piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
peewee1984    91

W DF 3.56 skracałem wszystkie 12 pasów na jeden wymiar i nie widzę żadnych negatywnych skutków. Więc z powodzeniem możesz je skrócić o te 7 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    22
Dnia 20.01.2023 o 22:48, MarcinO10 napisał:

Jakiej długości pasy powinny być w RV1901. Niektóre katalogi podają że równo 12 metrów. A inne 12,05.

W mojej mają długość około 12,07m, jak utnę wszystkie na 12 bo muszę wymienić spinki i wyrównać, to będą problemy???

Jakiej długości to nie wiem. Między:

12 metrów a

12,05 metrów

jest różnica 5 centymetrów.

Kiedyś w instrukcji od RC115 wyczytałem, że różnica między najdłuższym pasem a najkrótszym nie powinna przekraczać 5 centymetrów (wydaje mi się, że dotyczy to i innych modeli).

Tak jak kolega wyżej pisał, jak pasy skrócisz na (długość spinki, z reguły 2,5 centymetra) 12 metrów to powinno być OK. Jak założysz spinki to długość pasa ze spinkami (tak mi się wydaje) powinna być coś koło 12~12,05 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Jaka może być przyczyna ściągania jednego skrajnego pasa? Ściąga go na brzeg Komory. Reszta pasów ok ze wskazaniem na schodzenie w odwrotną stronę, ale to przez to że reguluję rolką. 

Zamiana z innym pasem nie pomaga. Tak samo obrócenie. Luzu na rolkach nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Właśnie jak obrócę to dalej w tę samą stronę ciągnie. Czyli wychodzi że to nie wina pasa. Oglądam te rolki i wszystko wydaje się dobrze. Rowno bez bicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Dnia 24.02.2023 o 23:00, MarcinO10 napisał:

Jaka może być przyczyna ściągania jednego skrajnego pasa? Ściąga go na brzeg Komory. Reszta pasów ok ze wskazaniem na schodzenie w odwrotną stronę, ale to przez to że reguluję rolką. 

Zamiana z innym pasem nie pomaga. Tak samo obrócenie. Luzu na rolkach nie ma.

 strona na której jest ten pas, jest za słabo zbita, musisz jechać tak, żeby więcej materiału szło na tą stronę 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Ale to na pusto ten pas ociera. Mam się tym nie przejmować i dopiero w pracy pokaże czy dobrze chodzą?

Tylko że on ociera o ramię napinające aż się trochę podwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Zrobił by mi ktoś zdjęcie wałka na który zakłada się rolke siatki? wydaje mi się, jakbym nie miał na nim jednego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
8 minut temu, SamaPrawda napisał:

Zrobił by mi ktoś zdjęcie wałka na który zakłada się rolke siatki? wydaje mi się, jakbym nie miał na nim jednego elementu.

Jaki model viconki?

Zazwyczaj wszystko jest kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

U mnie 1901 Teraz kilku na yt kupiło te vicony i tak patrzę, że u wszystkich jest krążek gumowy na tym wałku, u mnie nic takiego niema był tylko kawałek osłony wom ucięty tak aby siatka nie przesuwała się na boki, wydaje mi się, że przez to siatka nie hamuje tak jak powinna, po obcięciu luźno wisi w podajniku, pewnie po prostu obraca się na tym wałku bo nie ma żadnego zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

U mnie 1901 Teraz kilku na yt kupiło te vicony i tak patrzę, że u wszystkich jest krążek gumowy na tym wałku, u mnie nic takiego niema był tylko kawałek osłony wom ucięty tak aby siatka nie przesuwała się na boki, wydaje mi się, że przez to siatka nie hamuje tak jak powinna, po obcięciu luźno wisi w podajniku, pewnie po prostu obraca się na tym wałku bo nie ma żadnego zaparcia

Cyknij parę fotek tego aparatu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

20230526_070201.jpg

20230526_075949.jpg

Wydaje mi się, jakby tutaj czegoś brakowało, bo siatka leży luźno na tym wałku, widać czasem jak po zakończeniu owijania siatka luźno wisi w aparacie, ta osłona na wałka była jak kupiłem prasę i tak zakładam żeby nie ścigało rolki 


Znalazłem katalog i wygląda jak by brakowało tej rolki gumowej VF16615175 Patrząc po cenach tu już wiadomo czemu ktoś tu drutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Brakuje takiej gumowej tulei Powinna być na tej wyślizganej części u góry na ostatnim zdjęciu Potem ta część wchodzi w tuleje siatki i po skręceniu rozpręża sie i blokuje siatkę żeby sie nie przesuwała  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Chyba pomiędzy? Bo na tą tuleje to juz nie ma miejsca, to jest ta co wysłałem numer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, SamaPrawda napisał:

20230526_070201.jpg

20230526_075949.jpg

Wydaje mi się, jakby tutaj czegoś brakowało, bo siatka leży luźno na tym wałku, widać czasem jak po zakończeniu owijania siatka luźno wisi w aparacie, ta osłona na wałka była jak kupiłem prasę i tak zakładam żeby nie ścigało rolki 

 

Znalazłem katalog i wygląda jak by brakowało tej rolki gumowej VF16615175 Patrząc po cenach tu już wiadomo czemu ktoś tu drutował.

 

Ktoś tu druciarstwo odwalił. 😬

Jest tak jak @debrzyna pisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ma ktoś dojście do takiej gumy z prasy na części? Cena nowej to trochę przesada https://sklep.korbanek.pl/produkt/vf16615175-klucz-gumowy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jaka jest tam średnica? Węże raczej nie mają na tyle grubej ścianki żeby zbliżyć się rozmiarem do tej oryginalnej rolki, a średnicę wewnętrzne mają co kilka mm np 25, 32, 38, 40, 45, 51...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Fajnie jak by ktoś zmierzył jakie wymiary ma taka orginalna rolka. Teoretycznie wąż wystarczy żeby miał odpowiednią średnice zewnętrzną i juz to powinno trzymać bo i tak na boki się nie przesunie. Jeżeli będę miał wymiary to dobranie odpowiedniej tulei gumowej nie powinno być problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

A miał ktoś przypadek że Rv1901 nie zawsze widzi że puściła siatkę?

Siatka idze na belę a sterowniki nie zalicza obrotów i miga błąd. Zatrzymam po ruszam tym metalowym wypustkiem na przeciwko czujnika, dioda miga. włączam wom i proces owijania odbywa się normalnie. Taki problem co kilka bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

A może jest tak jak u mnie? że metalowa rolka kręciła się niezależnie do siatki?


Założyłem tam kawałek węża i jest mega poprawa w końcu na całej wielkości beli jest podobne zbicie

received_931952721254519.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Zamieniłem miejscami czujniki z tym od pozycji siłownika elektrycznego ( bo są identyczne) no i minimalne zbliżyłem czujnik do rolki. Teraz są jakieś 3mm. Zrobiłem 100 bel i problem już nie wystąpił. 

Ta prasa naprawdę mocno zbija bele. Belarus 820 nie ma problemu na 200-210bar.

Edytowano przez MarcinO10
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj