piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

debrzyna    2032
8 minut temu, PRIMO napisał:

Co konkretnie?

Na początek to  musze ustalić dlaczego belka do której przykręcone sa sprężyny ma straszne luzy Jak chwycę za zęba to strasznie chodzi góra dół  

PRIMO    8092
2 minuty temu, debrzyna napisał:

Na początek to  musze ustalić dlaczego belka do której przykręcone sa sprężyny ma straszne luzy Jak chwycę za zęba to strasznie chodzi góra dół  

U mnie jest podobnie. 

Prawdopodobnie wyrobione są te łożyska. 

https://epart.net.pl/prasa-vicon-kverneland/480-vf16616480-panewka-podbieracza-vicon-kverneland.html

debrzyna    2032

Robertb    12

Vicon  1601 ona w tych wałkach dociskających od góry ma jakieś łożyska  czy co tam siedzi bo u mnie jak się domknie komorę to zaczyna dość mocno piszczeć  i nie wiem co jest grane? a ewidentnie słychać że z nich ten dzwięk  się wydobywa.

Edytowano przez Robertb

Robertb    12

Raczej tak ,nigdy nie rozbierałem takiego wałka , w sipmie wszystkie łożyska były na widoku a tu w  wałku zaślepione

debrzyna    2032
13 godzin temu, Robertb napisał:

Vicon  1601 ona w tych wałkach dociskających od góry ma jakieś łożyska

Ma Odkręcasz śruby na zewnątrz podtrzymujące wałek po obu stronach ,wyciągasz go i wtedy zobaczysz na czym chodzi 

Robertb    12

A i jeszcze jedno ciśnienie na tym zegarze się reguluje ze sterownika  ? bo chyba na jakimś filmie na yt ktoś regulował pod zegarem a u mnie albo jest zapieczony albo nie ma możliwości regulacji?

PRIMO    8092
4 minuty temu, Robertb napisał:

A i jeszcze jedno ciśnienie na tym zegarze się reguluje ze sterownika  ? bo chyba na jakimś filmie na yt ktoś regulował pod zegarem a u mnie albo jest zapieczony albo nie ma możliwości regulacji?

Instrukcje masz czy kolejny co żałuje kilkudziesięciu złotych?

zetor722    13

witam czym jest spowodowane zrywaniem siatki podczas owijanie belki 150cm przeważnie ,120 lux wychodzą jakieś pomysły ?

PRIMO    8092
1 minutę temu, zetor722 napisał:

witam czym jest spowodowane zrywaniem siatki podczas owijanie belki 150cm przeważnie ,120 lux wychodzą jakieś pomysły ?

Albo ciulowa siatka albo za mocno naciągnięty hamulec siatki. 

zetor722    13

ale to całej belki niezrywa tylko np połowe

robert1226 napisał:

Kurcze niepatrzałem ale dziwne że nieraz przy boku nieraz na środku

robert1226    1629

Dlatego pytam : bo jak robisz duże belki , a jak robisz trochę mniejsze czy też zrywa , bo może gdzieś poprostu haczyk jak jest pełna komora.

zetor722    13
robert1226 napisał:

Dlatego pytam : bo jak robisz duże belki ..... 120 belki jak robie to jest dobrze gorzej 150 ,160

Robertb    12

Jest elektrozawór  i miękki rdzeń ze sterownika, a pokrętło niby jest takie jak we wszystkich  ale za cholerę nie idzie ruszyć  dlatego mnie to zmyliło

duszekl    4
5 godzin temu, zetor722 napisał:

witam czym jest spowodowane zrywaniem siatki podczas owijanie belki 150cm przeważnie ,120 lux wychodzą jakieś pomysły 

U mnie kiepsko podawało siatkę ,czasami owinęło 1,2 razy i zerwało, okazało się że te listwy prowadzące nie dolegaly do pasów . Moze też być że spinka jest naderwana i siatka się chaczy i rwie ją, lub masz za wąski pokos ale w słomie to nie ma wg mnie większego znaczenia 

Robertb    12
17 godzin temu, PRIMO napisał:

Instrukcje masz czy kolejny co żałuje kilkudziesięciu złotych?

mam w pdf całkiem ciekawa 220 stron

PRIMO    8092
59 minut temu, Robertb napisał:

mam w pdf całkiem ciekawa 220 stron

No to zrób z tej instrukcji użytek i przeczytaj ją. 

Tam jest wszystko opisane łopatologicznie. 

MarcinO10    72

Jakiej długości pasy powinny być w RV1901. Niektóre katalogi podają że równo 12 metrów. A inne 12,05.

W mojej mają długość około 12,07m, jak utnę wszystkie na 12 bo muszę wymienić spinki i wyrównać, to będą problemy???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 

• Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj