piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Kapszton    7

Panowie jak to jest możliwe że w układzie hydraulicznym prasy nie było oleju?

Podszykowalem prasę zdawało się że jest ok, aż do momentu jak poszła w mokry materiał. Zaczynała formować materiał a po chwili bela stawała pasy stawały nie było roboty. Dzisiaj chciałem sprawdzić czy siłowniki nie są zapowietrzone a tam okazało się że nie ma oleju? WTF, jak to możliwe ?

Pytanie teraz mam takie czy olej uzupełniamy przez przewody hydrauliczne prasy czy jakoś. Inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Otwórz, zamknij kilka razy, nabij ciśnienia aż wskazówka pójdzie do końca ile się da i po odpowietrzaniu. Sam rok temu wymieniałem uszczelniacze  siłownika od zgniotu to tak zrobiłem jak napisałem. Nawet chyba przewodu nie luzowałem przy siłowniku, choć mogę się mylić. Na pewno nie zaszkodzi jao poluzujesz i wypchniesz powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

jak ustawiciilosc podawanej siatki na sterowniku chodzi o ilośc owinięcia  bo nie moge tego opanować metry siatki liczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapszton    7
panowie po wielu nerwach i wiązankach doszliśmy do ładu z prasą. przyczyną był źle założone pasy ( brawo ja xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaursus3p    11

Witam. Mam problem z vicon rv157 otóż od prawej strony przy owijaniu sznurkiem jest duża odległość od brzega rolki około 15cm i nie mogę tego w żaden sposób ustawić na komputerze i igła idzie zbyt szybko i jest mało sznurka. Najlepiej jak by ktoś może posiadal instrukcje polska do tego modelu albo powiedział jak ma u siebie poustawiane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zna ktoś rozmiary uszczelniaczy do siłowników klapy RV1601 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
Dnia 17.12.2015 o 21:51, ptaszyna napisał:

@ela3225 tu kupiłem: http://tragon.pl/belownica.htm , wyszły po 142 zł za mb. w cenie jest już łączenie. Materiał na pasy ma to pochodzenie: //contitech.de/pages/produkte/transportbaender/brochures/WT7407-CONTI-Round-Baler-Belts_en.pdf

 

@Arek główny powód wymiany to coraz większe problemy z zaciąganiem siatki. Kto ma ten typ podajnika to wie jak działa, że siatka jest dociskana do pasów i te mają ją wciągnąć, moje pasy zrobiły się na tyle gładkie/śliskie że miewały z tym problemy. Przynajmniej ja doszedłem do takiego wniosku, czy miałem rację się okaże. Dodatkowo były w kilku miejscach naderwane boki i zacząłem w tych miejscach zakładać częściowe spinki, które po jakimś czasie się przecierały/rozrywały i wtedy zaczynały rwać siatkę (i przerwa w robocie). Mocno mnie to irytowało.

 

@przemekk800i też się zastanawiam :D

Jaka jest długość pasa 1901 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Witam 

nabyłem ostatnio prasę vicon rv 1601 oc i mam kilka pytań:

1 Jak ustawić ciśnienie na tym zegarze i czy jeśli jest on wkręcony do oporu to wtedy tylko mam ustawiać na sterowniku czy trzeba do wykręcać do tego samego ciśnienia co na sterowniku ??

2 Czemu po otwarciu klapy spada ciśnienie do zera a po zamknięciu klapy i dociśnięciu zamków wzrasta do 50 bar i później jak przy trzymam dźwignię rozdzielacza to wzrasta do 160 bar czy tak ma być czy ciśnienie ma pokazywać dopiero jak będzie się napełniać komora ??

3 Nie mam gniazda w ciągniku tego żeby podpiąć sterownik i pytanie czy włożyć przed gniazdem bezpiecznik jeśli tak to jak duży czy sterownik posiada swój bezpiecznik i ten będzie zbędny ??

4 Jeśli wyjmę noże to czy w szczeliny po nich na pcha zielonki czy obejdzie się bez tych zaślepek bo jednak ich nie mam ??

Liczę na wasze odpowiedzi bo jednak to pierwsza pasówka i dopiero się uczę wszystkiego co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli przeczytasz ten temat a nie mam dużo do czytania będziesz wiedział wszystko o tej prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0
Dnia 25.10.2018 o 13:42, Thomas2135 napisał:

 

Witam wszystkich, mój problem polega na tym,że zewnętrzna warstwa beli ( tj. jakieś 15cm)  jest zbyt lóźno zbita,( po zdjęciu siatki to aż się rozpada),  co skutkuje psuciem się beli. Od samego rdzenia bardzo ładnie wszystko idzie, zbija jak się należy, aż do momentu wierzchniej warstwy,( niezależnie od średnicy beli) tak jakby pod końcem beli spadało ciśnienie (ciśnienie na zegarze mam 150 bar i pod końcem beli nie spada). Na moją logikę to wygląda, że musi gdzieś uciekać cisnienie pod końcem beli -chociaz zegar tego nie wskazuje, albo zbyt szybko wysówa się siłownik od napinanacza beli -możliwe???  gdzie szukać problemu? pomożecie ???

 

Edytowano przez fiat666
nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapszton    7
ja bym sprawdził uszczelniacze na siłownikach, u mnie podobny problem byl w tym roku. kombinowałem z naciągiem siatki, kupiłem nowy zawór nic nie pomogło. za zwykły zawór 1800 PLN i wszystko psu w rzyć. teraz uszczelniacze wymienię jak nie pomoże to już sam nie wiem w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0
Dnia 11.12.2018 o 13:32, Kapszton napisał:

ja bym sprawdził uszczelniacze na siłownikach, u mnie podobny problem byl w tym roku. kombinowałem z naciągiem siatki, kupiłem nowy zawór nic nie pomogło. za zwykły zawór 1800 PLN i wszystko psu w rzyć. teraz uszczelniacze wymienię jak nie pomoże to już sam nie wiem w czym problem

jeden siłownik (od naciągu pasów) ma na zewnątrz minimalną nieszczelność, można by spróbować wymienić ,ale czy to miało by aż takie znaczenie w tym problemie???  A u ciebie w czy konkretnie tkwi problem, co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Witam. Z czego robicie przetyczki do spinek? Cześć mam zakute oryginalnie a część mam spinki ms25. Zastanawiam się czy lepiej zrobić z drutu 6 mm czy z linki w oplocie 5mm. 6mm Nie da rady włożyć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja robiłem z drutu z kwasówki 4 czy 5mm.

Co do miękkiej wierzchniej warstwy belki to u mnie znacząco pomógł naciąg hamulca siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajto1990    4

Witam wszystkich. Posiadam prasę Vicon RV 187 OC i mam podobny problem co kolega fiat666U mnie też środek beli dobrze zbity a wierzchnia warstwa luźna. Podciągnąłem już naciąg siatki na maksa i zbyt wiele to nie pomogło. Bedę próbował rozebrać zawór bo na postoju gdy materiał nie jest pobierany, ciśnienie spada "ciurkiem" i zatrzymuje się dopiero na 50 barach ale gdy tylko wjadę w pokos cały czas utrzymuje zadane ciśnienie i nawet na nawrociach nie spada. Żaden siłownik nie ma wycieków. Posiadacze RV 187 podpowiecie mi jak rozebrać ten zawór, którym steruje się ciśnienie prasowania? 

https://zapodaj.net/143a67310cdde.jpg.html

https://zapodaj.net/51a2208d61a26.jpg.html

Na koniec żniw prasa też przestała mi robić miękki rdzeń. Zawór wykręcony na maksa, słychać jak cewka przy zaworze "cyka" gdy włącza sie opcję miękkiego rdzenia a i tak wychodził zbity. Rozkręciłem to ostatnio ale powiem szczerze, że nie wiem w czym może być problem bo wszystko wygląda ok, żadnych uszkodzeń, zabrudzeń itp. nie było. Może ktoś z Was ma pomysł w czym rzecz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Witam. Jestem od zimy posiadaczem prasy vicon rv187. Jeszcze nie prcowalem nią w polu. Mam kilka pytań do posiadaczy. 

1. Pierwsze zdjęcie. Czy to jest faktyczna ilość zrobionych beli? Nie ukrywam nie jest jakoś swatygowana. Łańcuchy, zębatki jak nowe. Nawet na prowadnicach do siatki jest jeszcze farba tak samo w podajniki gdzie kręci się rolka z siatka jest farba. 

2. Drugie foto czy jest to miejsce gdzie ustawia się funkcje miekkiego rdzenia? Po lewej wiem że wielkość balota. Jak przejdę klawiszem F to przeskakuje mi na prawa stronę. Najmniej jest 60. Niżej zjechać nie mogę tylko więcej można. Co to jest? Ktoś w jasny sposob opiszę jak to działa? Byłbym wdzięczny.

3. PrZycisk pomiędzy przyciskiem siatki a = pod recznym owijaniem i automatycznym do czego służy?

IMG_20190420_181759.jpg

IMG_20190420_181438.jpg

Edytowano przez kowal1108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Pierwsze zdjęcie to ilość beli przez całą życie maszyny  ale tym się nie sugeruje moja wikonka 1901 ma koło 30 tys a pasy łatane  po dwie spinki ale mniejsza o to   zdjęcie dwa to jest miękki rdzeń i teraz żeby nie wprowadzić cię w błąd ustawiasz wysokość  rdzenia lub ciśnienie tego rdzenia   3 to wysuwanie noży na rotorze jeśli masz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proponuję kupić instrukcję obsługi lub pobrać sobie pdf z neta. Sam z miękkiego rdzenia nie korzystam i na tę chwilę nawet nie wiem jak ustawić. Reszta ustwień jest intuicyjna. Chcąc robić kalibrację kształtu czy rozmiaru trzeba zajrzeć do instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
57 minut temu, kowal1108 napisał:

Witam. Jestem od zimy posiadaczem prasy vicon rv187. Jeszcze nie prcowalem nią w polu. Mam kilka pytań do posiadaczy. 

1. Pierwsze zdjęcie. Czy to jest faktyczna ilość zrobionych beli? Nie ukrywam nie jest jakoś swatygowana. Łańcuchy, zębatki jak nowe. Nawet na prowadnicach do siatki jest jeszcze farba tak samo w podajniki gdzie kręci się rolka z siatka jest farba. 

2. Drugie foto czy jest to miejsce gdzie ustawia się funkcje miekkiego rdzenia? Po lewej wiem że wielkość balota. Jak przejdę klawiszem F to przeskakuje mi na prawa stronę. Najmniej jest 60. Niżej zjechać nie mogę tylko więcej można. Co to jest? Ktoś w jasny sposob opiszę jak to działa? Byłbym wdzięczny.

3. PrZycisk pomiędzy przyciskiem siatki a = pod recznym owijaniem i automatycznym do czego służy?

IMG_20190420_181759.jpg

IMG_20190420_181438.jpg

https://allegro.pl/oferta/vicon-rv-157-r-oc-187-r-oc-instrukcja-pl-7909235770?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Dzięki za link i odpowiedzi 🙂 zastanawia mnie tylko fotka z belą czy to miękki rdzeń czy jednak nie. W pracy się okaże 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj