piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kajto1990    4

Jeśli masz czujniki PNP NO to np. ten https://allegro.pl/oferta/czujnik-indukcyjny-zblizeniowy-pnp-no-m18-6-36-v-7882219591?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemysł&ev_adgr=Przemysł+-+Materiały+i+akcesoria+-+Automatyka+przemysłowa+-+Czujniki+i+przetworniki,+hydraulika+siłowa,+kable+i+przewody,+łączniki,+pneumatyka,+sterowniki+i+regulatory&gclid=EAIaIQobChMIicbft-nr4gIVFKWaCh3M0goCEAQYASABEgJYHvD_BwE

Ja już dwa założyłem i dają radę, tylko że orginał jest M20 a to jest M18 więc nawinąłem trochę izolacji żeby uchwyt zacisnął.

Co do prowadnic siatki ja mam tak ustawione, że podczas owijania jest tylko minimalna przerwa. Kilka postów wyżej pisałem apropos sprężyn od naciągu tych prowadnic. Poczytaj, spróbuj, może coś pomoże. Chociaż ja musiałem nieco podprofilować te prowadnice i sprężyny płytkowe żeby ładnie dolegało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, piotrek538 napisał:

Czy są w sprzedaży zamienniki czujników od zamków klapy do vicona 1601 ??

A co do siatki to ustawiłem na 4 obroty i owinęło ale gaz w podłogę musiał być spróbowałem drugi raz przy niższych obrotach i urwało siatkę i czy te prowadnice od siatki maja dotykać pasów na całej szerokości czy tylko czubkami ?? I jak to się reguluje ?

 

1560614301860406660150593557867.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91
4 godziny temu, piotrek538 napisał:

Czy są w sprzedaży zamienniki czujników od zamków klapy do vicona 1601 ??

A co do siatki to ustawiłem na 4 obroty i owinęło ale gaz w podłogę musiał być spróbowałem drugi raz przy niższych obrotach i urwało siatkę i czy te prowadnice od siatki maja dotykać pasów na całej szerokości czy tylko czubkami ?? I jak to się reguluje ?

U mnie prowadnice sa co najmniej 4-5 cm poniżej pasow i nie mam problemu z owijaniem. Az sam sie dziwie jak ta siatka daje rade trafic do komory, ale jak dziala to nie ruszam. A probowales inna siatke zalozyc? Może z ta siatka jest cos nie tak... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Na razie idzie jedna siatka od początku niby 250 kg ma wytrzymać a i tak ja potrafi urwać tylko obroty na max ratują sytuację -_-

21 godzin temu, kajto1990 napisał:

Jeśli masz czujniki PNP NO to np. ten https://allegro.pl/oferta/czujnik-indukcyjny-zblizeniowy-pnp-no-m18-6-36-v-7882219591?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemysł&ev_adgr=Przemysł+-+Materiały+i+akcesoria+-+Automatyka+przemysłowa+-+Czujniki+i+przetworniki,+hydraulika+siłowa,+kable+i+przewody,+łączniki,+pneumatyka,+sterowniki+i+regulatory&gclid=EAIaIQobChMIicbft-nr4gIVFKWaCh3M0goCEAQYASABEgJYHvD_BwE

Ja już dwa założyłem i dają radę, tylko że orginał jest M20 a to jest M18 więc nawinąłem trochę izolacji żeby uchwyt zacisnął.

Co do prowadnic siatki ja mam tak ustawione, że podczas owijania jest tylko minimalna przerwa. Kilka postów wyżej pisałem apropos sprężyn od naciągu tych prowadnic. Poczytaj, spróbuj, może coś pomoże. Chociaż ja musiałem nieco podprofilować te prowadnice i sprężyny płytkowe żeby ładnie dolegało. 

te czujniki maja wtyczkę wpinana do skrzynki sterującej czy jest ona przy czujniku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ten czujnik z linku nie ma wtyczki. Musisz przeciągnąć kabel do skrzynki, bo ten stary moze byc gdzies uszkodzony... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiejdal    0

Miał ktos problem z urywającymi sie wałkami (rolkami) od napinacza( ten na ktorym jest czujnik wielkosci beli) . Po zakupie prasy okazało sie ze 2 wałki są spawane. Jaki moze być powód. Zmęczenie materiału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Witam, Panowie mam następujący problem z prasa vicon 1601 wersja 5 pasow, siatka z tylu, sterownik autoform. Mianowicie podczas prasowania nagle przestał znikać ekran traktora z belarka po zrobieniu beli, muszę kliknąć stop, i start i znów można zacząć pracę, prasa nie zlicza belek, czujnik od max beli sprawny, czujnik tworzenia beli tzn wypełnienia komory sprawny który jest nad skrzynka na prasie , mam uszkodzony czujnik kształtu beli ten w środku na ramionach po bokach ale już od jakiegoś czasu i nie wiąze jednego z drugim chyba że powinienem, koszt ok 550 zł czujnik kverneland 75453E ma ktoś jakiś pomysł na zamiennik i ewentualny pomysł na naprawe? Albo podpowiedź co informuje sterownik o możliwości rozpoczęcia nowej beli ? Widziałem że wcześniej ktoś też ma ten sam problem ale jakoś nie widziałem rozwiązania problemu.. Pozdrawiam i liczę na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Bartek01 czujniki przy zamkach komory sprawne ? Powinna świecić się dioda przy jednym jak i drugim czujniku , być może nie domyka się komora .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Ja miałem ten problem. Zrobiłem dwie rzeczy ale nie wiem która pomogła ale na pewno coś pomogło. 1 wyregulowałem te dwa czujniki od klapy mam odstęp na grubość monety 10 groszowej. 2 puściłem nowe kable od płytki sterownika do tego okrągłego czujnika bo wydawały mi się że coś z nimi nie tak. Jakby na tym ramieniu które się rusza byly pozałamywane. (wszystkie kable lutowałem nawet końcówki oblutowywałem ktore wkrecałem do płytki bo podobno jest to bardzo ważne żeby nigdzie nie zaśniedział kabel i nie bylo minimalnego spadku napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Dziękuję za podpowiedzi, świecą się lampki przy obu czujnikach na zamkach tj od otwartej komory, ale sprawdzę jutro odległości, i ewentualnie skoryguje, natomiast przewody od czujnika tego "okrągłego" są raczej ok, ale żeby nie było nieporozumień piszesz o czujniku który jest nad skrzynka nie o tym który jest wewnątrz od kształtu beli ? (są takie same)nie mają śladów jakichś przetarc załamań itp. Ale przyjrzę się temu raz jeszcze, sprawdzę jeszcze sterownik wewnątrz czy nie ma śladów jakichś nadpaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Sprawa ogarnięta, czujnik zamknięcia komory, są dwa, przy hakach, jeden niesprawny, problem rozwiązany - zdiagnozowana usterka, zamówiony czujnik o którym mowa na górze strony, miejmy nadzieję ze i u mnie się sprawdzi.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

W sprawie tych czujników od tylnej klapy. Jak uniesiesz tylną klapę i ciągle sie świeci któryś to jest padnięty. 

Dnia 9.07.2019 o 21:10, kowal1108 napisał:

Ja miałem ten problem. Zrobiłem dwie rzeczy ale nie wiem która pomogła ale na pewno coś pomogło. 1 wyregulowałem te dwa czujniki od klapy mam odstęp na grubość monety 10 groszowej. 2 puściłem nowe kable od płytki sterownika do tego okrągłego czujnika bo wydawały mi się że coś z nimi nie tak. Jakby na tym ramieniu które się rusza byly pozałamywane. (wszystkie kable lutowałem nawet końcówki oblutowywałem ktore wkrecałem do płytki bo podobno jest to bardzo ważne żeby nigdzie nie zaśniedział kabel i nie bylo minimalnego spadku napięcia.

Kolego uważaj na lutowanie lutownicą zwarciówką bo sobie możesz narobić szkód. Jak sama nazwa wskazuje ta lutownica robi zwarcie i trzeba wypinać z centralki tudzież sterownika wszystkie kable, które lutujesz bo możesz upalić jakiś układ scalony a co się z tym wiąże chyba nie musze tłumaczyć. Znajomy elektronik mi radził, że najlepiej końcówki zarabić zaciskarką i specjalnymi końcówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Oczywiście że tak wszystko lutowane na odpiętych kablach od centralki dopiero potem przykręcane na nowo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak ktoś chce na szybko naprawić uszkodzenie czujnika zamknięcia klapy to w sterowniku można zrobić mostek tak żeby sterownik odczytywał zamknięcie komory i pracować tylko na jednym czujniku. Wszystko działa poprawnie. Prowizorka ale nie trzeba czekać kilka dni na nowy czujnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

A możesz dokładniej to opisać plus jakieś zdjęcia? Ja kupiłem kilka na zapas tych czujników ale na pewno się przyda taka wiedza na przyszłość gdy zabraknie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Gdzie mogę zakupić nóż do siatki bo szukam i nic takiego nie występuje w internecie ??? 1901 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
54 minuty temu, kajto1990 napisał:

W Grene mogą sprowadzić sporo części jak ma się numer katalogowy ale cena bywa zabójcza...

Jesteś wstanie wstawić zdjęcie tego noża jak to wygląda ,ile ten nóż musi wystawać po za blachę która dociska siatkę do pasów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Jak Vicon liczy bele po przez owijanie czy podnoszenie komory  bo na 300 belach pomyliło się o 60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez podnoszenie komory zlicza po otwarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale jak nie zakończy owijać a otworzy się klape to nie policzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj