Czterdziestolatek

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych.

Polecane posty

Według mnie akumulatory 20 lat temu były trwalsze i miały więcej mocy na mrozie niż produkowane obecnie które po 2 latach nie chcą już na mrozie kręcić. Kiedyś akumulator wytrzymywał 10 lat a teraz nawet na gwarancji już nie kręci na mrozie i nadaje się do wymiany a technika przecież idzie na przód i powinny być lepsze niż 20 lat temu a one są gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes10    20

ja w swoim MF co roku zmieniam juz siedzi 3 i ciekawe co bedzie na wiosne,ale na szczescie na gwarancji :) za to do małego kupiłem na wiosne TOPLE i kreci jak szalony całe lato palił bez alternatora bo mi ładowanie padło i nic mu sie nie stało :) , kilku znajomych tez takie mają i tez je chwalą, no ale czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś akumulator wytrzymywał 10 lat a teraz nawet na gwarancji już nie kręci na mrozie i nadaje się do wymiany

Pierwsze słyszę. Moje Centry Heavy Duty mają już 13 lat i przy -20 ciągnik odpala normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

ja kupuje z centry w c 360 - 3p wytrzymaly 13 lat w kombajnie mialem jakiejs innej firmy 3 lata wytrzymaly kupilem cantry i jak narazie 4 sezony i jeszcze polataja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Każdy narzeka teraz na centre a ja mam w ciągnikach i samochodach i jestem bardzo zadowolony,super firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Również nie narzekam na centrę. Mam ją w ciągniku, kombajnie już 3 rok i nic złego się nie dzieje. W samochodach też są centry, mają po 2 lata. Chodzą jak nowe. Centre oczernia konkurencja i interesiarze. Wiadomo, że czasem może się zdarzyć jakiś pojedynczy niewypał, ale to w każdej firmie tak jest. Miałem kiedyś w jednym aucie bosha i po roku w zimie nie zakręcił bez prostownika.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

A u mnie centry w C-328 wytrzymują równo 7 lat. W MF 255 centra ma 2 lata i nie widzę by coś się z nią działo (120 Ah/ 860 A). Po samochodach które jeżdzą w domu sądze, że nie zawsze centra jest taka rewelacyjna.... Aczkolwiek i tak będę wspierał polski produkt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też głównie mam centry i uważam że ta marka zeszła na psy. Niedawno miałem Varte ze średniej półki w golfie 1,9 TDI po roku użytkowania przy poprawnym ładowaniu i przy naładowanym akumulatorze (zapalany jest zimą z ciepłego garażu) wystawiłem samochód na mróz -25 stopni i rano nawet nie zakręcił -po oddaniu na reklamacje nie uznali gdyż powiedzieli że akumulator był nienaładowany i zamarzł później kupiłem Future a u Varty po pełnym naładowaniu ( około 13 Voltach) elektrolit był jak u akumulatora do ładowania.(pewnie jak by było więcej kwasu to by nie zamarzł lecz mógł by gwarancji nie wytrzymać bo by się płyty rozleciały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

znajomy pracował kiedyś w firmie, która zajmowała się stawianiem hal produkcyjnych. Zdażyło mu się zlecenie w jednej z firm produkujących akumulatory. Po podpisaniu kontraktu był bankiet i przy butelce znajomy zapytał z ciekawości szefa tej firmy produkującej akumulatory, czy jest taka możliwość , żeby wyprodukować akumulator, który przetrzyma całe "życie" samochodu. szef tej firmy powiedział mu, że można, ale po co? Po pierwsze wytworzenie takiego akumulatora będzie drobie, bo musi się on skladać z odpowiednich, drogich materiałów, a po drugie, to tak naprawde żaden interes dla tej firmy, bo ona sprzeda ten akumulator raz i koniec. On nie będzie się psuł, więc użytkownik nie będzie go zmieniał, a tym samym fabryka akumulatorów już na nim nie zarobi


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A co sądzicie o Jenoxie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja w Zetorze mam akumulator AutoPart 125 Ah 12V służy mi już 5 lat i jestem bardzo zadowolony ciągnik zapala w największe mrozy... Polecam tę Firmę :))


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

AutoPart podobno zawyża parametry, w jakimś teście czytałem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Miałem we władku Varty wytrzymały 8 lat ale ten ósmy to już je trzeba było ładować co tydzień. Teraz mam Centry heavy agri 3 rok i na razie nic się z nimi nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Mi padł w lecie jeden 6V w C-360. Założyłem dziewięcioletni Exide 12V/55Ah ze złomowanego samochodu i nie zauważyłem by słabiej krecił. Rozrusznik mam oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ale ten 12V masz sam czy jakoś podłączyłeś z 6V? Bo z postu ciężko się domyśleć...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ciapku jest centra ma 10 lat przed alternatorem na prądnicy trzeba było doładowywać co trochę po założeniu alternatora jest spokój ciągnik pali ładnie na mrozie. W zetorze akuma wytrzymała 5 lat, następna centra heavy wytrzymała 2 lata, siadła jedna cela, teraz siedzi trzeci tez centra heavy ma już 2 lata. O akumulatory dbam regularnie są ładowane w zetorze co 3 tygodnie, w ciapku nie ma potrzeby bo chodzi w odśnieżaniu i przewozi się towary. W seacie od nowości siedzi warta ma 10 lat teraz w zimie już ciężko kręci na zimnie jak postoi z 2 dni ale jak odpalę to normalnie później jest ok w lecie pali dobrze ale wiadomo diesel potrzebuje kopa i kiedyś padnie. Co do trwałosci dzisiaj baterie są delikatniejsze w zetorze przed chłodnicą i chyba od tego padają widać za bardzo są narażone na podskakiwanie. Podoba mi się w nowych że bateria wróciła pod schody. trzeba będzie pomyśleć nad przeniesieniem koło schodków W raku mam dwie 75 połączone równolegle są z 2000r palą jeszcze w miarę ale jak sie długo kręci to zaraz cyk cyk rozrusznik. Ogólnie też mam takie wrażenie że te stare lepiej były robione zważcie sobie baterie z lat 90 i baterie nową to zobaczycie jaka jest różnica w wadze na korzyść starych baterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Ale ten 12V masz sam czy jakoś podłączyłeś z 6V? Bo z postu ciężko się domyśleć...

Początkowo połączyłem z 6V to oba się rozładowały i teraz jest sam 12V. Przy 0*C odpalał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy pracował kiedyś w firmie, która zajmowała się stawianiem hal produkcyjnych. Zdażyło mu się zlecenie w jednej z firm produkujących akumulatory. Po podpisaniu kontraktu był bankiet i przy butelce znajomy zapytał z ciekawości szefa tej firmy produkującej akumulatory, czy jest taka możliwość , żeby wyprodukować akumulator, który przetrzyma całe "życie" samochodu. szef tej firmy powiedział mu, że można, ale po co? Po pierwsze wytworzenie takiego akumulatora będzie drobie, bo musi się on skladać z odpowiednich, drogich materiałów, a po drugie, to tak naprawde żaden interes dla tej firmy, bo ona sprzeda ten akumulator raz i koniec. On nie będzie się psuł, więc użytkownik nie będzie go zmieniał, a tym samym fabryka akumulatorów już na nim nie zarobi

masiew i oto chodzi żeby akumulator wymieniać na nowy coraz częściej a nie robić lepszy o dłuższej trwałości bo przecież fabryki chcą produkować coraz więcej a zysk jest przecież od ilości a nie od jakości .

 

 

zetorlublin7341 ja też to zauważyłem co i ty że te nowe są coraz gorsze i u nowych akumulatorów są cięsze płyty niż w tych starych ,ja sądzę że jakość Centry się popsuła po kooperacji z firmą Exide bo oni wiedzą jak zwiększyć swoje zyski, podobnie jest z żarówkami które się palą po paru godzinach świecenia a żarówka w USA o nazwie Centennial w straży pożarnej nieprzerwalnie świeci się od ponad 110 lat ja sądzę że z akumulatorami to samo się dzieje co z żarówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja z kolei zauważyłem że aku. żelowe(bezobsługowe) mają większą trwałość, czy ktoś to potwierdzi czy jest to tylko moje subiektywne odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

kumpel który sprzedaje w sklepie motoryzaccyjnym mówi ze najwiecej zwrotów ma CENTRA... pózniej GIGA WAT....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
finance    0

Miałem i jak dla mnie jest jak najbardziej ok, więc jeśli ktoś się waha, to polecam.


Kocham przyrodę w jej naturalnym wyglądzie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj