użytkownik, bo mam je w 3 ciągnikach i 2 samochodach i jest to produkt godny polecenia, a po drugie jako handlowiec. Bo tak się składa ze sprzedaje i Centre i kilka konkurencyjnych firm, to wziąć pod uwagę czynnik reklamacji przy Centrze praktycznie nie występują. Sam nie miałem jeszcze Centra Futura,ale jest grono klientów którzy poprzez użytkowanie tego produktu wyrobili jej naprawdę dobre recenzje i mimo jej wysokiej ceny to coraz więcej klientów się do niej przekonuj. Tej zimy obserwuje duże zainteresowanie firma Bosch,ale mało miałem do czynienia wiec się nie wypowiem, może ktoś z Was ma doświadczenia...

Zgodzę się ze stwierdzeniem,ze Aku dziś to już nie jest to samo Aku co przed laty,ale problem ten chyba dotyczy wielu branż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie; obejrzyjcie filmik co oni robią żeby kupować coraz więcej i więcej [media]http:http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

Edytowano przez Czterdziestolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kumpel który sprzedaje w sklepie motoryzaccyjnym mówi ze najwiecej zwrotów ma CENTRA... pózniej GIGA WAT....

 

 

A czego najwięcej sprzedaje? Też pewnie Centry.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

w samochodach mam 3 centry i jestem z tych akumulatorów zadowolony wsiadam i odpala kłopotów z tymi akumulatorami nie miałem

w 330 mam drugiego jenoxa 12V bo bo pierwszego wywiozłem na gwarancje i nie jestem z niego specjalnie zadowolony chodź obecny jak na razie daje rade odpalać sprzęt to poprzedni był tragedią i raczej następnego tej firmy nie kupie

w 360 mam pierwszy raz Auto Parta 12V 125Ah 3 rok i jak na razie narzekać nie mogę

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

 

 

A czego najwięcej sprzedaje? Też pewnie Centry.

Voltmaster, bosch, Centra, AutoPart najlepiej ida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mam dwa jeden w samochodzie Dacia Logan, 9 lat jakiś Rumuński(chyba bo nazwa nic nie mówi) i nie wiem co to aku, nigdy nie był ładowany nawet zaciski nie były ani razu czyszczone.

Drugi w skuterze 6 lat i to samo na zimę nie wyjmowany, nie ładowany,zaciski nie czyszczone i skuter zawsze odpala a w motorowerze syn ma kwasowy 2 lata i jak tydzień postoi bez jazdy to aku rozładowany.

Przypatrz się dobrze aku. jakie masz.Coś mi się zdaje że pomyliłeś bezobsługowe z żelowymi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

A co sądzicie o Jenoxie?

Mam 2 jenoxy jeden ma 3 lata i jest ok.Drugi padł po roku, wyjąłem go z ciągnika i tak stał prawie drugie tyle w garażu (po wielu zmaganiach z innymi firmami chciałem odpuścić reklamowanie) ale zgadałem się jakoś ze sprzedawcą i kazał przywieść, jakie było moje zdziwienie kiedy dostałem tel ze sklepu że czeka na mnie nowiutki akumulator ^^

Loxa padł po pół roku, 3 razy reklamowany za każdym razem podładowany i nie stwierdzono żadnych uszkodzeń a rozrusznik nawet nie pokręcił w końcu dałem sobie spokój i nigdy więcej tej firmy.

W tej chwili mam 11 akumulatorów różnych firm i wydaje mi się że zależy na jaki egzemplarz się trafi, podstawa to dobra instalacja i ładowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Też mam Centry w samochodach i traktorach. Przedtem Bosch 1,5 roku i padł, ale kasę oddali. A c360 tata mówił ze 14 lat, aż tak napuchły ze nie szło ich wyciągnąć ze skrzynek.


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Najgorszymi akumulatirami które nabyłem były Jenoksy obecnie w jednym ciągniku mam MAXSAM żelowe mam je 3 rok i sprawują się znakomicie poza tym CENTRA

ogólnie nie są złe w trzecim WARTA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj