piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak chcesz to mogę podać zalecane z instrukcji obsługi. Ja w swojej muszę wyjąć siłownik od napinacza. Ma wyciek i nie mogę ustawić ciśnienia większego niż 100 bar. Raz coś się przycięło to skoczyło na 170 bar w sianokiszonce to bela kamień, aż ciągnik 90 KM czuł. Nie wiem tylko jak go rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wartości z instrukcji to ja znam...

U mnie w słomie to 150-160bar max, zawór skręcony do końca i bele nie są jakoś super mocno zbite, najgorzej wierzchnia warstwa ok 10cm pod siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Jestem teraz zainteresowany zakupem prasy. Oglądałem ostatnio pasówke DF 3.81 oraz Vicon rf130 walcowa. DF ma tylko szeroki podbierak i 2x sznurek, a Vicon rotor, noże, siatka i szeroki podbierak. Obydwie posiadają centralne smarowanie. Obie są za 22tyś. Rocznik ok 2000/01. DF ma możliwość założenia siatki za 4tyś, chyba, że udałoby się używaną. Traktor 75km. Prasowałbym 50-100 bel sianokiszonki, 100-150 bel słomy oraz jakieś usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Walcowa z rotorem do 75 KM?  :blink: Nawet tak nie żartuj... 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Podobno z samym rotorem 70km dawało sobie rade. Ale narazie z kim by nie gadać to każdy radzi pasówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to starszy sterownik. Panie trochę droga ta prasa. Moja z 2001 r i wizualnie gorzej wygląda i trzeba było poprawić kilka rzeczy, ale ja zapłaciłem 19 tyś i w części włożyłem ok 1,5 tyś. Inne w tym czasie też stan niewiadomy były po 24-26 tyś. Za 32 tyś to była z rotorem i nożami. Szukaj tych z nowszym sterownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie tak po cenach patrząc to one teraz się od 30 tyś zaczynają w górę. 

Czyli sterownika w razie czego się nie obawiać oczywiście pod warunkiem, że działa w momencie zakupu? Bo właśnie też gdzieś opinię trafiłem, że ten stary bardziej "mechaniczny" i dlatego lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Podobno z samym rotorem 70km dawało sobie rade. Ale narazie z kim by nie gadać to każdy radzi pasówke.

 

Pasowa będzie najlepsza, robisz belki jakie chcesz, zbija od samego początku, co prawda jak masz 75km to max możliwości z niej nie wyciśniesz ale będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

30 tyś to spore przegięcie. Moja ma 17 tyś zrobione. Za 28 tyś mogłem mieć Varianta z rotorem i nożami, ale dopiero w październiku a mi była potrzebna we wrześniu. Za 21 brutto był fajny NH z siatką. Może za nh się rozejrzysz np br750 w tej cenie chyba będzie. Nie dałbym takiej kasy za prasę bez siatki. Mnie wyszła lekko ponad 20 tyś i to już sporo jak na prasę ze sznurkiem. Widziałem niedawno rv157 z rotorem i nożami w podobnch pieniądzach. Miała już 5 pasów, taką samą ma Ptaszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Vicon 1601 i 1901 oraz 2160 i 2190 różnią się tylko rozmiarem formowanycb bel? W ogłoszeniach przeważnie pojawiają się 1901 i 2190 i ich odpowiedniki DF i kuhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze kombinujesz. 1601 i 1901 to pośrednie modele między 157,187 i tymi 2160 i 2190. 1601 robi bele max 160 cm a 1901 max 185 cm. Analogicznie w nowszych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Coś mi  tu nie  gra  z tymi rozmiarami  bel 

 

A taka  np  187  to jakie  niby robi  max  baloty ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

<p>I poza tymi rozmiarami bel, cała budowa i sterowanie jest identyczne? Wymiary i masa belarki znacznie się różnią? Dużo jest 1901 poniżej 30k a 1601 ciężko, nowsze podobnie kosztują.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bo to mniej popularne modele , zmiennokomorowa prasa ma większy sens  , jesli masz duży  zakres  wyboru  wielkosci  balota . 

Taka 1601  jest  sporo niższa  gabarytowo niz 1901. Czasami  to i  w garażowaniu ma  znaczenie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 Z rozmiarami bel jest tak że starsze modele robiły trochę mniejsze czyli analogicznie 150 i 180, potem  w nowej konstrukcji prasy średnice trochę wzrosły do 160 i 185.

Mi się wydaje że większe modele więcej chodzą po dużych fermach i firmach usługowych i po pewnym czasie idą do odsprzedaży (dlatego jest ich więcej) a mniejsze modele służą w mniejszych gospodarstwach (rodzinnych) gdzie rotacja sprzętu jest dużo wolniejsza i temu jest ich mało w ogłoszeniach. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Moja  rv 187  robi max balot około 175 cm , owijam  siatką , po  sznurku  byłaby  bardziej nastroszona - to może  i by na upartego wyszło 180 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Może i tak, kiedyś przed kupnem oglądałem rv156L (poprzednik 157) to miała na sterowniku max. 150. Konstrukcja komory była w niej taka sama jak w 157 na 6 pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sami w tym temacie pisaliście, że robią 185 cm. Ptaszyna możesz mieć po części rację, ale żeby to zweryfikować trzeba sprawdzić stan licznika. Moja 1601 z 2001 i 17600 na liczniku, ale francuz słabo o nią dbał.Na górnym wałku napędowym padło łożysko co było widać po miejscowym przypaleniu farby. Nie wymienił w porę łańcuchów, urwał stopę i z jakiegoś powodu brakowało 4 blach w podbieraczu. Po wymianie działa świetnie. Kupiona od braci rolników co trochę handlują i nie wiem czy byliby w stanie zmienić "przebieg". Co dziewne w sterowniku brak daty pierwszego uruchomienia czy zrobienia 250 czy 500 bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Większe tylko słomę zbierały bo nie mają noży, ale mają rotor, i w takiej można noże dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rotorów jest 2 rodzaje. Z pojedynczymi gwiazdami polepszającymi przepływ materiału i z podwójnymi gwiazdami między którymi pracują noże. W Variancie np był rotor od wersji rotocut(z nożami) a na noże miejsca w podbieraczu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Taka sytuacja... Vicon 157 z 2000 r. tylko jeszcze na 6 (12) pasów. Ogólnie technicznie robi dość średnie wrażenie. Tylne 3 pasy inne od reszty, jeden idzie tak po ograniczniku że już go niemal ściął oraz krańce z jednej strony mają wstawki zrobione czyli już po 2 spinki ale znowu żaden nie jest w jakiś mechaniczny sposób uszkodzony. Zębatki i łańcuchy jeszcze źle się nie prezentują, luzów na podbieraczu też za bardzo nie ma. Wizualnie widać że kiepska. To gdzieś osłona przygięta, spod profili rdza wychodzi i wszędzie gdzie wytarte już brązowy nalot. Musiała stać pod chmurką. Sterownik nowszy, facet twierdzi, że wszystko działa i niby trochę ponad 12 tys bel. Niestety byliśmy bardziej przejazdem, u niego zastawiona stała a u podwórko samo błoto to po pierwszym wrażeniu nie pchaliśmy się aby ją wyciągał testować. Rok 97 felgi, rok podobno 2000 wg sterownika. Warto waszym zdaniem jeszcze do niej wrócić. Siatki nie ma. Za 19 może 18,5 by poszła.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u mnie latem stała taka za 17 tyś i z tego co piszesz stan był lepszy. Ja bym odpuścił. Na sterowniku nie było przypadkiem samych zer w dacie i stąd stwierdzenie, że z 2000 r? Bardziej wierzyłbym w rok wybity na felgach. Na mojej felgi 2001.

Taka ciekawostka odnośnie siłownika zgniotu. Rozkręciłem go, żeby wymienić uszczelniacze. W agromie zaproponowali mi niecałe 500 zł za zestaw naprawczy siłownika. Bardzo podobne uszczelniacze TPM do cylindrów można kupić na allegro za 12 zł. Muszę porównać kształt i wymiary uszcelniaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj