piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Gość   
Gość

Ustawiasz oddzielnie średnicę i ciśnienie dla miękkiego rdzenia. Możesz mieć miękki rdzem 60 cm na 80 bar a możesz mieć 80 cm na 80 bar itp. Ciśnienia ustawiasz pod inną funkcją. Naciskasz jednocześnie F i + lub - zależnie od funkcji a potem przeskakujesz między opcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie. Ogłoszenie się skończyło. Na tamten czas była najtańsza na olx do przedwczoraj kiedy ktoś wystawił za 18900. Momentalnie zniknęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To jest miękki rdzeń, nie może być mniejszy niż 60 bo od tej średnicy może mierzyć (mniejszej śred. nie zmierzy). Najważniejsze to czy masz na prasie zawór elektromagnetyczny, czy taki regulowany recznie, bo w sterowniku zawsze jest ta opcja, tylko musi współpracować z odpowiednim zaworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

A gdzie ten zawór jest i jak wygląda? Po lewej stronie z przodu mam taki wykręcany, kontrowany to ten od zgniotu mi się wydaje. I nad nim taki z rączką a na obrazku z kłódka otwartą i zamkniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ten po lewej stronie. Nic tam się nie kontruje. Zawór ma cewkę. A ten niżej to do blokowania klapy przed opadaniem gdyby trzeba było coś zrobić przy otwartej komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeoczyłem, że masz Rv 187. Faktycznie nie masz miękkiego rdzenia. Miałbyś chyba jeszcze jeden zawór z pokrętłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4
Dnia 21.04.2019 o 08:36, kowal1108 napisał:

Witam. Jestem od zimy posiadaczem prasy vicon rv187. Jeszcze nie prcowalem nią w polu. Mam kilka pytań do posiadaczy. 

1. Pierwsze zdjęcie. Czy to jest faktyczna ilość zrobionych beli? Nie ukrywam nie jest jakoś swatygowana. Łańcuchy, zębatki jak nowe. Nawet na prowadnicach do siatki jest jeszcze farba tak samo w podajniki gdzie kręci się rolka z siatka jest farba. 

2. Drugie foto czy jest to miejsce gdzie ustawia się funkcje miekkiego rdzenia? Po lewej wiem że wielkość balota. Jak przejdę klawiszem F to przeskakuje mi na prawa stronę. Najmniej jest 60. Niżej zjechać nie mogę tylko więcej można. Co to jest? Ktoś w jasny sposob opiszę jak to działa? Byłbym wdzięczny.

3. PrZycisk pomiędzy przyciskiem siatki a = pod recznym owijaniem i automatycznym do czego służy?

IMG_20190420_181759.jpg

IMG_20190420_181438.jpg

Witam. Kolego na drugim zdjęciu masz ustawianie średnicy całego balota po lewej stronie i miękkiego rdzenia po prawej. Nie masz drugiego zaworu z cewką więc pewnie nie masz funkcji miękkiego rdzenia ale jeśli chcesz wyzerować tę wartość to musisz wcisnąć jednocześnie przyciski "+" i "-" i gdy wyskoczy "0" zatwierdzić przyciskiem "=".

Przycisk pomiędzy przyciskami "siatka" i "=" służy do wysuwania noży gdy masz rotor z nożami. Gdy wciśniesz wysuwasz noże hudraulicznie tą samą gałką w ciągniku, którą normalnie podnosisz podbierak. Gdy już wysuniesz, wyłączasz przez ponowne wciśnięcie  tego przycisku i znowu będzie podnoszony tudzież opuszczany podbierak.

Jeśli masz wersję prasy gdzie aparat siatki napędzany jest paskiem to instrukcja od RV 157, 187 MKII nie we wszystkich przypadkach Ci pomoże. Jest to już wersja prasy po nazwijmy to liftingu i konstrukcyjnie zbliżona jest bardziej do pras RV 1601, 1901 czyli ma 5 pasów, aparat od obwiązywania siatką jest inny, zawory są po innej stronie lub wajcha od luzowania blokady noży. Wiele rzeczy można wydedukować ale nie wszystkie. Kalibracja czujników też się trochę różni. 

Dzięki wiedzy i uprzejmości Kolegów z tego forum, własnej dedukcji i jakiegoś tam już doświadczenia z tą prasą może będę mógł Ci pomóc w razie potrzeby więc pytaj śmiało bo wiem jak to jest trudno gdy się nie ma kogo podpytać w takich kwestiach a niekiedy potrzeba dosłownie drobnego niuansu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91
Dnia 21.04.2019 o 09:34, PRIMO napisał:

Kupowałem instrukcje do Jaguara 690 SL od tego sprzedającego i nie jestem zadowolony. większość zdjęć jest nieczytelna, wyglądają jakby były skanowane z fefdziesiątej już kopii i niewiele widać. Z opisu jeszcze uda się coś zrozumieć. Może do tej prasy będzie lepsza instrukcja. Jak chcesz to mam w pdf wersje angielska do prasy VICON RV157(L) i RV187(L), coś a'la instrukcja napraw do tego modelu, też po angielsku, ale jest dużo zdjęć więc bez języka można sporo informacji ogarnąć. Mam też katalog części do DF 3.56, to bliźniaczy model, tylko nazwa inna, ale numery części te same i jeszcze polską instrukcję do prasy DF RB 4.60, ma ten sam sterownik co Twoja i jest tam wszystko opisane. Jak coś to podaj maila na pw to Ci wyśle

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@peewee1984 kupiłem tą instrukcję od tego sprzedającego i powiem że nie ma tragedii, rysunki w 80-90 % czytelne, opisy zrozumiałe. 

Ps. Ja akurat kupiłem do modelu RV 1601.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na stronie kvernelanda do ściągnięcia za darmo jest instrukcja.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Witam. Piszę jeszcze raz. Byłbym wdzięczny jakby ktoś wstawił jak ma być założona siatka. Niedługo sezon a niezbyt wiem jak to założyć a z rysunku nie mogę tego wywnioskować :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jaki masz aparat do siatki? Z napędem czy bez? Prasa jest na 6 czy 5 pasów? Wstaw zdjecie schematu prowadzenia siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapszton    7
kajto1990 napisał:

Koledzy a udało się komuś ogarnąć temat z nie dobijaniem wierzchniej warstwy?

Kajto1990 ruszę z pierwszym pokosem to ci powiem czy pomogło. ogólnie wymieniłem wszystkie uszczelniacze na siłownikach koszt w serwisie z robocizna ok 2900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Cie ruch..i na kasę. Uszczelniacze na siłowniki komory niecałe 1000 zł, uszczelniacze siłownika zgniotu ok 70 zł i to tyle. Także koszt części masz 1070 do max 1300 na oryginałach, bo te pierwsze to oryginały a drugi zamiennik. Oryginał na siłownik zgniotu chyba poniżej 300 zł kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Tu masz rysunek z instrukcji odnośnie zakładania siatki. Jak będę miał okazję to wrzucę zdjęcie jak to na maszynie wygląda. Chyba na bocznych drzwiczkach powinien być naklejony schemat zakładania siatki. Przy zakładaniu siatki musisz rozsunąć trochę te wałki, żeby można było nimi swobodnie obracać

schemat siatki.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22
peewee1984 napisał:

Tu masz rysunek z instrukcji odnośnie zakładania siatki. Jak będę miał okazję to wrzucę zdjęcie jak to na maszynie wygląda. Chyba na bocznych drzwiczkach powinien być naklejony schemat zakładania siatki. Przy zakładaniu siatki musisz rozsunąć trochę te wałki, żeby można było nimi swobodnie obracać

Jakbyś zrobił kilka fotek jak wygląda to na maszynie to byłbym wdzięczny bo tu mało idzie wywnioskować a na drzwiczkach nie mam schematu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4
Napisano (edytowany)
Dnia 11.05.2019 o 18:58, Kapszton napisał:

Kajto1990 ruszę z pierwszym pokosem to ci powiem czy pomogło. ogólnie wymieniłem wszystkie uszczelniacze na siłownikach koszt w serwisie z robocizna ok 2900

Czekam na relację 😉 w angielskiej instrukcji napisane jest, że za złe dobicie balota mogą być winne: 

- nieszczelny zawór sterujący na prasie

- złe uszczelki w tłokach od napinania pasów i otwierania klapy więc chyba chodzi o te uszczelniacze

- zła długość pasów

- źle działający, przepuszczający rozdzielacz w ciągniku 

Czyli według instrukcji jednak rozdzielacz ciągnika ma znaczenie wbrew temu co niektórzy twierdzą w tym temacie. Napisane jest też, że można temu zapobiec stosując "system antywyciekowy". To jest chyba taki zamek hydrauliczny, podwójnie sterowany. Wpina się go w ten rozdzielacz obok zaworu głównego, sterującego ciśnieniem prasy. Na zdjęciach co wstawiał kolega kowal1108 widać, że ma zamontowany ten system (zdjecie z zaworem głównym i manometrem). Dołączam rysunek ze Szkolenia technicznego od kolegi peewee1984, który pokazuje ten "system antywyciekowy".

IMG_20190422_082414.thumb.jpg.ab21728634295723b4b44818189c3e55.jpg

IMG_20190514_221220.jpg

Edytowano przez kajto1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj