piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
romek6340    221

Właśnie nie było możliwości samemu sprawdzić bo nie miał niby za bardzo jak podjechać. Jak bym chciał to po prostu zadzwonić i wtedy możemy przetestować.

Jednak i my w ciągu dnia tak gadaliśmy i za dużo niepewności jest przy niej więc nie ma co się pchać nawet w dokładniejsze oglądanie bo w koszty łatwo się wpakować. Tym bardziej, że niedawno ja kupił do gospodarstwa i już się pozbywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To że któryś pas ociera po ograniczniku  , świadczy o tym że jest krzywo docięty  do  spinki i nieprostopadle załozona spinka .

Jeśli na prawdę miałaby 12 tys szt  - to nie  byłoby potrzeby wymieniać pasów.

Z opisu który podałeś  wynika, że  nie warto się tym interesować .

 

No i moja rada - szukaj jednak  z siatką , jak  spróbujesz  owijać siatką  - nie  zechcesz patrzeć na sznurek

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kiedyś oglądałem 157 na 12 pasach, na każdym metalowym elemencie były już pęknięcia i spawy ale na liczniku miała 50 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Posiadam Vicon 1601 z 2004r i ciągnę ją na dolnym zaczepie, a teraz chciałbym na górnym to wystarczy ją przestawić na śrubach przy prasie czy muszę go jeszcze w jakiś sposób okręcić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wystarczy zaczep obrócić do góry nogami (o 180 stopni) na tych śrubach o których wspominasz. Potem jeszcze trzeba główkę też obrócić i gra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Aha muszę się zabrać za to wyjdzie taniej niż dokupywanie dolnego zaczepu a mam tylko górny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

Ja swego czasu do swojej starej prasy dorabiałem w miejscowości Walinna. Gość ma dostęp do zębatek indukcyjnie hartowanych (100% pewniak, lux jakość).

Jego adres http://stefanmilaniuk.pl.tl

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja kupiłem tutaj.
https://www.e-skladnica.pl

Koła są do dalszej obróbki. W 2 wystarczy powiększyć otwór i wydłutować rowek wpustowy a jedno trzeba nieco przerobić. Ze starego wytoczy się piastę i wspawa w nowe. Na razie nie mam czasu tego zawieźć do zakładu.

Co do uczelniacza siłownika zgniotu to podałem złą cenę. W katalogu brakuje oznaczenia na rysunku i stąd błąd. Oryginał uczelniach na siłownik zenitu kosztuje 1100 zł a nie 600. Na szczęście w agromie znaleźli mi zamienik. Siedzi tam zwykły uczelniacz kompakt do kupienia za kilkanaście zł. Jutro testy. Tylko znów muszę zajrzeć do mechanizmu owijania bo się zaciął po zimie w stodole.
Macie czasem w swoich prasach problem z wciąganiem sznurka? Czasem gdzieś go podwinie, albo się zaginie i trzeba drugi raz owijanie włączać. W tej chwili mam pomarańczowy i niebieski sznurek, które są dość cienkie. Ciekawi mnie czy grubszy byłby lepszy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
macin87

Kojarzę  tego  gościa  , byłem  tam kilka  razy  , jak  szukałem jakichś  sprzetów.

Co prawda  nic u niego nie  kupiłem ;) .  A  Ty  skąd  jesteś? 

 

Thomas2135

 

Potrzebne  mi  sa  koła  na wielowpust [ frezy] 

Można  by  sie  bawić  i  wycinać  środek , potem  wspawywać  w  część  zewnętrzną  , ale  to ostateczność .

Najpilniej potrzeba  mi koło  na  łańcuch  12 b [  chyba  3/4" ?] 19  zębów 

przydałoby  sie  też  na łańcuch 16 b [1" ?] 13  zębów  i 35  zębów 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Najtańszy sposób to właśnie wytoczenie starego gniazda głównie wielowypustu bo nikt nie chce się bawić w frezowanie. Do tego jest to najtańszy sposób bo nie płacisz za dodatkowy materiał na nowej zębatce, a koszt robocizny to jest nic

W Walinnej zawozisz stare i już oni tam wszystko zrobią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0
Napisano (edytowany)

Najpilniej potrzeba  mi koło  na  łańcuch  12 b [  chyba  3/4" ?] 19  zębów 

przydałoby  sie  też  na łańcuch 16 b [1" ?] 13  zębów  i 35  zębów 

 

 

Dla:

 

16 b [1" ?] 13  zębów - to chyba to: https://www.kramp.com/shop-pl/pl/130525/544912/981541/VR13677004+Ko%C5%82o+z%C4%99bate+Z-13

 

16 b [1" ?] 35  zębów - to chyba to: https://www.kramp.com/shop-pl/pl/130525/544912/1226695/VR13677016+Ko%C5%82o+%C5%82a%C5%84cuchowe+z%3D35

 

Zadzwoń do jakiegoś dealera i zapytaj się o ceny - zapewne są porażające. Ja w zeszłym roku tulejki do podbieracza zamawiałem to badziewie chyba jedno kosztowało 70zł. Taniej było u tokarza dorobić.

Zresztą nawet do dealera nie dzwoniłem, tylko do pobliskiego sklepu dobrze zaopatrzonego, co sprowadza częsci. Podaj im nr kat. i będą wiedzieć.

 

12 b [  chyba  3/4" ?] 19  zębów - ciekawe czy ta by pasowała: https://www.olx.pl/oferta/zebatka-19-zebow-z-wielofrezem-prasa-claas-rollant-46-66-CID757-ID6AmMT.html#dbdf1ee505

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak piszesz, ceny u dilerów a raczej sprzedawców którzy ściągają z zagranicy są porażające. Bardzo ciekawą propozycją jest to co wstawił @Thomas2135. Jak jest dostęp  do jakiegoś tokarza to wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Bo pewnie twardość nie będzie odbiegać od oryginalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

@Onczyono dokładnie takie idą jak podałeś, ale nie pytałem u dealerów, bo już zamówiłem. Byłem w kilku sklepach z częściami , orginałów nikt nawet nie proponował. Zamówiłem tzw surowe-utwardzane i trzeba będzie wycinać i spawać.

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0

witam wiecie gdzie mozna kupic listwy z zebami przykrecane na pierwszy walek ten co jest slimak prasa rv 186 6(12) pasow w 187 sa takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem napisać jak testy poszły i się zapomniałem. Niestety wymiana uszczelniaczy na siłowniku niewiele pomogła. Olej już co prawda nie leci z siłownika, ale ciśnienie doszło do 120 bar. Nie dokręciłem do końca pokrętła(zostało może 1/4 obrotu ale ciśnienie powinno być chyba większe. W tym tygodniu coś tam zbeluję to wkręcę je na maxa i zobaczę.
Na sterowniku nie ustawiam ciśnienia ani miękkiego rdzenia. Cewka ma jakiś wpływ na zgniot czy jest tylko sterowana ze sterownika? Raz jak się coś przycięło to ciśnienie skoczyło na 170 bar a cewka była gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

jeśli dobrze rozumiem to chodzi CI o wałek ten na dole komory , u mnie naspawane są druty żebrowane, jeden drut na jedną listwe


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To normalne że cewka się nagrzewa. W swojej wyłączyłem funkcję ustawiania ciśnienia za pomocą sterownika- dla mnie to zbędny bajer. Co do ciśnienia może już sprężyna w zaworze redukcyjnym nie ma już takiej siły- spróbuj jak skręcisz do końca i nie będzie 200 bar wyjąć cewkę i nakręcić sam kapturek wtedy głębiej dociśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jd pomogła wymiana oringów a tutaj jeszcze nie wiem co w rozdzielaczu siedzi. Jest jakiś schemat budowy rozdzielcza, bo tym katalogu części który mam jest jako cały podzespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0

za podbierakiem jest jeszcze walec z jest na nim 6 blach takie z zebami ( lub rotor ale ja mam bez ) a po tym walcu jest wlasnie walec w komorze co sa te prety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

RC - 115 - szeroki podbieracz 2m (chyba totalny niewypal konstrukcyjny - jeśli chodzi o "zaczęcie beli").

 

Walczę z tym "dziadostwem" już drugi rok. Co jest, że nie chce zacząć "kręcić" belki. Jak już zacznie "kręcić" - to idzie jak rakieta.

 

Jest w niej tak:

 

- szeroki podbieracz - klasyk wszystkie zęby - od Sipmy chyba pasują

 

- wąski   podbieracz - jak w klasyku RC115 (chyba jak klasyku, bo zamiast tych płaskowników próbowałem wstawić zwykły ząb sprężysty - i d*pa) (nie jest to podrzutnik) - tyle, że nie ma tam zębów "sprężystych", tylko do prowadnika, co chodzi po krzywkach jest przykręcony płaskownik a do niego znowu są przyspawane płaskowniki - które to robią za zęby (sztywne - nie sprężyste). I co ciekawe co drugi ząb - to tak jakby ząb sprężysty miał tylko jeden palec. Inaczej mówiąc na tym drugim podbieraku jest co drugi ząb (płaskownik).

 

- wał, jak ją kupiłem to było tam naspawane różne dziadostwa od drutów żebrowanych po płaskowniki - i tak ciężko było zacząć belkę.  Aktualnie na wale są kształtowniki i d*pa, żadnej poprawy.

 

- no i pasy, przód i tył.

 

 

Jutro na wał bede mocował chropowaty pas. To chyba on jest odpowiedzialny za rozpoczęcie belki/podkręcenie belki?

 

Jak ktoś byłby zainteresowany i posiadał wiedze co do rozwiązania problemu to mogę zdjęć porobić i przesłać.

 

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wkręciłem pokrętlo zgniotu do końca i nic. 120 bar nie przekroczyło. Zgniot jest zadowalający, ale trzeba będzie ten rozdzielacz wyciągnąć po robocie. Jak nie zapomnę to wstawię numery uszczelniaczy na siłownik. Może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a  co  ma  do  tego  ciągnik?  

Ciagnik  ma  zamknąć  komorę  i zatrzaski , ciśnienie  ma  utrzymywać  zawór  w prasie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

no ale te cisnienie chyba najpierw ciagnik  musi nabic


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj