piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszek83    3

Nie mam katalogu części.

Następna sprawa jedno z łożysk na rolce napinającej od ramienia naprężającego ma spory luz  

Jak wydostać ta rolkę skoro ona jest cały czas schowana ? Odkręcić dużą  sprężynę + słownik  podnieść ramie  do góry wtedy będzie pasować na okno?

Prasa 1601 dopiero co kupiłem  proszę pomoc.       

rolka prasy2.png     

Edytowano przez tomaszek83
dubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

Panowie podpowie ktoś jak zluzować przednie pasy w prasie Vicon RV 187 ? Mam do wymienienia spinkę i po skróceniu pasa o długość spinki nie da rady spiąć pasa... Od razu też bym prosił jak ktoś zna fabryczne długości przednich i tylnych o podanie bo nie wiem czy czasem nie muszę skrócić - czasami gdy mam podniesioną komorę to mi się ślizgają pasy ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Ja wjeżdżam do stodoły i o bełek pasem do góry za ten pałąk co napina pasy i mam wszystkie luźne wtedy możesz robić co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

Górny czy dolny ten pałąk? Bo jak za górny tak pociągnąłem to przód zluzował się ale nie wystarczająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Za dolny tylko jak u góry dojdą do końca zamka to nie ciągnij żeby nie ugiąć czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

Koledzy a co byście zrobili w przypadku gdy pasy teoretycznie mają katalogowy wymiar a podczas pracy gdy podnoszę komorę bywa, że się ślizgają? Łożyska na wałkach są sprawne, skrobaki wałków nie są ciasno ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@kajto1990 a nic bym nie zrobił. 😁

Mam 1601 i też tak się dzieje podczas otwierania komory podczas wyrzucania balota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Normalne że tak się dzieje. Gdy otwierasz to nie są napięte wtedy stoją 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4
Napisano (edytowany)

Czy normalne to nie wiem bo tak nie było wcześniej no ale wałki też się zużyły pewnie i się ślizga po nich. Ogólnie zastanawiam się czy jakby je skrócił to czy belka nie byłaby bardziej dobita na wierzchu i lepiej wyrównana? Ogólnie to też nie jestem pewny co do tych katalogowych długości pasów (czy aby na pewno od tej prasy mi podali) bo po zamknięciu klapy te pasy wcale nie są jakoś bardzo napięte... 

Edytowano przez kajto1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Napisano (edytowany)
Dnia 17.05.2020 o 20:04, Tomek007 napisał:

Panowie rozbierał ktoś ten zawór? Potrzebuje zdjecia co tam po kolei idzie 

IMG_20200510_092856.jpg

Kolega "Thomas" to rozbierał ale już nie ma go na AF ale w tym lub podobnym temacie powinny być zdjęcia. 

Ps. Udało mi się znaleźć te zdjęcia. 

Więcej informacji na stronie 16 tego temu. 

 

post-6718-0-32665100-1498425024_thumb.jpg

post-6718-0-35136200-1498425001_thumb.jpg

post-6718-0-55435600-1498424967_thumb.jpg

post-6718-0-98356700-1498424855_thumb.jpg

post-6718-0-49106000-1498424818_thumb.jpg

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy02    1

witam prasa vicon 1601oc po wyrzuceniu balota muszę wcisnąć stop potem start żeby pokazało mi poziom napełnienia czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

jak nie znika ci ekran balotnicy z ciagnikiem po owinięciu siatka to masz prawdopodobnie strzelony czujnik na hakach, sprawdz czy podczas zamykania mrugaja lampki na czujnikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Sprawdź czy jest dobry odstęp między hakami a czujnikami. A drugie sprawdź czujnik od wielkości beli. Ja go nieraz muszę przedmuchać bo mam taki problem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy02    1

jeden czujnik się świeci jak jest otwarta i zamknięta komora a drugi przy zamkniętej komorze te na hakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XBuryZenek    0

Witam. Chciałbym kupić prasę DEUTZ-FAHR VariMaster 560  z 2008 roku. Jakie są wasze opinie na jej temat(wady zalety). Czy warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Orientuje się ktoś gdzie można szukać siłownika gazowego pokrywy siatki do rv1601 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj