piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marulekk    5298

u mnie skrobaki maksymalnie do wałków a wraz sie nawija i czasami trzeba nożykiem wojować , prasa RV 186L


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej przy tych walcach nad podbieraczem żadnych skrobaków nie ma. Jest tylko między walcami belka z profila a na niej ponacinany pas gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

Chodzi raczej o nawijanie na walec za podbieraczem, przy zaczynaniu beli.

 na tym walcu jeszcze nigdy nie nawinęło mi się


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0

wczesniej nawijalo mi sie na pierwszy walek za podbierakiem ten podajnik ale wymienilem te listwy i jest dobrze to teraz nawija sie na pierwszy walek w komorze ten co sa te prety  one tez sa nowe      jeszcze moze wymiana zgrabiarki na wirnikowa moze pomuc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

"jeszcze moze wymiana zgrabiarki na wirnikowa moze pomuc ??" -  Tak masz rację wirniowa nie robi tego tzw. "warkocza".

 

No, ale coż, każdy orze czy morze ;]

 

No jeszcze moja taka sugestia, jak kolega powyżyej wspomniał - do pasówek - tylko wirnikowa zgrabiarka.

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 

 

No jeszcze moja taka sugestia, jak kolega powyżyej wspomniał - do pasówek - tylko wirnikowa zgrabiarka.

Nie jest to prawdą. Co mają wspólnego pasy ze zgrabiarką, kiedy problem robi się na podbieraczu. Każda prasa będzie miała większe problemy po gwiazdowej zgrabiarce. Rozwiązaniem kłopotów jest rotor w prasie, problemy znikają, nawet w pasówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Panowie jakie macie zdanie o tych nowych wersjach pras vicona, tych które sa bliźniakami do pras fendt, massey, kverneland(teraz kubota) czyli wszystkie robione przez galignani. Szukam prasy i interesuje się modelem rv 4216.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak porównać starego dobrego vicona do nowych to tylko z K uhn VB 22XX. Bo fabryka została sprzedana Kuhnowi. Galignani to zupełnie inne prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Panowie może ktoś podpowie co może być przyczyną .
Rozwala mi łożyska na walcach napędowych pasy lecą na przemian raz górne raz dolne obydwa od strony łańcucha ,łańcuch i zębatki są dobre nie zjechane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Łożyska dobre? Czy może założyłeś trochę inne, podobne i do tego tanie (chińskie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

 

Łożyska z Kraśnika wał niema bicia .

A czy może być przyczyna napięcie pasów, bo myślę ze może za bardzo dociskam.

I jaszcze jedno pytanie czy to normalne za w czasie prasowania ciśnienie wzrasta ze 100 do 180

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

Komora prosta czy zwichrowana.

Pasy równe (odstępstwo 5cm).

Ciśnienie nie ma ogranicznika, może nabić i do 1000 bar - o ile pasy i reszta hydrauliki i maszyny/urządzenia wytrzymają ;)

 

Do @ptaszyna - jeśli chodzi o wirnikową a gwiazdową zgrabiarke.

Po wirnikowej lepiej\łatwiej się rozwija bele - nie ma tych warkoczów co w gwiazdowej.

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Wracając do tematu zaworu u mnie przy sterowanym ze sterownika. Dziś specjalnie go wykręciłem by sprawdzić oznaczenia. Na moim widnieją takie:

ES 1056

053

4/0      PDB 06020     D11  210

 

Po symbolu PDB 06020 znalazłem to: http://www.technologie.com.pl/flutec/flutec28.html oznaczenie "210" to ciśnienie max. Reszty oznaczeń nie mogę wydedukować jedynie najważniejszym parametrem jest też zasilanie czy 12V (G12) lub 24V (G24) ale u innych przedstawicieli jest takie oznaczenie ten powyższy nie podaje http://www.biem.co.kr/hydac/compact%20hydraulic/2sol-valve.pdf

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ES 1056 to tylko numer rurki na którą nakładana jest cewka. D11 to wewnętrzne oznaczenie producenta nic dla nas nie znaczące.

Ręcznym zamiennikiem tego zaworu jest DB4E o którym pisał ptaszyna. W hydacu zaworu z pokrętłem nie mają na magazynie i czas oczekiwania 3-4 tygodnie.

Regulowany kluczem dostępny od ręki, cena 76 euro netto. Dziś zamawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym tyg będę belował trawę i mieszankę trawy ze zbożem to sprawdzę czy faktycznie to gniazdo było wykręcone. Nabiłem ponad 200 bar o odłączyłem przewody. Ciśnienie spadło do 140 bar na max wkręconym. Lekko poluzowałem, żeby sprawdzić i spadło do 120 i tak zostawiłem. Trzymało takie ciśnienie kilka dni. Potem jak się zimno zrobiło samo spada na 50 bar, ale jak tylko temp rośnie wskazówka wraca na 90-100 bar. Niby rozszerzalność temperaturowa niewielka a taka różnica w ciśnieniu. Przed wyjęciem zaworu tego nie widziałem.


No i problem rozwiązany. Zrobiłem dzisiaj kilka bel i ciśnienie jest jak należy. Pokrętło nie było wkrecone na max a w trawie 50%SM zrobiłem pierwszą belkę na 180 bar. Ciągnik już czuł prasę. Potem zmniejszyłem na 120 bo więcej mi nie potrzeba. Co prawda spada trochę przy przejeżdżaniu z wałka na wałek, ale jestem zadowolony. Tak więc zanim kupicie nowy zawór polecam sprawdzić czy nie wykręciło się gniazdo pod iglicą. Moża oczywiście o zaworze z cewką do miękkiego rdzenia. Zdjęcia na poprzedniej stronie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0

pojawil sie problem z owijaniem sznurkiem auto niby dziala rozmial beli normalnie aparat ruszy doleci do konca po jakis 30 sec wraca  do ustawienia sznurka mam 2 pokretla i jakby ich nie ustawil to nic nie zmienia na recznym owijaniu aparat dziala  mial ktos taki problem????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Przeglądałem temat i nigdzie nie trafiłem a potrzebuje info jak wymienić łożysko w jednym z wałków który napina pas, wałek wydostałem przy okazji wywaliłem wszystkie pasy i dałem do wyrównania i zakucia od nowa ale nie wiem jak dostać się do tego łożyska pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepcio05    1

Aby wyciągnąć łożysko trzeba wkręcić śrubę w ośkę tak aby można było w co uderzać i wbijać do środka rolki oś, wtedy z drugiej strony łożysko z osłoną plastikową i w raz z ośką wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

tak jak kolega wyżej pisze, niedawno to przerabiałem :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Dzięki mimo iż późno odp. ale przynajmniej wiem ze dobrze je rozebrałem, a wywaliłem wszystkie łożyska jakie były możliwe  stwierdziłem ze jak tyle rozebrane i tak deszcz pada to wymieniłem wszystkie łatwo nie było ale warto mam nadzieje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

czy warto to zależy jakie założyłeś. U mnie w którymś wałku , grzały się mocno. Rozebrałem okazało się że materiału nawinęło i ta plastikowa osłonka stopiona. Ale wymieniłem i łożyska, na polskie i pochodziły 2 lata. A tamte od 2000r


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Witam. Mam pytanie czy wasze Vicony równo owijają baloty siatką? Bo moja robi po bokach balota takie małe "wiechcie" (siatka nie dochodzi do boku tylko brakuje ze 2 cm). Myślę ze aparat do siatki ustawiony jest dobrze (wszystkie sugestie z forum wykorzystane), ostatnio założyłem nawet szerszą siatkę 126cm ale to też nie to. Jak jest u was?  Sąsiad jak sipmą prasuje to baloty równiutko owinięte. Może te typy tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj